Skocz do zawartości

2 x Quad czy może 2 x Xeon ??


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie co polecali byście kupic kompa z opcją 2xQuad; tutaj pytanie czy istnieje płyta która obsłuży dwa quadziki a jeśli tak to czy bez problemu na maxie będzie widoczne 8 bucketów, oraz czy każdy quad nada się do takiej płyty

czy może lepiej kupić 2x Xeony pod które wiem że są płyty ale chyba są droższe i nie wiem czy to prawda trzeba specjalnie pamięci kupować??

Skoro już pytam to która z powyższych konfiguracji wyszła by taniej oraz jak było by z wydajnością głównie chodzi mi o program 3DS Max tj czas renderingu.

Z góry dziękuję za odpowiedźi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 x quad to mozesz mic na dwoch osobnych plytach gł. tak jest polityka firm inte i AMD by chipsety dla plyt wieloprocesorowych obslugiwaly tylko xeony w wypadku Intela lub Opteron u AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no, Bzyku, masz nieświeże informacje ;)

Od jakiegoś czasu można nabyć płytkę pod dwa procesory serii Core2Quad, ale nie jestem pewien czy nie tylko z serii 9xxx. W każdym razie sprzęt jest cholernie drogi, płyty pod Xeony są troszkę tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest tylko 1 płyta pod 2x quad ( nie xeon) i zowie się SKULATRIL symbol D5400XS

Choć platforma SkulLtrail obsługuje Yorkfielda 9775 ( socket 771) to zważywszy na całość (osiągalność procesorów) łatwiej do niej zapakowac Xeony ( też 771)

Ostatnia znana mi cena ( realna) Q9775 to 1600 USD przy wątpliwej podaży.

Pewno z czasem się to zmieni. Ale czy zmienie sie też cena płyty gównej INTELA która aktualnie wynosi 756USD ?

Nie wiem , byc może ale... ponieważ to jedyna płyta na tę platformę to INTEL jest absolutnym monopolistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wallop za naprawdę konkretną odpowiedź aktualnie szukam fajnych płyt które obsłużą dwa 4 rdzeniowe xeony znalazłem taką płytę Asusa DSBF-DE

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=9&l2=39&l3=299&l4=0&model=1544&modelmenu=2

może mógł byś mi polecić jakieś inną fajną płyte pod dwa Xeony lub jakiś gotowy zestaw z miare normalnymi cenami.

Tak patrząc po cenach stwierdzam że znacznie lepiej (taniej) samemu składać 8 jajowego kompa gdyż np ceny Stacji Dell Precision T7400 zabijają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moge gorąco polecić płytę Intela S5000XVNSATAR .Aktualnie można ją kupić za kwotę ok 1300 pln z dostawą ( dziś zamawiałem na http://www.noteo.pl/produkt/intels5000xvnsatar(891999)_.php?sID=32920&cID=1 ).

Płyta rzeczywiscie dobra, ma wszystko co niezbędne( no, może przydałby się kontroler FDD , ale trudno ... w razie co zewnętrznie na usb też da sie podłączyć).

Naprawdę polecam i chętnie służę jakimś tam :o doświadczeniem i poradą gdyby co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie powiązane po części z tematem: Czy na takiej płycie możma włożyć dwa różne procesory np jeden 2,5GHz i 3,16GHz? Wiem, że taka płytk amoże chodzić tylko z jednym prockiem, ale czy obsłuży dwa różne to już nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , procesory muszą być tego samego rodzaju jeśli chodzi o mnożnik i częstotliwość szyny.

 

Tylko w jednym wypadku ( opieram to na własnych doświadczeniach ) jest możliwe wykorzystanie różnych serii : mianowicie mam na myśli procesory z serii E i L. np Xeon E5320 i Xeon L5320. Oba są o tym samym mnożniku i szynie różnica jest tylko w mocy TDP ( seria E ma 80W , zaś seria L50W) oraz przedziale napięć zasilających co w praktyce okazało się nie być przeszkodą w wykorzystaniu dwóch różniących się serią procesorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mógł byś mi polecić jakieś inną fajną płyte pod dwa Xeony lub jakiś gotowy zestaw z miare normalnymi cenami.

Tak patrząc po cenach stwierdzam że znacznie lepiej (taniej) samemu składać 8 jajowego kompa gdyż np ceny Stacji Dell Precision T7400 zabijają

jeśli chodzi o płytę to ja działam na Tyanie i bardzo sobie chwalę http://www.tyan.com

a jeśli chodzi o Della to jak ja składałęm kompa złożenie na podobnej jakości komponentach i o podobnych parametrach kosztowało mnie mniej więcej tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z systemem? chce kupic plyte pod dwa xeony 4 rdzeniowe, czy windows xp 64bit bedzie mi poprawnie widzial 8 rdzeni? czy max z mental rayem i vrayem beda mi poprawnie wykorzystywac wszystkie 8 rdzeni?

mamy w firmie farme, wszystkie 40 rddzeni jesrt widziane przez renderery. ale jak to jest gdy sie ma wszsytko w jednym pudle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wallop

A jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie, z tematu który w ogóle nie kumam

Jak jest różnica pomiędzy pamięciami typu single rank, dual rank

w kontekście tych dwóch zestawów.

 

http://www.noteo.pl/produkt/kingstonddr24gb(2*2048mb)ecckvr6.php?sID=31857&cID=419

 

http://www.noteo.pl/produkt/kingstonddr24gbecc667mhzkvr667d2_.php?sID=32894&cID=419

 

Do obsadzenia jest 8 slotów pamięci - mógłbym je obsadzić 4 sztukami po 2GB

lub 2 sztukami po 4GB, oba zestawy będą pasować? zostają mi 4 wolne sloty lub 6 wolnych slotów, obsadzenie wszystkich 8 slotów pamięciami po 2gb nie będzie problematyczne? Bo więcej niż 16GB nie będzie mi potrzebne.

Czy są inne ewentualne konsekwencje takich dwóch rozwiązań, oczywiście poza tym że obsadzając 4 kośćmi zajmuję 4 sloty :) i konsumpcją prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

sugeruję rozwiązanie 4x2GB - sprawdzi sie bardzo dobrze ,a i z dołożeniem do 8x2 GB nie ma problemu (i własnie dlatego między innymi płaci sie tyle za dobre płyty do stacji roboczych).

Gwoli zaspokojenia ew. cieakowsci moge podać że( ale tylko w celach testu) maksymalnie dane mi było umieścic na jednej płycie 64GB. Było to 8 pamięci Hynixa o symbolu HYMP31GF72CMP4D5-Y5.

Wszystko działało jak należy.

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

64GB robi wrażenie ale chyba jeszcze daleko mi do realnego zapotrzebowania na taką ilość :)

 

sprobuj sobie pomontowac cos w 1920x1080 , majac np. warstwy reflection, shadow, color itp.

Wtedy zobaczysz jak blisko jest... :(

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miras:

wszystko ok... po prostu ekonomiczniej ( o ile wystarczy ci 16 GB ) zapełnić 8 slotów po 2 GB (przy założeniu że to w tym momencie będzie 16 GB oszczedasz co najmniej 250- 300 pln) aniżeli cieszyć sie ze dzięki temu zabiegowi masz tyle slotów wolnych że możesz sobie wpakować i 32 GB.

a co do 2x4 GB-- na pewno będą dobrze działać i będziesz z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu:

Noo, właśnie dlatego daleko że nie montuję w 1920x1080 :), jeśli 3d to najczęściej sceny nie przekraczające 500mb, tak to After Effects zazwyczaj w PAL, chociaż ram preview przydałoby się jak najdłuższe :)

wallop:

Rzeczywiście, tak jak pisałeś kiedyś, z dostaniem Supermicro jest problem w Polsce :), a ponieważ mam ADHA i nie mogę się doczekać, znalazłem jeszcze jedna płytę, ten sam chipset, fsb 1600, 2xLAN, jakieś audio itd, mam nadzieję że równie przyjemna w obsłudze zmodowanych xeonów: TYAN Tempest i5400PL S5393WG2NR

Co o niej sądzisz? Masz jakieś praktyczne doświadczenia z tym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy zdąze ci to przekazac przed zakupem ale.. ten model nie obsługuje fsb 1600.

Niestety... tylko jedna płyta Tyana to robi a mianowicie I5400PW o symbolu

S5397AG2NRF

Sprawdź sobie doładnie tę płytę , ale ..raczej nie pomylilem się.

A odpowiedź na drugą cześć pytania , czyli czo myślę o Tyanie jest prosta:

nie lubie ich płyt z kilku powodów ... po pierwsze i dla mnie najważniejsze maja fatalna RMA , .. po któres tam następne... często gęsto potrafia w swoich reklamówkach obiecywać a rzeczywistosć swoje ( patrz przypadek płyty którą chcesz kupić).

Faktycznie , jest tam chipset 5400 seeburg ( który powinien obsługiwać 1600 fsb ale... z przyczyn dla mnie niejasnych nie robi tego ( myśle ze montowana jest tam jakas jego okrojona wersja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do codziennej pracy i renderingu animacji w 3D, też do aftera, nie wykluczam innych zastosowań, również symulacji fizycznych, mam zwykłego quada 9450 ale potrzebuję czegoś mocniejszego niż zwykły desktop i możliwości sensownej rozbudowy. Chciałem sprzedać desktopa i zainwestować w Xeony, ale w sumie coraz bardziej się waham czy się staruszka pozbywać, co dwa kompy to nie jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

miras - wlasnie dlatego Cie pytalem o planowane zastosowanie.

Tylko do niektorych zastosowan potrzebna jest jedna baaaardzo droga i wydajna stacja.

Ba, wiele procesow w maxie nie potrafi obsluzyc czterech rdzeni i dlatego chyba najsensowniej jest miec glowna stacje dwurdzeniowa z bardzo mocnymi zegarami.

Cholera mnie bierze jak fur liczy mi sie na jednym rdzeniu. Oczywiscie w gre wchodzi tez kasa . Jak sie ma duzo , to kupujesz wszystko high-end i nie ma sprawy.

Polecalbym rozwazyc dokupienie stacji na quadach i bardzo mocnego dwurdzeniowca, z wypasionym chlodzeniem i solidne podkrecenie go. Dlatego wlasnie tak wazne bylo pytanie o przeznaczenie tej stacji. Tak czy siak sprzecik Ci sie szykuje fajowy :)

pozdraiwam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Będę pracował na XSI który z tego co wiem ma pełne wsparcie dla wielordzeniowości.

Zastanawiam sie jeszcze czy warto wydać trochę kasy na jeden mały dysk SCSI na system i programy albo na plik wymiany, resztę dysków mam na SATA, ale nie mogę zrobić z nich RAIDA bo są kompletnie różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, RAID 0 warto robić? Z dwóch 250GB? Wrzucić tam system, programy oraz miejsce na scratch dyski, temp i różne foldery cache, docelowo renderować również na macierz, obrabiać - potem skończone przerzucać na inny dysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się, mam już komplet części do Xeonów, przyszła płyta główna na którą czekałem 3 tygodnie, procki są, nowy dysk jest, obudowa, wiatraki, bajery, czego nie ma? 8 małych nakrętek, które mocują radiatory do płyty głównej ! wrrr... ani producent płyty ani procesorów nie raczył zamieścić w komplecie. Siedzę w domu z 7 miesięcznym dzieciakiem, nie mam jak wyjść, wieczór wolny, miałem składać kompa i nic. Jak ktoś może mi dowieść 8 nakrętek do Wawy do Śródmieścia to ozłocę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moge gorąco polecić płytę Intela S5000XVNSATAR .Aktualnie można ją kupić za kwotę ok 1300 pln z dostawą ( dziś zamawiałem na http://www.noteo.pl/produkt/intels5000xvnsatar(891999)_.php?sID=32920&cID=1 ).

Płyta rzeczywiscie dobra, ma wszystko co niezbędne( no, może przydałby się kontroler FDD , ale trudno ... w razie co zewnętrznie na usb też da sie podłączyć).

Naprawdę polecam i chętnie służę jakimś tam :o doświadczeniem i poradą gdyby co...

 

 

Witam wallop.Chciałbym sie ciebie poradzic apropo płyty ktora zaproponowales.

Znalazlem taka jej tansza wersje :)http://www.directron.com/s5000vsa4dimmr.html

Uwazasz, ze nada sie do dwoch xeonów E5420, 8gb ramu i ge-force gtx 260(chyba nie ma pci-Ex16 :()?

Edytowane przez lolipop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności