Skocz do zawartości

zestaw do 5 kawałków


lukanus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym w najbliższym czasie sprawić sobie zestaw max do 5 tyś. Pracować będę głównie w SolidWorks, czasami ZBrush i Maya. Mój typ to:

 

Procesor:

Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz, 1066MHz, 8MB, BOX/

595 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte P35-DS3 /intel P35/

249 zł

 

Pamięć RAM:

2 x A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

520 zł

 

Dysk twardy:

2 x Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10

298 zł

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

795 zł

 

Obudowa:

Chieftec BH-02B-B-B Black - bez zasilacza

~210-250 zł

 

Zasilacz:

Corsair 620W [CMPSU-620HXEU]

415 zł

 

Monitor:

Samsung 2253BW 22" (jak będzie dostępny)

300USD

 

System:

Microsoft VISTA Home Premium OEM 64Bit PL

270 zł

 

Chłodzenie:

CPU: Scythe Ninja Plus rev.B 142 zł

VGA:Thermalright HR-03 Plus 163 zł + wentyl Noctua NF-S12-1200 71 zł

HDD: 2 x Zalman ZM-2HC2 170 zł

Mobo: ZM- NB47J 14 zł

Pasta i klej ZALMAN 27 zł

 

Prosiłbym Was o ewentualne sugestie co można by zmienić w tej konfiguracji, co odjąć, co dodać, żeby komputer chodził jak najlepiej/ najstabilniej podczas pracy w w/w programach. Poza tym zastanawia mnie, czy jest sens montowania tego chłodzenia na karcie grafiki, tak co by mi to nie narobiło więcej problemów niż to jest warte. Ogólnie, jeśli ktoś ma jakąś sugestię czy radę, bardzo proszę o podzielenie się nią :) Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No konkret zestaw nie ma nawet do czegos sie doczepic ;p , proca krecic bedziesz ? to pomyslal bym o lepszej plytce.

 

Do dysu ten zalman ci sie nie przyda , mam te dyski bdb wybor wedlug mnie jesli juz zainwestuj w SQD - beda totalnie nieslyszalne ;] ja mam jedynie stabilizatory i lekki szum z bardzo bliska czasem slychac , temp maja niska wiec zalman nic nie da poprostu , a tym bardziej nie wyciszy.

 

Hmm S12 nie jest warta tych 70 zl tym nie mniej bdb wentyl ,, mam dwa na chlodnicy i przy 12v i fakcie ze dmuchaja na chlodnice sa ciche.

 

Jak bys bral drozsza plytke mozesz smialo tansza zasile brac , 550w bodaj hx jest po 270-290 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcić na pewno będę, chociaż wielkiego pojęcia o OC nie mam, więc otwarty jestem na wszelkie sugestie. Co do płytki i zasilacza, to drugim typem był/jest Asus P5K Pro i zasilacz Crosair 520W. SQD, to już wpisane na "wishliste" :) . Dzięki wielkie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 520 na pewno starczy a ponad 100 tansze. Plyte chyba wolal bym Asus-a , sam kupilem DFI DK P35 T2 , teraz chyba kolo 380-390 zl moze mniej nawet , z biegu Q6600 ustawionyan 3.5 i wszystko hula. Same layout plyty bdb , polecam. W sumie jest sporo dobrych plytek wiec jest w czym wybrac ;]. Mnie skusil jeszcze kolor plyty :D

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności