Skocz do zawartości

Gry


Gość silaros

Rekomendowane odpowiedzi

Gość silaros

Ludzie potrzebuje pomocy jeśli wiecie to napiszcie mi co musze zrobic żeby zacząć tworzenie gier bardzo mnie interesuje grafika 3D może znacie jakieś kierunki na studiach które uczą projektowania w 3D.

Dzięki !!!:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do tworzenia gier to trzeba umiec programowac przede wszystkim, a odnosnie grafiki to nie slyszalem zeby gdzies w polsce uczyli tego pod katem gier (low-poly itede).

Poszukaj jakis kierunkow zwiazanych z grafika komputerowa. Ja na ten przyklad sobie studiuje na Politechnice Łódzkiej informatyke i na trzecim roku jako specjalizacje bede mogl sobie wybrac grafike komputerowa (na razie jestem na drugim ciagle cos programujemy i tylko zajecia z AutoCADa byly ale to juz cos :)). Jak sie zainteresujesz to zajrzyj na stronke www.ftims.p.lodz.pl. Z tego co slyszlem od znajomych to raczej nie warto chodzic po szkolach typu handel i grafika komputerowa, bo tam to cie za duzo nie naucza. Porozgladaj sie po prostu po roznych uczelniach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz sie sam :D trening czyni mistrza :) wystarcza checi i samozaparcie :) metoda prob i bledow.. i wszystkiego sie nauczysz :) albo tutoriale jesli chcesz a jest ich pelno :) Daruj sobie szkoly... przynajmniej w polsce :) Niby pisza nieraz ze jest grafika i wogole wow :) taka jak jakas specjalizacja ktora mozesz wybrac albo jakis kierunek ale prawda jest taka ze to jest tylko namiastka grafki i niczego cie tam nie naucza.. no moze poza klikaniem myszka i jakimis podstawami typu photoshop corel..itp..albo pod kontem dtp...o 3d i programach typu max to zapomnij...Ohh soory ostatnio widzialem szkole animacji w bielskobialej :) 2 letnia bodajze :) ale niestety aby to zaczacc musisz miec jakiekolwiek wyzsze wyksztalcenie [lol2]...Tak wiec ucz sie sam :D - po paru latach moze dwoch..pewnie jakas pracke zlapiesz jak bedziesz dobry :)

 

ps.. zawsze mozesz sprobowac swych sil za granica :) sa szkoly gdzie ucza maxa maya\'i itp... zazwyczaj 3 letnie tak jak np w niemczech :D .... i uwaga .... tadammm!!!!! 45.000 EURO za calosc (czyli 6 semestrow)

 

Powodzenia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to sa szkoly za granica? nie koniecznie w niemczech. mowie o takich do ktorych mozna probowac pojechac na wymiane (czyli chyba panstwowe to musza byc). (wiecie - sokrates czy takie tam).

 

zapewne w danii jest cos takiego - bo organizuje targi reklamowane na cgtalku (jeszcze tego nie czytalem, przyznam sie, wiec moge sie myslic). gdzie jjeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

za wielka woda to jednak chyba troche za kosztowne - takiego czegos to panstwo nie pokryje :P

 

gogli tez uzywac umiem :P. chodzilo mi o to czy ktos z forumowiczow moze slyszal cos wiecej o jakiejs takiej szkole. gdyby mi sie udalo \"wyskubac\" taki wyjazd u dziekana to nie chcialbym trafic do szkoly, w ktorej (jak to bylo napisane gdzies w innym topicu) \"uczą tyle co w helpie\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad u was takie teorie odnosnie szkol w polsce.

Na PŁ ucza maxa povraya i jeszcze paru innych progsow. nawet na innym wydziale jest max w ramach podstaw grafiki komp. i mozna sobie zrobic certyfikat discreet dodatkowo.

 

Sprawdzcie program moich :] studiow

 

tutaj

i tutaj

 

faktem jednak jest ze nie ucza jak robic gry jedynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku witam wszystkich bo jestem nowy na forum

i prawda jest taka jak wiekszosc pisze ze w u nas w kraju wielka kicha ze szkolami graficznymi, jesli chodzi o ta szkole graficzna w bielsku to cos o niej wiem bo skonczylem tam 3 lata, reszta to 2 letni master of arts bo szkola ma podpisana umowe z NEWI czyli uniwerystetm walijskim... nie bede wiecej pisal na temt tej szkoly chociaz duzo by mozna pisac :))) jedyna chyba dobra strona jest to ze udalo mi sie wyjechac wlasnie na praktyki do walii i tutaj szkola i nauka wyglada zupelnie inaczej, oczywiscie wsyzstko finansowane przez leonardo, i na prawde po 3 miesiacach tutaj mam ochote skonczyc tego mastera ale tutaj nie w polsce... jesli chodzi o sprzet sposoby nauczania i w ogole wszystko jesli ktos potrzebuje szczegoly to piszcie ja polecam bo w poslce nic konkretnego nie znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem żeby któraś z firm developerskich szukała pracownika z "profilowym" wykształceniem. Graficy- wiadomo, szkoły plastyczne są w cenie, programiści- politechniki i temu podobne ale tak naprawdę liczy się portfolio i umiejętności a nie papierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu rk trafil w sedno

 

czasem w ofertach pracy jest napisane cos o dyplomie - ale to zazwyczaj jako atut a nie wymagania :)

 

wiec pozostaje dlubac samemu :)

 

najlepszym sposobem nauki wg. mnie - jest po prostu uprzec sie i cos zrobic - jak juz sie stanie przed jakims konkretnym problemem - to wtedy duzo latwiej go rozwiazac niz jakies takie mglawicowe - "ratunku - chce zrobic gre i nie wiem jak" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności