Skocz do zawartości

4x Xeon 5450 9 (OC@ 3600 MHz) versus Q 6700 ( OC @ 3800)


wallop

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w sposób dla mnie zaskakujący rozwinął sie temat w sprawie wydajności Xeonów w dziele SPRZEDAM w wyniku czego podjąłem się kolejnej próby przeprowadzenia benchmarka porównującego postanowiłem temat ( w aspekcie sprzętowym ) dalej kontynuować w dziale hardware :

i tak poprawiony plik z biblioteką i mapą na rapidshare ) http://rapidshare.com/files/112227361/wallbench.rar

parametry komputerów:

komputer nr1 - Q6700 w wersji ES ( stabilnie podkręcony do 3800 Mhz) , pamięć 8 GB, rozdzielczość renderu 1280x880 , pozostałe parametry bez zmian

czas renderingu - 1h 1m 54,4s

 

komputer nr2 - renderboxx 1u - 2x2 xeon 5450 (3000GHz stabilny OC @ 3600 MHz) pamięć 8GB 800MHZ

rozdzielczość renderu 1280x880, pozostałe parametry bez zmian

czas renderingu - 0 11m 47,3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najkrócej mówiąc, w odpowiedzi na post FAlcoma powiem, że ilekroć w życiu inwestowałem w technologię pro zamiast bawić się w domowe podróbki wygrywałem, kiedy natomiast dawałem się skusić na taniznę, zaczynały się problemy. Także dlatego odniosłem się sceptycznie do podkręcania procesorów.

 

Nie, Core Duo nie jest odpowiednikiem Xeona, jest masa rzeczy, w których Xeon lepiej sobie radzi, a czego nie pokaże prosty test w scenie VRaya. Także w renderowaniu, kiedy nie będzie chodzić o brutal force ray tracing, tylko o ciężkie sceny z gigabajtami danych, system oparty na Xeonach najprawdopodobniej wygra. Od dawna nie zajmuję się hardwarem, nie jestem w temacie, ale jak ktoś pracował na Xeonach to wie, że to jest po prostu inny procesor, a prędkość nie jest jedyną wartością, na jakiej zależy profesjonaliście.

 

Do wspomnianych tu problemów z systemem 4xQuad zamiast Xeon, należy dodać x razy więcej awarii i kłopotów z systemem pełnym redundantnych części.

 

Z drugiej strony Różnica 16.000 do 5-7.000 jest niepokojąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z SYmkiem co do określenia CoreDuo jako wątpliwych odpowiedników Xeonów, no chyba że myślimy o odpowiedniku w sensie funkcjonalmym ( i jeden i drugi scene nam policzy.)

Ma on równiez rację co do tego gdzie najbardziej widać przewagę Xeonów (czyli w dużych , liczonych w setki MB scenach).

Celowo posłużyłem się sceną łatwo powtarzalną nawet na słabszych maszynach gdzie rzeczywiscie rządzi "raytracingowy brutal force".

Jeżeli będzie takowe życzenie to mogę postarać się przygotować rozbudowana ( en masse ;) ) scenę , podać wyniki renderowania jednakże nie wiem czy będę miał możliwość dokonania porównania do Kentsfielda wobec permanentnego braku dostępu do ...komputera syna:o.

 

co do różnicy cen... 7 tys a 16 tys .... napiszę wprost:

Koszt sprowadzenia takiej konfiguracji ( BOXX) do polski włącznie z transportem , ubezpieczeniem , cłem i podatkiem to tylko 14 tys.... ale USD

( wersja 5482 - 18000 USD)

 

 

ps. błednie zapodana scena benchmarkowa została już naprawiona, uzbrojona w 1 :p bitmapę oraz komplet niezbędnych bibliotek.

podziekowania dla Taśka za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walne z troche innej beczki bo widze ze sie orientujesz w tych sprawach, jak to jest z clem, powiedzmy ze kumpel mi kupil tablet w niemczech i wysyla do polski, to bedzie musial placic clo ?

 

a wracajac do tematu to zawsze lepiej miec wiecej rdzeni na 1 kompie imho bo przyspiesza to prace w aplikacjach ktore juz z nich kozystaja, tak jak modo, zbrush czy AE, a przy renderfarmie zostaje nam tylko rendering ( nie tylko 3d )

co do cen to czytalem gdzies ze xeony maja staniec o 50%

 

 

 

-edit-

dzieki, ta unia to dobra rzecz ;), repki poszly, Tobie floo niestety nie moglem dac :( tak wlasnie ponad 300z taniej wychodzi na intousie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk zakupy w UE chyba nie podlegają ocleniu... tak mi się zdaje, bo skoro można zakupić auto bez cła(wymyślili jakiś inny podatek), ale za sam tablet to nie powinno się nic płacić, nie jestem pewny, ale chyba nie...

 

p.s.

ponoć w Niemczech tablety są znacznie tańsze, bo sam kiedyś sprawdzałem i jest różnica nawet 300zł na niektórych wersjach wacomów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

ttaaddeekk> ja sobie kupiłem intuosa w stanach.. wyszło prawie 1000zł taniej - może pomyśl nad zakupem w us&a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wyrenderować tę scenę i sprawdzić czas u siebie, ale wyskoczył mi taki błąd:f16981945cab636dm.jpg

Wie ktoś jakiego pliku mi brakuje.

Wallop->Jaką masz płytę główną w tym 4 procesorowym kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimmi:

sprawdź co dzieje się u Ciebie z tą biblioteką. W folderze stdplugs powinna być ta biblioteka , jej nazwa to DLtonerep.dlu , zaś w folderze plugcfg powinien być jej plik konfiguracyjny

( DLtonerep.ini).

 

co do płyty a raczej płyt :)... bo są to 2 płyty.

Specjalne płyty o rozmiarze 41x16,5 cm producent Supermicro , symbol płyt to x7DWT , no i do nich oczywiście dedykowana obudowa SC808T-980 również Supermicro.

 

W Polsce absolutnie niedostępne( swego czasu dwie super hiper rodzime firmy przez dwa mc. zwodziły mnie ze są w ich zasięgu ) , w EU koszmarnie drogie , najlepiej kupować w USA.

co do obudowy:tzw. Twin, bardzo fajna , zasilacz 980 W lub druga wersja 780W ( ja stosuję tę pierwszą), możliwy czarny lub srebrny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się i ja właczyć do dyskusji,również przpr. za kotlet wallop

 

zgadzam się z postem grizleydco to za porównie ? dwa xeony i jeden quad ? tym bardziej że scenka która jest benchmarkiem totalnie daje w dupe quadowi - powyżej jest wyjaśnione dlaczego.

Jeśli pozwolicie mogę umieścić scenkę testową (prosta jak but) wykonaną przezemnie tylko dla zamulenia kompa w której dwa xeony vs jeden quad wcale tak dobrze nie wypadają zresztą każdy się przekona jaki mu czas wyjdzie,na jednym teście praktycznie stworzonym pod Xeona nie ma sęsu uważam pokazywać jego przewagi jeśli w kilku innych przewaga ta wyrażnie może stopnieć mimo 8 Xeonowych rdzeni w stosunku do 4 Quadowych jaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysłałem że nie będę musiał bo Bobby _digital ( siemka Mario :) ) napisał o co chodzi, ale....

To nie był test procesor - procesor lecz test platformy 1 procesorowej versus platforma wieloprocesorowa (w tym przypadku 4-procesorowa)....

Test zachaczał o zestawy jakie posiadam w swojej ofercie ( a dokładnie był odpowiedzą zapytania dotyczące wydajności takiej platformy) w zwiazku z moją oferta w dziale sprzedam.

I nie chodziło o pokazanie przewagi Xeona nad Quadem lecz o pokazanie przewagi platformy umożliwiajacej zainstalowanie na płycie wiecej niż jednego procesora .

Chyba nie muszę przypominać że procesory z serii Quad w przeciwieństwie do proceserów z serii Xeon nie maja takiej możliwości.

Mam nadzieję że to wyjaśnienie wystarczy....

 

pzdr

wallop

ps. Korzystając z okazji Składam Wszystkim Kolegom i Koleżankom Życzenia Szampańskiej Zabawy Noworocznej no i oczywiście Szczesliwego Nowego 2009 ROKU

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa przetestowania pojedynczego core i7 podkreconego do tych samych zegarow co xeony?

Wynika z tego porownania ze gdyby liczyl tylko jeden xeon a nie 4 to czas wzroslby do okolo 47min 8 sek czyli w porownaniu do quada 14m 45s roznicy, co daje 24% roznicy osiaganej pewnie przez inna inna ilosc cache w xeonie.

 

Pytanie pojawia sie jakie beda wyniki jesli porowna sie podkrecone core i7 z tymi 4 xeonami. Cos mi mowi ze pojedynczy i7 zejdzie grubo ponizej 47min.

 

A tak na marginesie - ceny - 14tys usd po dzisiejszym kursie da jakies 42tys zl za co mozna kupic na dzien dzisiejszy okolo 25 quadow 6700, oczywiscie z markowymi plytami gl, dyskami i pamiecia o lacznej predkosci 380GHz i 200GB ram i lacznym dyskiem 12.5TB ktore ta scene policzylyby prawdopodobnie w okolo 3 minuty zakladajac 25% strat przy renderze sieciowym (czterokrotnie szybciej niz testowy zestaw boxx'a).

Majac do wydania 42 tys na pewno wybralbym 25 komputerow 'polprofesjonalnych' ;]

Pozdrawiam!

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno obiecałem i sobie i innym ze zrobię jakieś benczmarki i7.... no i ciągle cos mi komlikuje...

najwiekszy problem to brak czasu na złożenietakije platformy... może na początku roku uda mi sie spręzyć.....

 

a`propos 14 tys usd....? skąd ta cena??? nie wiem czy piszesz odnosząc sie do mojego ogłoszenia ale w momencie w którym ja je dawałem cena podana za taki zestaw ( 2x2 xeon) to było 16000 pln do małej negocjacji.

Dziś takie zestawy sprzedaję po 18000 pln (plus Vat kiedy potrzebna jest fv). :)

Czyli za cenę jaka podajesz (42000 pln) można kupić 2 takie moduły rack i jeszcze trochę zostanie.

Ważna uwaga... 25 maszyn wymaga już dosyć zaawansowanej (może nie strasznie ale jednak kosztownej) infrastruktóry sieciowej ( ja wykorzystuję switche , karty i okablowanie światłowodowe) a i tak straty w sieci w szczególnie niesprzyjających sytuacjach beda wieksze niż wspomniane 25% . Bardzo dużo zależy od sposobu dystrybucji renderingu w sieci ( oprogramowania zarządzającego) , wielkości scen ( tekstur , map itd)

 

pzdr

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a znalezliscie moze gdzies na sieci taki roadmap odnosnie technologii (procesorowych i nie tylko) , - > kiedy i czego mozemy sie spodziewac w tym roku ? bardzo cos takiego by mi sie przydalo.

W nowym roku pozdrawiam i zycze powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności