Skocz do zawartości

co trzeba zrobic aby zajsc wysoko ??


azazel

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie ( zwlaszcza do bardziej doswiadczonych grafikow ) a wiec tak . mam 16 lat i mam zamiar zajac sie grafa 3d na powaznie ... jakie kroki trzba podjac aby sie dobrze ukierunkowac .. czy sa w polsce jakis szkoly ktore dobrze przygotowuja do tego typu zawodu ?? a moze sa jakies innne metody ... powiedzcie jak to bylo z wami .. z gory dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Indorek

hej polecam abyś przeczytał posta

 

http://max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=158

 

 

 

tam znajdziesz troszkę informacji które Ciebie interesują ;)

 

Pamiętaj jednak że Max czy inny program jest nażędziem, czasem lepiej wykożystywanym, aczasem gożej. Najważniejsze jest jak Ty potrafisz go wykożystać i za ile to \"opchniesz\" ;)

To taka uwaga moich frofesorów ze studiów, czasem znimi się nie zgadzam bo jestem młody i głupi :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

saygon ma racje zadna szkola ci nic nie pokaze . Samemu mozesz do czegos dosc :-)

 

Gdyby nie bylo szkoly to sobie pomyslcie ile bylo by genialnych ludzi po co jest szkola ??? kazdy zajol by sie tym co chcail . Siedzial bym sobie przy kompi i modelowal az bym umarl przed monitorem :-) ehehehe zajebiscie by bylo :-)

 

Ale wracjajac do rzeczywistoscie to papierek tez jest wazny najlepiej idz na asp najwyzej bedziesz architektem :PPP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko faknie ale najleprze umiejetnosci nic mi nie dza jak nie bede mial jakiego kolwiek papierka... pracodwace gowno to interesuje ze ty dobrze modelujesz ... zamiast ciebie przyjmie kolesia z papierem ... a wiec grdzi najlepiej takowy papier zdobyc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Z tego co wiem to akurat sie troszeczke przeliczyles z tym papierkiem :-) oczywiscie ze jest wazny ,ale nie tak wazny jak zajebista teczka :p pierwsze co pracowdawca zrobi to spyta sie o twoje pracki a papierkiem zajmie sie ponizej :p

 

Nie ma przeciez oficjalnej szkoly grafiki 3d znanej w polsce zazwyczaj pracodawcy znaja sie na grafice jak swinie na gwiazdach :P wystarczy ze teczka bedzie dobra i juz mu szczeka opada :-) ale nie wszyscy tacy sa :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jesli koles sie wogle nie zna to napewno bedzie probowal opierac sie na jakichs papierach .... a poza tym warto by sie nauczyc czegos nowego ( w jakiej szkole ) biega mi tu bardziej o strone atystyczna niz samo wykonanie .., n.p jakie kolory najlepiej dobrac aby uzystakac odpowiedni nastruj albo co tzreba zrobic aby swiatlo oddawalo atmosfere ... aby sie samemu tego nauczyc nalezalo by spedzic WIELE gidzin nad renderem .... milo by bylo CHoc 1 nauczyc sie czegos od kogos innego .. a nie caly czas uczyc sie na bledach ... P.S co do CS i MAX .. w zupelnosci sie zgadzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Saygon :-)

 

ta idea wyplynela z mojego serca :D to znaczy wiem jak to sie odbywa bo mam kilku kumpli kotrzy pracuja w firmach i robia jakies graficzki i mowili jak sie to odbywalo :-)

 

Hehe co do szkoly to chyba bede mial 1 rok w plecy :-)))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza wiem jak sie to odbywa, bo jako dziad stary to i owo widzialem mymi oczkami krotkowidza i akurat w grafice ( jesli mowimy o powaznej robocie a nie jakis tam kiszkowych dizjanch strony dla pana Franka co prowadzi masarnie za rogiem ), a wiec akurat w grafice to papierki znacza niewiele. Moze ostatecznie ASP warto skonczyc. Na reszte nikt nie patrzy. Liczy sie teczka, protfolio, a jak ktos startuje w animacji to kaseta demo. Jak to jest slabe to zaden papier nie poratuje. Jak to jest dobre to w zaden papier nikt nie bedzie patrzyl.

Do szkoly, najlepiej do ASP warto pojsc ale nie po papier tyko po to zeby poznac paru ludzi. Trzy czwarte robot dostaje sie z polecenia znajomych. I tu nie ma co biadolic o jakichs tam klikach czy masonach czy innych plugawych ukladach - tak to dziala po prostu, ze latwiej zaufac nowym jak ktos poleci niz ot tak z ogloszenia.

 

pozdrawia

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności