Skocz do zawartości

[sprzedam] rendernode 1U 2x2 xeon-okazja


wallop

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam rendernode ( odpowiednik Renderboxa 10200)

 

specyfikacja: 2x2 Xeon5462 ( po 2 procesory na node)- razem 4 procesory (16 rdzeni)

Chipset : Intel 5400

Pamieć : 8x2 GB ( po 8 GB na node) max 32 GB na node ( wersja 667 MHz , za dopłatą możliwa wersja 800 MHz)

2x PCI-E x16 ver 2.0

dodatkowo 2x ATI ES1000 controller with 32 MB wbudowane na płycie

SataRaid 0+1 250 GB na każdym nodzie

możliwy upgrade procesorów na mocniejsze tak teraz jak i w przyszłości.

 

cena 16000 pln ( do małej negocjacji)

 

PS.

Zgodnie z obietnicą dokonałem porównania czasu renderu przykładowej sceny

benchmarka ( uznałem że można wrzucić plik na rapidshare ) http://rapidshare.com/files/112227361/wallbench.rar

parametry komputerów:

komputer nr1 - Q6700 w wersji ES ( stabilnie podkręcony do 3800 Mhz) rozdzielczość renderu 1280x880 , pozostałe parametry bez zmian

czas renderingu - 1h 1m 54,4s

 

komputer nr2 - renderboxx 1u - 2x2 xeon 5472 (3000GHz) pamięć 8GB 800MHZ

rozdzielczość renderu 1280x880, pozostałe parametry bez zmian

czas renderingu - 0 14m 35,5s

 

Myśle że w wersji vray 1.5 SP2 wyniki w obu wypadkach mogą być lepsze.

W miare wolnego czasu postaram się je uaktualnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dwie sprawy:

 

1.) Mógłbyś porównać wydajność tych procesorów, na przykład z obecnym standardem, czyli Q6600?

2.) Jaka jest cena wolnorynkowa tych Xeonów?

 

Nie mam na myśli, że coś z Twoją ofertą nie tak. Po prostu chciałbym wiedzieć, co kupuję i za co płacę!

 

Dzięki,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jutro postaram się zrobić jakieś porównanie w najpopularniejszym chyba renderze czyli vrayu ( syn ma Q6700) i wrzucę to na forum.

co do drugiej częsci pytania... w Polsce poza kilkoma dystrybutorami raczej trudno dostac te Xeony ( w prywatnym obrocie nie spotkałem się).

cena na ebayu w Bushlandii za parę 5462 ok 1700 usd. Być może wyjaśnieniem będzie fakt że 5462 sa masowo pakowane do mac pro, przez co ich podaż na wolnym rynku jest mała.

Natomiast cena Xeona 5472 to (orientacyjnie) ok 1200 USD a 5482 1550 USD za sztukę.

Jakis poglad na ceny moze dac ci proba zestawienia podobnej konfiguracji na stronie boxxtech:

http://www.boxxtech.com/products/cf_step2.asp?ModelInstanceID=893

cena boxxtecha będzie powiększona o Vat oraz cło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam chyba jasność. Chociaż scena jest chyba niefortunna, o tyle że Xeon pokazałby pazur w wykorzystaniu cache, teraz skaluje się liniowo (czyli nieźle, ale wciąż chodzi o ilość rdzeni a nie architekturę procesora). Wiesz zapewne o tym więcej ode mnie.... Może jakaś jakaś ciężka scena, tekstury, dużo geo... nie wiem. Interesujące to, choć od dawna w tym nie siedzę.

 

Jeśli dobrze widzę, do renderboxx z 2 Xeonami E5472 kosztuje ~12.000$ bez Vat. Z czego by wynikało, że Twoja oferta jest druzgocząca. Nie zupełnie rozumiem, skąd taka dysproporcja w cenie.

 

Dzięki za testy.

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To bardzo trafna uwaga że skalowalność nowych Xeonów jest w małym stopniu uzależniona od ilości cache ( bo co do ilości rdzeni to naturalne że jest to niemalże zależność liniowa).

Sytuacja jednakże i tak jest zdecydowanie lepsza od tej w przypadku poprzedników ( serii 53XX) , a zasługę ma w tym również zwiększenie szyny taktowania tak procesorów jak i pamięci ( 800 Mhz).

Na marginesie mogę dodać że wiedziony ciekawością wykonałem następujący eksperyment :) :

zamiast procesorów o szynie 1600 MHz wstawiłem Xeony 5450 ( 3 GHz) ale szyna 1333 Mhz. Następnie wykorzystując prosty trick zmieniłem szynę taktującą na 1600 MHz co przy mnożniku procesora x9 dało mi możliowść uruchomienia tych procesorów z zegarem 3,6 GHz , a dalej manipulując softwarem podkręciłem szynę pamięci ( jednocześnie procesora) z 800 na 890Mhz , przez co uzyskałem stabilne ~4 Ghz :) i to wszystko procesorem tańszym zdecydowanie.

 

Co do cen:

Boxtech to f-ma droga ( można by rzec że to odpowiednik Lamborgini lub Ferrari ) ale moze sobie na to pozwolić bo to marka sama w sobie. Do każdego zainstalowanego przez siebie komponentu dobija ogromną marżę ( czasem nawet 40 % ! ), sporo kosztuje ich klientów obudowa z grawerką BOXX ( oczywiście nie myśle o obudowie jako obudowie ale o logu Boxx Tech czyli marce) zaś pozostałe opłaty to bardzo dobry support techniczny ( jeden z lepszych jaki miałem okazję poznać).

Jednakże jeżeli ktoś czuje się jako tako w kwestiach hardware na tyle że nie boi sie problemów związanych z zestwianiem stacji czy serwerów ( a tych nie ukrywam że potrafi trochę być) i ma jakieś rozsądne żródło markowych podzespołów to ceny te można całkiem nieźle dopasować do naszych ( polskich) realiów.

 

Dodam jeszcze że jestem na etapie prac projektowych boxa renderującego składającego sięz z 10 Q6600 ( każdy z chłodzeniem wodnym) podkrecony do 3,6 GHz.

Będzie on bił na głowę mocą zestaw który tu reklamuję przy podobnej cenie.( edit::: może trochę wyższej :)

Niestety, ale już na wstępie trzeba będzie pogodzić się z dwiema wadami:

 

pierwsza - gabaryty (wysokość całości to okolo 50 cm oraz jego masa

przekraczająca 60 KG )

druga: - wobec 10 nodów może pojawić się problem kosztów zakupu dodatkowych licencji softu do renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeden sprawie nie pomyślałem, przecież Ty zestaw z Q6700 podkręciłeś, a ten test trzeba by robić z oryginalnym taktowaniem... A wtedy Xeony miałyby już wyraźną przewagę.

 

Tak na marginesie zauważę, że podkręcanie stacji graficznych to chyba marny interes. Jak ktoś zajmuje tym profesjonalnie, płaci dziesiątki tysięcy złotych za sprzęt i oprogramowanie, to chyba bardziej ceni stabilność i trwałość niż parę procent przyrostu mocy. Ja w każdym razie tak sądzę.

 

Jak mam do przeliczenia 6000 klatek wysokiej jakości w kilka dni, to wolę nie mieć problemów typu: 100,200,300 klatka skopana z "bliżej nieokreślonych powodów".

 

 

Jeszcze raz dzięki za testy,

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz absolutnie rację... z jednym małym wyjątkiem...

podkręcanie desktopowych procesorów to zupelnie coś innego niz pokręcanie ich odpowiedników serwerowych.

Xeony są b zdecydowanie bardziej stabilne( zasługa m. innymi szerszego zakresu napięć i konstrukcji niejako na zapas.

Bez problemu (Intel co prawda jest niezadowolony ) procesory z szyną 1333 pracują z szyną 1600 ( w domysle to te same procesory , ten sam TDP, zakres napięć i tylko technologicznie wymuszona inna szyna.

Dlatego bez wachania stosuję podkręcanie ( oczywiscie tam gdzie to ma sens czyli przy najwolniejszych szynach i maksymalnych mnożnikach) ...

W przypadku testu Q6700 nie chciałem grzebac przy kompie mojego syna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj trochę gorszy xeon jest za niecałe 800zł, coś czuje że zrobił bym renderfarme za dużo tańsze pieniądze :)

 

A z testów które często studiowałem na necie to Xeony w Rendeingu nie są specjalnie wydajniejsze. Z resztą sam Test w pierwszym poście to pokazuje, 16 rdzeni kontra 4 rdzenie, 15 min i 1h, wystarczy sobie policzyć :)

 

Mym skromnym zdaniem, dużo lepiej jest zainwestować w parę maszyn z Quadami, z kuli tego że za dużo mniejsze pieniądze można mieć dużo wydajniejszy sprzęt.

 

Przykładowo:

 

C2Q6600 (500-600zł)

Płyta Gł z VGA (200 zł)

4g Ramu GELI DDR2 800 5-5-5-15 (200zł)

Dysk SATA2 80gb (100zł)

Obudowa i zasilacz (ok 200 zł, zasilacz musi być dobry)

 

I Za około 1200-1400 zł mamy 4 Rdzenie do renderingu, a za 4800-5600 zł mamy 16 rdzeni do renderingu, oczywiście dobrze zainwestować w jednego głównego kompa z np. Q9450, I w praktyce mamy Renderfarme zrobioną z 20 rdzeni za około 7000zł. Nic dodać Nic ująć :) Oczywiście trzeba liczyć się z Ilością miejsca na komputery.

 

To taka oferta dla przeciętnego Kowalskiego oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę że chyba troszkę pobieżnie przeczytałeś co napisałem....

Albo inaczej... i ja się zgadzam że dużo mniejszym kosztem można złożyć całkiem wydajną maszynę na jednym procesorze jednakże jest jedno ale o którym już pisałem ....

W przypadku maszyn opartych na jednym procesorze czasem koszta wymaganego oprogramowania czyli systemu plus często dodatkowa licencja ( licencje) na soft na jakim pracujemy potrafi skutecznie zniechęcić do takiego rozwiązania problemu zbyt małej mocy obliczeniowej.

Nie każdy przecież pracuje na gołym maxie , albo zgoła wykorzystuje zupełnie inny soft lub w przypadku Maxa lub Mayi zewnętrzne renderery , pluginy , etc....

No oczywiscie ,problem może być mniej dotkliwy jeśli działamy na " piratach" ale zakładam że wszyscy tu mamy czyste :) ręce i problem nas nie dotyczy ( ?).

I w tym własnie momencie można zauważyć ekonomiczną wyższosć maszyn opartych na dwu a nie jedno procesorowych płytach.

 

Kwestia wydajnosci Xeonów versus desktopowe q6600.

Nie wiem czy zauważyłe że porównywałem 4 Xeony5472 nie podkręcone ( czyli zegar 3000 Mhz) z Q6700 podkręconym na 3 8 0 0 MHz.

Jezeli jszcze raz będę miał dostęp do maszyny opartej na Kentsfieldzie to postaram sie to porównanie zrobić bez podkręcania ew. wymienię 4 x 5472 na 4x 5450 i zmienie taktowanie na 3600 MHz a do 3800 podkręcę SysToolem.

Jeżeli to zrobię to dopiero wtedy będzie można rzetelnie porównać skalowalność systemu.

 

I sprawa ostatnia czyli link do oferty allegro z procesorem 5410 i być może słuszna uwaga o tym że żrobiłbyś renderfarmew opartą na tych xeonach za

dużo tanśze pieniądze...

Porównaj 5410 z 5472 lub 5482 zarówno od strony osiągów jak i ceny....

wspomniane 5450 ( wcale nie najdroższe ) które zadeklarowałem że wrzucę do rendernoda celem przeprrowadzenia jesczze jednego testu porównawczego wg. cen allegro kosztują ( w polsce) 2570 pln sztuka. Pomnóż to przez 4 , dodaj 2 płyty supermicro ( ten model w polsce nieosiągalny , cena 470 USD), dodaj obudowę ( ta sama sytuacja cena 480 USD) , dodaj 16GB naprawdę drogiej pamieci FB DIMM 667 ( lub prawie 2 razy droższej 800 MHz). Piszę to zupełnie bez złośliowści.... Do powyższych cen ( z wyjątkiem procesorów) dodaj cło i podatek i koszt transportu bo podałem ceny w USA ( i tak taniej niż u europejskich dostawców Supermicro).

 

W zasadzie to by było na tyle... ponieważ w sposób dla mnie nieoczekiwany w dziale sprzedam zaczęliśmy dyskutować o szczegółach konstrukcyjnych przez co narażamy się na zarzut bałaganiarstwa zapraszam ze wszystkimi uwagami na priv ew. można rozważyć założenie wątku w dziale hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wallop - ja też tego nie pisałem dla złośliwości, mym zdaniem to tańsze rozwiązanie po prostu, tak jak napisałem - Dla zwykłego Kowalskiego. Cenę oryginalnego oprogramowania nie brałem pod uwagę. Choć gdyby wziąć pod lupę to że przeciętnego Kowalskiego nie stać na oryginalne oprogramowanie a internet kusi warezem, to i on będzie jechał na piratach. Co za tym idzie? Zakupi taki sprzęt i będzie mógł szybko renderować i specjalnie wiele nie będzie musiał wydać. Niestety te czasy zmuszają do takiej refleksji i pisaniu o nielegalnym oprogramowaniu, bo tylko mała garstka osób tak na prawdę korzysta w legalnego oprogramowania.

 

I przyznam szczerze, przeczytałem tylko 1 post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności