Skocz do zawartości

Zbrush porzarl mi dysk ! :O


D4D4L

Rekomendowane odpowiedzi

To tak...scuplowalem sobie...ladnie...grzecznie...zeby nie bylo :P i w pewnym momęcie moje utalentowane rączki coś klikly i dup..crash... odpalam pc na nowo i :O wcielo mi 5 gb z hdd.. wie ktoś morze jak je uwolnić ? :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Też zdarzyło mi się coś takiego. Chodzi o to, że po resecie ZBrush nie usunął starych obrazów pamięci z dysku (chyba tak mogę to określić). Już nie pamiętam jak to rozwiązałem, w każdym razie spróbuj załadować toola którego sculptowałeś i poklikaj parę opcji: pierwsza to Preferences -> Mem -> Compact Now, zapisz toola i kliknij Init ZBrush.

Możesz też spróbować uruchomić oczyszczanie dysku w opcjach Windows. Może on usunie te pliki tymczasowe. Swoją drogą, to co ty robiłeś, że program rezerwował aż 5GB pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdarzyło mi się coś takiego. Chodzi o to, że po resecie ZBrush nie usunął starych obrazów pamięci z dysku (chyba tak mogę to określić). Już nie pamiętam jak to rozwiązałem, w każdym razie spróbuj załadować toola którego sculptowałeś i poklikaj parę opcji: pierwsza to Preferences -> Mem -> Compact Now, zapisz toola i kliknij Init ZBrush.

Możesz też spróbować uruchomić oczyszczanie dysku w opcjach Windows. Może on usunie te pliki tymczasowe. Swoją drogą, to co ty robiłeś, że program rezerwował aż 5GB pamięci :)

 

 

Jak to co...uczylem się scplowac :D Co do modelu..to już sam nie wiem który to byl... więc to raczej odpada...a co do dysku... to jak go odpalić w opcjach windowsa? jade na viscie a zbrush wyrzarl mi miejsce z partycji...i chyba z visty tez o.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczyszczania dysku, to kliknij prawym na dysk i w zakładce "Ogólne" kliknij na oczyszczanie dysku. Vista pomieli chwile i pokaże sie lista. Zaznacz na niej co chcesz + pliki tymczasowe i wykonaj. To może chwile potrwać, nie wiem jak na Viscie bo jeszcze nie korzystałem z tego, w każdym razie na XP czasem pomagało.

Lub ręcznie, tak jak wspomniał griz, wejdź do katalogu Zbrusha i wywal pliki tymczasowe.

Jeszcze na XP miałem różne akcje z miejscem na dysku, np. po odinstalowaniu jakiegoś programu zamiast więcej miejsca miałem nawet 300MB mniej, heh super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vmem wywalilem i bum...dalej nie ma miejsca... oczyszczanie dysku też nie pomoglo... juz sam nie wiem co jest źle :/ prubowalem tez rejestry oczyscic reg clenerem i nic nie pomoglo buu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, u mnie pomogło załadowanie ponowne toola. Możesz sprawdzić jeszcze ręcznie ile zajmuje cały katalog z programem. Sprawdź jeszcze rozmiar folderu C:\Users\"Nazwa użytkownika jaką posiadasz"\AppData

Nie jestem żadnym znawcą Windowsa, ale może problem leży w czymś innym.

PS. przy okazji odkryłem, że zapisy z Wiedźmina zajmują u mnie 6GB :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności