Skocz do zawartości

ChC.1: Generał-Mag by Kalais


Kalais

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

eh, wiem ze jako raczkujacy w malowaniu wygrac szans nie mam, szczegolnie ze duzo swietnych pro jest na tym forum, ale jak przeczytalem opis od razu widzialem caly obraz i musialem wystartowac :P

 

mam nadzieje, ze cos mi pomozecie slowem pisanym i sie troche podszkole :) na razie sie szkolilem rysujac w wolnym czasie takie oto speedziki glownie - http://blog.kalais.net/

 

mam nadzieje, ze nie porywam sie motyka na slonce, zawsze mam setki pomyslow, tylko ciezko z ich wizualizacja ;/

 

Oto concept:

general_mag01.gif

 

I pare slow:

- prawa dlon to bedzie zacisnieta piesc

- lewa reka od polowy metaliczna i sztuczna

- to cos na glowie bedzie szklane, i bedzie spod tego widac taki mozg z obwodami scalonymi

- statek nie wiem czy nie zmienic na jakiegos robota kroczacego + chyba skopalem perspektywe?

- statek i cala armie troche dac blizej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako że ma to być koncept postaci to skup się może tylko na niej? Powodzenia

 

no tak, ale jak przeczytalem pierwsze zdanie z opisu " Potężna postać góruje nad swoimi żołnierzami. " to odrazu zobaczylem to co naszkicowalem :P chyba mozna narysowac wiecej niz sama postac generala w tym konkursie?

 

anyway, dorzucam szybki concept z innym rzutem generala:

general_mag-profil.jpg

 

bede musial pomniejszyc glowe troche w pierwszym concepcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, rysowanie dosłownie tego co jest napisane nie jest zbyt kreatywne i nie jest dobrym pomysłem :) Myślę że w zdaniu o 'górowaniu nad żołnierzami' chodziło raczej o nadanie klimatu postaci i kompozycji, pokazanie że mimo że zasłużony generał idzie już na emerytuję, ciągle utrzymuje swój autorytet. W końcu to koncept postaci jak już ktoś wspomniał :)

Zastanawia mnie funkcja tej szklanej bańki na głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
To zbiornik wyrównawczy płynu mózgowo rdzeniowego -to chyba oczywiste :)

 

ehehehe

 

No cóż, rysowanie dosłownie tego co jest napisane nie jest zbyt kreatywne i nie jest dobrym pomysłem :) Myślę że w zdaniu o 'górowaniu nad żołnierzami' chodziło raczej o nadanie klimatu postaci i kompozycji, pokazanie że mimo że zasłużony generał idzie już na emerytuję, ciągle utrzymuje swój autorytet.
to kwestia interpretacji slowa pisanego...

poza tym, jakieby nie bylo to gorowanie, czy fizyczne, czy duchowo/egzystencjonalno/spoleczne ;) to stosunku i relacjii miedzy postaciami w pracy graficznej nie pokazesz ukazujac tylko samego generala. Moim skromnym zdaniem musza sie znalezc dodatkowe elementy

 

Zastanawia mnie funkcja tej szklanej bańki na głowie
chcialem jakos zobrazowac sile umyslu generala, ma to byc cos w rodzaju wspomagacza, wszczepu zwiekszajacego sile umyslu, polaczone bezposrednio z mozgiem. Chcialem tez, zeby bylo kruche, zeby najwieksza sila generala byla jednoczesnie jego najwieksza slaboscia.

 

W mojej glowie to wyglada inaczej niz mi sie namalawalo ;/ Daleko mi do pro w malowaniu, ale po to tu startuje, zeby sie podszkolic :P

next concept:

general_mag-profil03.jpg

Edytowane przez Kalais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez owijania w bawełne:

- co robi pianka do golenia na twarzy generała?

-ten wspomagacz mozgu wyglada troche smiesznie-bardziej mi sie kojarzy z taka szklana kula z zabawkami w srodku-jakby potrzasl glowa to pewnie pruszylby snieg...

- to nie czlowiek to transformers

 

jednym slowem-jezlei nie chcesz porywac sie z motyka na slonce to odpusc sobie ta scenke gdzie stoi na skale a skup sie na samym concepcie jak juz inni pisali- a wogole to odpusc sobie bitwe bo to jakby nie patrzec strata czasu- jezeli masz odrobine dystansu i potrafisz obiektywnie spojrzec na swoje rysunki to chyba nie trudno bedzie ci zauwazyc ze narazie raczkujesz w malowaniu-dlatego pozostaja referki referki referki, a swoja wyorbaznie cwicz w szybkich szkicach ,najlepiej olowkiem, najwiecej czasu nich zajmuja cwiczenia.

 

PS1-ile masz lat?

PS2-nie obrazaj sie tylko, napisalem raczej to co kazdy chcial napisac,ale zabierali sie jak pies do ruchania;p mam nadzieje ze nie urazilem Ciebie, tylko cwiczenia podstawa sukcesu...;]

pozdro;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no wiem wiem ze raczkuje i na szczescie to widze :)

tak naprawde to dopiero zaczynam nauke, z wyobrazni prawie nic nie wychodzi tak jak bym chcial, a z referek najgorzej z proporcjami mi idzie, wszystko jakies znieksztalcone wychodzi heh

myslisz ze cwiczyc olowkiem? jakis czas temu przestalem na rzecz tabletu, bo glownie chce tabletem sie nauczyc rysowac

 

@ps1 latek juz 27 na karku, ale z moim dosc hedonistycznym podejsciem do zycia zdecydowanie mlodszy duchem jestem :)

 

@ps2 spoko, nie obraza mnie twoj post heh, dzieki za szczerosc :) na razie rysowanie to takie bardziej hobby dla mnie, niz sposob na zycie hehe

 

ah, no i nie mam zupelnie czasu skonczyc tego projektu, bo zlecenia mnie zasypaly, ale pewnie kiedys do tego wroce, poza konkursem, tak dla siebie :) ale to jak sie troche podszkole w "tabletowaniu"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności