Skocz do zawartości

renderowanie siatki


nuriel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w scanline bez problemu, zaznaczasz dla danego materialu w jego wlasciwosciach shader basci parameters>wire, niestety to nie przejdzie w vrayu, ale piszesz ze nie potrzebujesz swiatla ani cienia wiec domyslam sie ze scanline wystarczy.

Jak nie chcesz miec oswietlonej siatki, pobaw sie self illumination materialu.

 

 

 

edit: i uzywaj opcji szukaj, na forum co tydzien pojawia sie to pytanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale nie do końca o to chodziło.

wire znałem, chodzi mi bardziej

o takie przedstwienie śiatki jak

w viewporcie. taka cieniutka i jednolita.

a co do v-raya. sposób \'na v-ray\'a\' też

się przyda. bo napisałem że potrzebuje

takrze wersji siatka+obiekty.

 

poprostu chcę uzyskać zwykłego renda

z wszystkimi gi i innymi bajerami.

a z siatką jak przy print screenie 8).

 

widziałem kiedyś na forum coś

podobnego, tyle że był to rend (jakaś samochodowa deska rozdzielcza) z XSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestey vray nie obsluguje materialu standard z wire.

w scanline + radiosity mozna zduplikowac obiekt i dac nowy material wire. wtedy masz obiekt z normanlym materialem + siateczka a wire jest domyslnie ustawiony na 1px i extended parameters mozesz dac wiecej. ale to tylko w scanline.

 

ja sie bawilem w post w szopie vray z gi + scanline z wire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Taki pomysł wpadł mi do głowy, oczywiscie moge nie mieć racji albo może i jest to zły pomysł, ale moze da się w vrayu użyć materiału takiego w którym są widoczne krawędzie poszczególnych obiektów (nie wiem jak to sie nazywa.. ale coś ala material do toonsow), a potem ustawuić opacity tego materiału na jakieś 85... wtedy będzie widać krawędzie spodspodu... oczywiscie musiałbyś każdy element mieć oddzielny.. nie wiem... moz ejest to jakiejś wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray posiada specjalną teksturę, która pokazuje sitakę. Jendak jej jakość nie jest zadowalająca. Jednak możesz sprawdzić, wystarczy wrzucić ją na difusa albo refraction i powinno jakoś wyglądać. Można użyć modyfikatora latice. Chyba tak się nazywa robi on w miejscu krawędzi osobne obiekty, które to renderują się już w zwyczajny sposób. Jezeli jednak chcesz mieć dokłądnie to co w viewporcie możesz zrobić printsceena. A jeżeli potrzebujesz animację to makepreview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najprosciej jest skonwertowac obiekt do editable poly, zaznaczyc wszystkie edge, wybrac create shape from selection no i bedziesz mial spliney w formie siatki - mozesz zrobic zeby byly renderowalne, wybrac grubosc, nadac material i zrenderowac w czym chcesz.w vrayu tez.

 

pozdr! adamkos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Bacry

Vray posiada specjalną teksturę, która pokazuje sitakę. Jendak jej jakość nie jest zadowalająca. Jednak możesz sprawdzić, wystarczy wrzucić ją na difusa albo refraction i powinno jakoś wyglądać. Można użyć modyfikatora latice. Chyba tak się nazywa robi on w miejscu krawędzi osobne obiekty, które to renderują się już w zwyczajny sposób. Jezeli jednak chcesz mieć dokłądnie to co w viewporcie możesz zrobić printsceena. A jeżeli potrzebujesz animację to makepreview.

 

 

 

 

I to jest najlepsze rozwiazanie tylko dobry image sampling dac trzeba. Moze wie ktos jak zmienic kolor tej siateczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności