Skocz do zawartości

ChC.1: Generał-Mag by atheg


atheg

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH]55530[/ATTACH]szkiceie4.jpgPodczas czytania opisu zaczęła mi się klarować już wizja Generała-Maga, uwagę zwróciłem zwłaszcza na mechaniczną rękę i myślę, że znalazło to odbicie w pracy. Założeniem było żeby postać była niemalże komiksowo przerysowana, stąd zupełnie nieprawdopodobne proporcje mechanicznej kończyny oraz karkołomne skróty w ujęciu postaci, które momentami przyprawiały mnie o zawrót głowy. Uzbrojenie w dużej mierze wzorowałem na rzymskich zbrojach. Twarz generała za to jest inspirowana pruskimi generałami z czasów napoleońskich (te gogantyczne bakobrody). Bardzo dziekuje ze ciepłe przyjęcie i liczne celne uwagi i mam nadzieję, że concept przypadnie Wam do gustu.

 

Link do lepszej rozdzielczości:

 

http://i291.photobucket.com/albums/ll311/atheg/genmag_concept.jpg

 

 

attachment.php?attachmentid=55396&d=1211391711

attachment.php?attachmentid=55121&d=1210259939

Edytowane przez atheg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na ołówkowym szkicu porysowałem sobie troche już cyfrowo żeby stworzyć bazę do dalszej pracy. Kierując się sugestiami przyjrzałem się proporcjom i skrótom i troche pozmieniałem. Przerysowanie postaci miało być celowe ale fakt, że co za dużo to niezdrowo. Wystarczy, że ręka mechaniczna jest gigantyczna.

 

 

genmag2_digit_grey.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz edytowac 1ego posta, pozniej wybierasz "wyslij (zaawansowane) " i potem "zarzadzaj zalacznikami" i otwiera sie okienko, obok tego pliku co masz juz jest opcja "usun" i jak znika- ladujesz nowy ;)

 

a ta mechaniczna lapa to nie przy duza czasem?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial ciezko z jakims sensownym dopasowaniem proporcji, bo ten skrot/perspektywa dodatkowo utrudnia sprawe. Ale w sumie moze to tez stworzyc intrygujacy efekt. Na razie jego prawa reka wyglada jak uposledzona/karłowata wzgledem reszty konczyn. Szczegolnie na czarnej wersji.

 

Fajny ten maly szkic pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za sugestie. Caly czas walcze z proporcjami, rzeczywiscie prawa reka wygladala zle. Powiekszylem ja troche i mysle ze jest troche lepiej, reszty powinno dopelnic cieniowanie (moze sie uda zeby to nie wygladalo dziwnie). Fakt wybralam sobie dosc karkolomne ujecie ale lubie dynamike. Tak samo lubie przerysowane do bolu postacie stad tak duza lewa, mechaniczna reka. Zdaje sobie sprawe z jej moze nie tyle karykaturalnosci co "nieadekwatnej wielkosci" ale mysle ze w ostatecznej wersji moze dac dobry efekt.

Wklejam kolejny etap pracy. Elemanty zbroji indpirowane rzymskim armamentem, twarz na razie tylko w szkicu na projekt o wyobrazeniu.

 

genmag3copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam kolejne postepy w pracy po malej przerwie. Dlugo wlaczylem ze skrotem reki i szczerze mowiac efekty byly slabe alebo jeszcze gorsze. Tak jak mnie ostrzegaliscie zrobl sie z tego nie lada problem. Stad wyjscie awaryjne w postaci ukrycia dloni pod efektem jakiegos czaru. Jestem ciekaw waszych opinii i dziekuje wszystkim, ktorzy do tej pory skomentowali moja prace a ich wskazowki okazaly sie niezwykle cenne.

 

Pozdrawiam

 

genmag4copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czar jak narazie strasznie smierdzi sztucznoscia photoshopowa i bardzo odcina sie od kreski pracy, tak samo dosc trudno stwierdzic czy to plomien lecacy w gore, czy jakis strumien energii lecacy w kierunku wroga - chyba cosik nie tak z prespetkywa z nim. Reszta pracy bardzo mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, chyba masz racje z tym blyskiem. Moze sprobuje go narysowac inaczej niz takim rozmywajacym sie pedzlem, bo podejrzewam ze stad jest wrazenie sztucznosci...

Dzieki za komentarz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko tylko ze czar jest światłem a światło pada na obiekty znajdujące sie blisko zrób jakieś blinki na postaci zeby było wiadomo ze to czar światła a nie jakiś dodatkowy element dodany na photoshopie pozdro ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam już chyba finalna wersje, bo obawiam sie ze do poniedzialku nie bede mogl nad tym rysunkiem popracowac duzo wiecej a jeszcze chcailem jakies dodatkowe obrazki zrobic, zeby byl pelen concept. Dajcie znac jak wam sie widzi top moze bede mial jeszcze jakas szanse skorzystac z waszych uwag.

 

BTW, sorry za offtop ale czy ktos miewa problemy z wywalaacym sie PS CS2 na custom pedzlach?

 

genmag6acopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz co prawda mam cs3 ale nie mialem nigdy takich problemow z pedzlami w cs2...

 

a co do Twojej pracy to chyba skroty masz zrabane...juz nie mowie tu o mecha-rece, ktora pewnie by go tak przewazala, ze by sie wywalal... ale noga (i druga reka), ktora widac tez jest jakos nie tak.. nie wiem- poprobuj na nowym lajerze moze inaczej ja ustawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera Selfu pewnie masz racje, mi sie juz opatrzyl tak ten rysunek ze przyzwyczailem pewnie oko do bledu. Obawiam sie tylko ze juz nie zdaze naprawic tej historii bo zwyczajnie nie bede sie mial kiedy za to zabrac. Nawet w Boze Cialo bede pracowal :) Bedzie jak jest. Czlowiek sie pare ladnych lat juz rysunkiem zajmuje a wciaz popelnia bledy. Zbyt karkolomne to ujecie po prostu chyba, ale efektowne za to :) Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to na dzis wyglada. Moze do poniedziałku jeszcze dam rade jakies zmiany powprowadzac, ale ciezko mi powiedziec. Wszystkim za kometarze serdecznie dziekuje, byly podczas pracy niezwykle przydatne.

 

genmag_conceptcopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności