Skocz do zawartości

Tworzenie ściany z kamiennych cegieł [3dsm, Vray, PS]


arev

Rekomendowane odpowiedzi

Daję na pożarcie swój pierwszy tutorial dot. grafiki :)

Opisuje on tworzenie tekstur diffuse i displacement potrzebnych do uzyskania ciekawej, imo, ściany. Ponadto opisuje pewien trick związany z VrayDisplacementMod.

 

659b80b42a5768e1.jpg

 

Format: PDF

Rozmiar: 5 MB

Link:

 

Mam nadzieję, że Was zainteresuje. Czekam na feedback i może jakieś love reputation.gif :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez arev
  • Like 16
  • Confused 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Loki, postprodukcja w moim wykonaniu ma styl rozpaczliwo-tonący :D Zazwyczaj Auto-Color, Auto-levels z różnymi opacity, czasem jeszcze jakiś Specular Boost. Nie ma o czym pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja się też przyłączam do pozytywnych opinii. Uważam, że dobrze jest to zrobione. Doceniam Twój czas na przygotowanie tego tutorialu. Bardzo mi się on podoba. Wielkie dzięki. A tak na marginesie. Mam mały problem. Prosiłbym o wyjaśnienie strony nr. 10 na czynniki pierwsze. Nie mogę się połapać, co mam zrobić. Wynika to z mojej nie wiedzy. A nie z tego, że tutorial jest źle zrobiony. Piszę to wszystkich użytkowników tego forum. Którzy wyciągnęliby pomocną dłoń w moim kierunku. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki, że wcześniej nie zauważyłem twojego posta. Zakładam, że chodzi ci o wyjaśnienie "kopiowania, układania i usuwania połączeń" bo reszta jest chyba zrozumiała :)

Tekstura, którą wybieramy na stronie dziewiątej może mieć mniejszy rozmiar niż tekstura, którą przygotowujemy. Ustawiamy ją wtedy w rogu obszaru roboczego, kopiujemy (Ctrl+A, Ctrl+C), wklejamy (pojawia się na nowej warstwie) i ustawiamy tak by zachodziła nieco na poprzednią - czyli swój oryginał. W miejscu gdzie jeden fragment zachodzi na drugi będzie widać wyraźną linię, chyba że wzorek jest bardzo drobny, ale pewnie nie jest. Uruchamiamy wtedy narzędzie "Eraser" - gumkę i wybieramy jakiś miękki pędzel, np. z zestawu "Basic brushes" któryś z tych okrągłych. Na górnym fragmencie tekstury gumujemy widoczną krawędź, ale tak by nie było spod spodu widać pustego pola bez tekstury. Czynność trzeba powtórzyć aż cały obszar będzie zapełniony teksturą. Następny krok - Burn/Dodge służy do usunięcia nierównego oświetlenia lub zaciemnień tekstury. Oprócz tych nierówności, które chcemy mieć, tekstura powinna mieć mniej więcej jednolity poziom szarości. Dlatego miejsca ciemniejsze w stosunku do reszty traktujemy narzędziem "Dodge" - przez co się rozjaśniają, a miejsca zbyt jasne - narzędziem "Burn" - robią się ciemniejsze. Jeśli użycie narzędzie daje zbyt silne efekty trzeba zmniejszyć parametr "Opacity"/"Fill" na górnym pasku.

Mam nadzieję, że o to chodziło ;) Pozdro i dzięki za komentarz (wszystkim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności