Skocz do zawartości

Fall


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik z budy... robiony na zaliczenie.

całość to 2d. Głównie Photoshop, plus Aftereffects.

To mój rekordowy speed:

realizacja: 2 tygodnie

montarz : 20 min.

dźwięk : 1 wieczór -

- patelnia - dzwony

- wokal- kruki

- usta - wiatr

- gitara - finał

 

jest sporo błędów ale co zrobić... to tylko ćwiczenie (uznane za najlepsze na katedrze filmu w tym roku, sam nie wiem czemu :P )

 

pozdrawiam

 

*plik ma 7,8 MB * oryginał w PAL\'u to 64 MB

kodek to chyba XVid...

pozdro

 

linka trzeba wkleić do przeglądarki...

 

http://members.lycos.co.uk/krislilith1r23/Small.avi

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nom, sliczniusie, trza przyznac, mi sie nie podoba tylko ten moment z fujarka, czegos tam w montazu brakuje, a reszta naprawde fajna, no i swietna muze dobrales, heh, nawet bym powiedzial ze kradnie Tobie cala animke:) i wlasnie co to za muza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by biglebowsky

no i swietna muze dobrales, heh, nawet bym powiedzial ze kradnie Tobie cala animke:) i wlasnie co to za muza?

 

Nie poznajesz? Ojj nie ładnie ;]

Hans Zimmer - Black Hawk Down OST - Ashes to Ashes

 

 

Originally posted by Kris_R

to tylko ćwiczenie (uznane za najlepsze na katedrze filmu w tym roku, sam nie wiem czemu :P )

 

Ja ci dam \"nie wiem czemu\" :D Świetny temat i pomysł, dobry montaż i na prawdę zajebista animacja. Kruki wymiatają... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo bardzo fajne, ale mam chyba zepsuty codec bo jakies białe linie mam na ekranie i ciągle wszystko mryga. A jak jest najciekawsze i bohater zamienia się w batmana to wszystko się czarne robi i koniec filmiku mam.

 

Ale mimo to - wyrazy uznania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug: thanks :)

 

Bigleb: masz rację... tam zabrakło dosłowinie kilku klateka animacji żeby zachować płynność ruchu.. zbyt twardo to wyszło. Muza tworzy tutaj klimat, a obraz niesie narrację i formę... klimatu tu też troszkę, ale fakt. Głównie muza trzyma.

 

kru: a widzisz jaki ten świat mały :) Może nie tak daleko jesteśmy (powiedział bym nawet że to prawie brat przyrodni)

 

Gotham: męcz mnie, dręcz mnie... :)

 

Scatmax: ale mi wlałeś :) spokojnie men! dzięki....

 

Vogel: tak ściemniać, oj nieładnie :) to Peter Gabriel - Passion. Muza z filmu \"The Last Temptation Of Christ\". Fajno że Ci się spodobało...

 

leander: masz pecha ... sory :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, jako kolega po fachu uwazam ze kurde kawal dobrego kina, chociaz pare zastrzezeń mam, najpierw apropo zekomego klimatu łodzkiej filmowki, bo to NA SZCZĘŚĆIE nie byl ten sam klimat, i dobrze bo klimaty filmow z filmowki mnie w kur..., a to za sprawą tego ze w filmowce nie mozna wykorzystywać muzyki do ktorej nie ma sie wszystkich praw i autorskich i majątkowych, a moim skromnym zdaniem to w filmie animowanym, jak i w kazdej krotkiej formie, dzwięk i muzyka to 40% efektu, i 70%klimatu. Zapewne praw do tej muzyki nie masz, szkoda ze nie jest twoja film mial by w tedy jakieś życie, a tak to lipa... wracając zaś do obrazu, to uwazam ze nie wygrałeś do konca ideii, bo jest malo czytelna, tzn są elementy ktore nie mowią nic widzowi, a brakuje takich kluczowych rozwiązujących cały problem, wiem ze to juz czepialstwo plastyka jest super, aczkolwiem mam zastrzezenia co do samego kadru, dla czego wybrałeś taki duszny kadr? kiedy tam są przestrzenie wielkie, muzyka buduje jeszcze większe przestrzenie a ty to zamknełes w kwadrat.... panavision wdlog mnie powinien być , to minimum. super jest ujęcie tuz przed jego skokiem, i ujęcie na samym początku filmu. gryzie mnie na tomiast to ze początek filmu a koniec to spora roznica w podejsciu do plastyki, z początku klimaty jak expresionizmu niemieckiego, bardzo podobają mi sie deformacje budynkow itp, ale kiedy juz wchodzą ptaki to wpadasz w realizm, ptaki lecisz realistycznie, palce na fujarce tez, trochę zgobiles konwencję... reasumując jest super. oby i moj film zaliczeniowy byl rownie super. a tak btw to wy robicie dwa filmy na rok??? bo w lodzi to tylko jeden.... albo i az jeden...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dobrej rzeczy to jeszcze w tym dziale nie widzialem.

fajnie by bylo gdybys opisal proces powstawania tego dziela (taki maly tutek):) to jak poradziles sobie z timingiem, jak powstawaly klatki kluczowe itp.

swietna anima, gratuluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Kris_R

 

leander: masz pecha ... sory :(

 

Kris_R, żeby nie było nieporozumień to animacje uważam za rewelacyjną. Sorry jeśli jakoś umniejszyłem jej rangę i przypadkiem poczułeś się urażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze.. :) Jestem mile zaskoczony.

Damian - ale się rozpisałeś :) Miło \'spotkać\' kogoś po fachu. Tak na prawdę, to jestem świadomy wszelkich niedosciągnięć i niedopatrzeń. Dlatego nie chciałem pokazywać tego bargroła i dlatego Gotham mnie przycisnął :) Jednak doceniam Twoją wyczerpujacą krytykę. Nie ma to jak profeska.

Ujęcie z krukami to animatrix! Brawa dla Loozacka! Tak mi się spodobało, że postanowiłem się na nim wzorować..

Co do techniki wykonania, to nie ma raczej sensu robić tutka z znimacji. Jest to po prostu sekwencja rysunków... i tyle. Istotne jest to, aby nie rysować od razu na czysto. Wystarczy szybki szkic poklatkowy, później test, czy dobrze się rusza i dopiero po ewentualnych poprawkach czyszczenie kadrów. Ten film to zaledwie 8 klatek na sekundę, więc bez obaw. Nie jest to aż tyle pracy...

No i najważniejsze - jakiś szczątkowy pomysł i solidny animatik. To tyle na razie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede jedynym, mi sie nie bardzo podoba, muzyka owszem fajna, tworzy klimat ktory zreszta psuje to rwanie obrazu i ciasny kadr. Co jeszcze, zaczyna sie fajnie robi sie napiecie juz mialem nadzieje ze jakis efektowny efekt i rozwiazanie akcji a tu nic jakos tak bez pompy. No i jakos przeslanie calego filmu do mnie nie trafia bo chyba nawet nie moge sie jego dopatrzyc. To tyle ode mnie, moze sie na tym nie znam ale taki sa moje odczucia ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się udało obejżeć tą przepiękną animkę dzięku uprzejmości Vogela...

 

muzyczka bardzo nastrojowa...ale wyprzedza postać w momencie gdy ta zaczyna grać na flecie:) ale ogółem to bardzo ładna i pracochłonna expozycja :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze trzeba dac dostep szerszej publicznosci: ftp://194.146.128.32

FTP jest na lokalnym komputerze i w zwiazku z tym moze czasem nie dzialac (tzn. kiedy wylaczam komputer - ale spokojna glowa, przez wiekszą część dnia powinno działać). Zapraszam do sciagania. Na razie limitow brak, wieć można używać wszelkich \"akceleratorów\" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, obraz, muzyka...

denerwuje mnie tylko płynnosc, jest taki soft na Mac\'a (na PC pewnie tez) do obliczania dodatkowych klatek na zasadzie morfowania, do takich zastosowan rzecz idealna... byloby chyba lepiej...

Naprawde piekna animka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności