Skocz do zawartości

[architektura] hala wystawowa


odwyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie liczę sobie mój projekt i natrafiłem na ścianę - jako, że ja jestem prosty budowlaniec i o projektowaniu funkcjonalnym układu pomieszczeń (chyba tak się to nazywa) mam pojęcie raczej blade, a tutaj na pewno są osoby które czują to zagadnienie, więc chciałbym was prosić o pomoc :)

Przestudiowałem sobie Neuferta, pooglądałem, poszperałem w necie ale cóż, nie czuje się na siłach, żeby samotnie to przeskoczyć.

 

Najpierw troche rysunków:

11419b24cefb5e5dm.jpg

1de5b4a9d355fe8dm.jpg

1048e5537043e21fm.jpg

 

Ogólnie założenia pracy są takie (jak to na KBI), że najważniejsza jest konstrukcja, ale projekt architektoniczny również musi być - nie musi być ideał, ale pewien poziom musi zostać zachowany. Ja się na tym nie znam, to dla mnie zupełna nowość i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady, konsultacje czy inna pomoc.

Trochę o samej konstrukcji: hala żelbetowa (ze stropami bezbelkowymi), z przykryciem strukturalnym, 4 kondygnacje o wys. 3.4m, konstrukcja hali i słupów podpierających przykrycie rozłączna (słupy najpewniej zespolone), wszystko na planie trójkąta o boku 30m, w narożach trójkąta windy, powierzchnia jednego "rogalika" ~160m2, w środku bryły zieleń

 

Na obrazku pokazałem mniej więcej mój zamysł - oczywiście, wszystko można zmienić, chociaż ogólna bryła budynku i "grube" wymiary raczej nie do zmiany, chyba, że nie będzie innej możliwości (najwyżej przeliczę raz jeszcze). Planuje 2 'rogaliki' przeznaczyc na hale wystawienniczą (plus biura+sale konferencyjne+sale audiowizualne), trzeci na restauracje. I tutaj pojawi się mój największy problem - bo nie mam pojęcia jakby to wszystko rozmiescić w bryle, żeby miało ręce i nogi.

Za wszelką pomoc, rady, krytykę (konstruktywną) z góry dziękuje :)

 

ps: pamiętajcie, że nie jestem architektem :)

 

edit: i zapomniałem o temacie: hala wystawowa budynku expo 2008 w technologi żelbetowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności