Skocz do zawartości

Komputer do maxa i postprodukcji


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Hejka, widziałem w kilku wątkach, że mamy na forum hardware'owych wyjadaczy. Pomyślałem więc, że może będziecie w stanie skomentować/ocenić/doradzić przy zestawie, który sobie złożyłem.

 

Płyty Główne - Asus Maximus Extreme X38 (Lga775) - 1 szt. - 760.00

Procesory - Core 2 Quad Q9300 QuadCore 64 Bit 2.50GHz BOX - 1 szt. - 780.00

Pamięć RAM DDR 3- OCZ Dual 2x2GB 1333MHz Gold - 1 szt. - 640.00

Dyski Twarde - Seagate Barracuda 7200.11 500GB 32MB Cache S-ATA 2 - 2 szt. - 480.00

Karty Graficzne - Asus GeForce 9800GX2 EN9800GX2/G/2DI/1G/A 1GB (256-bit) (PCI-E) - 1 szt. - 1480.00

Zasilacze - Chieftec GPS-650AB-A 650W - 1 szt. - 280.00

Nagrywarki DVD - LG H20LS 20x DVD +/-RW DL S-ATA Light Scribe Oem black - 1 szt. - 100.00

 

Obudowa:

Antec Three Hundred: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4153-2

Raidmax XForce: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3325-2

Chieftec BH-02-B-B-SL: http://allegro.pl/item344801483_promo_new_chieftec_midi_tower_bh_02_b_b_sl_gratis.html

Chieftec CHIEFTEC BH-01B-B-B: http://allegro.pl/item337757600_chieftec_bh_01_b_b_b_obudowa_atx_bez_zasilacza_.html

którą z nich wybrać? Zależy mi na dobrym chłodzeniu i w miarę cichej pracy wiatraczków (mieszkam w kamienicy, gdzie w lecie jest niesamowicie gorąco, a powietrze nigdy nie wpada na to, żeby sobie swobodnie przepływać po pokojach).

 

Czy 650W zasilacza to nie za dużo? Nie mam elektrowni pod ręką - nie wystarczyło by 400-500W?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajna karta.. pozatym zmien dysk ( na cos cichszego bo oszalejesz ), zasilacz na cos normalnego ( enermax czy corsair albo nowe tagany - 500-550 ), moze cos pod ddr2 i 8gb zamiast tych 4?, do tego tansza plyta i lepszego proca mozesz wtedy dobrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno kompa nie skladalem, ale ten komputer bardziej wyglada jak zestaw pod gracza :)

Tez bym poszedl w ddr2 i 8gb. O dziwo te 4 gb bardzo szybko topnieja w wiekszych scenach. Z zasilaczeniem to nie wiem, ale swego czasu Chieftec byl wart swojej ceny i bardzo dobrze sie trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pamięci DDR2. Za tą samą cenę będzie dwa razy więcej, a 4GB to w cale ni tak dużo. Płyta z P35 wystarczy, a co do procka - jeśli chcesz podkręcać coś to zastanów się nad znalezieniem rewizji G0 Q6600 lub Q6700 - mają wyższe mnożniki. Jeśli nie chcesz kręcić to Q9300 będzie ok. Zasilacz 650W przy karcie 9800GX2 jest dobrym rozwiązaniem.

Mała wskazówka przy wyborze obudowy: moja ma dyski i napędy montowane na śledziach, które mają niestety lekkie luzy przez co czasem dyski wprawiają ją czasem w taki rezonans, że zagłusza nawet wiatrak z GPU. No i 12 cm wentylatorki w obudowie będą raczej mało słyszalne w szumie chłodzenia tego potwora GF 9800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie często zmieniam komputery, więc myślę, że DDR3 jest chyba lepszym rozwiązaniem - ostatnio kupowałem kompa z DDR1, gdy wchodziły DDR2 i teraz nie mogę dokupić RAMu, a jeśli jest to jest droższy od DDR2.

Porady odnośnie zasilacza - super. Kompletnie nie znam się na firmach produkujących zasilanie i bardzo mi się to przyda - dzięki :)

Co do karty graficznej - za niedługo wchodzi Radeon z rodziny 4000 więc seria GF 9800X2 powinna potanieć. Z tego, co zauważyłem X2 powinny być wydajniejsze w pracy z maxem niż pojedyncze układy. Trochę przekopałem tych testów, benchmarków, itd.

Kompa nie mam zamiaru kręcić - mam złe wspomnienia z poprzednich moich zabaw z podkręcaniem :P

 

Jeszcze takie pytanko - Win XP nie będzie miał z tym problemu? Śmiga z DDR3 i quadami? (co do quadów jestem prawie pewny, że tak, a co do DDR3 to nei wiem czy ma to znaczenie, ale wolę zapytać niż pluć sobie w brodę ;) :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się ogólnie na sprzęcie nie znam ale ostrzegam przed nagrywarkami LG, już mam w sumię piatą w tym drugą LG H20LS, przedostatnia od razu po zakupie odmówiła posłuszeństwa, wymienili na gwarancji na drugą i już słabiej odczytuje płyty a mam ją miesiąc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Marcin > tak, jak pisałem, wymieniam kompa raz na 2-3 lata, więc chcę mieć możliwość upgrade'u w tym czasie.

Ale do 18 czerwca macie czas mnei przekonywać :) Wtedy wychodzi Radek 4k (http://www.nordichardware.com/news,7743.html) i gf powinny potanieć, więc wybiorę się na zakupy ;) Podobnie z prockami: http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3154 .

 

pecet> ja mam 4 nagrywarkę LG i tylko jedna padła, ale była na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

O tego nie wiedziałem - poszedł rep. A czy produkowane są płyty na chipsetach, które obsługują DDR3 i więcej niż 8GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dawaj linka z wątkiem to się okaże czy lepiej :) Inna sprawa, że potrzebuję fakturkę raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie mogę już Ci dac repa, ale dzięki :)

Sam nie wiem. Ta stacja za 13k mi się spodobała :) ;)

Trochę kwestia faktur mi nie leży - zawikłana sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Podbijam temat ;) Nikt nic konkretnego nie napisał o obudowach, a to ważny element. Nie macie propozycji na dobrze chłodzoną, wyciszoną obudowę? Może być wielka jak lodówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że kogos kto oczekuje dobrze wyciszonej i chłodzonej obodowy nie muszę pytać o to ile może wydać więc moja lista propozycji jest krótka: Silverstone Temijin TJ07S

CoolerMaster Cosmos 1000

CoolerMaster cosmos 1100

LianLi PC-v2100 B

no i cymes nad cymesami chyba najlepsza dla ludzi bez skrupułów :p

Lian-LI PC343 ( tę szczególnie polecam a jakby coś to mam nawet na sprzedaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że kogos kto oczekuje dobrze wyciszonej i chłodzonej obodowy nie muszę pytać o to ile może wydać więc moja lista propozycji jest krótka: Silverstone Temijin TJ07S

CoolerMaster Cosmos 1000

CoolerMaster cosmos 1100

 

Moje targety :) pytanie tylko czy wloze tam INTEL S5000XVNSASR + XEON E5420A ACTIVE. byłbym wdzeczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko...

oczywiscie ze tak :) przeciez to tylko płyty extended

 

i jeszcze jedno... przygotuj sie na problemy z zakupem cosmosa1100

 

i jeszcze raz jedno :) czemu SASR a nie SATAR...?

Mam nadzieję ze pamiętasz ze SASR ma tylko dwa gniazda SATA... ?

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zamówienia: Intel Workstation Board Veronia S5000XVN - 4xSAS - PCI-E x16 - tez ma 2sata - lecz tyle mi styknie - byłem zmuszony szybko podejmować decyzje - dlatego wcześniej nie skonsultowałem z tego z Wami... zmiana zamówienia spowodowana byla gniazdem PCI-E x16 - spanikowałem ponieważ nie wiem co to za gniazdo: PCI-X

 

dzięki za odpowiedz w sprawie obudowy... na razie będzie śmigał na pożyczonej - skończę zlecenie i wtedy obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
Ile kasy masz na gola bude bez zasilki ?

 

Ile trzeba, byle rozsądnie.

 

wallop> a coś tańszego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti jak najbardziej ! ja mam od 2-3 lat Chiefteca big towera dragona http://www.komputronik.pl/Obudowy/Chieftec/seria_Dragon/BigTower/Chieftec_DA_01B_D__400W/pelny,id,18974/ zasilacza sie odrazu pozbylem. Co moge o swojej obudowie powiedziec. Kiepski montaz dyskow, i dojscie do napedow, kieszeni na stacje fdd. Czasami kieszenie na dyski wpadaja w drgania co jest bardzo slyszalne. I niejest to wina zle wypoziomowanej obudowy. Pozatym jestem zadowolony.

 

M@ti jakbym wymienial obudowe to zdecydowanie na ta ktora zaproponowales w linku wyzej. Genialny system montazu dyskow kilka naprawde fajnych patentow ktorych brakuje mi bardzo w mojej obudowie :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykla , nudna , gigantyczna , tandetnie czasem , srednio wykonana ';] jak potrzebujesz duzo miejsca a malo kasy to ok , stad pytanie o max kwote jaka masz na bude

 

ja juz bym wolal za to kupic sharkoona rebel eco 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie po czesci z wookie, najlepiej jakbys gdzies organoleptycznie sprawdzil ta obudowe. Czy ci posmakuja zastosowane w niej rozwiazania, design. Jednak przy wyborze kierowalbym sie patentami montazowymi jakie oferuje obudowa bo to ma duze znaczenie :) wyglada obudowy ma znaczenie najmniejsze (bynajmniej w moim przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obudów to polecam chiefteca. Owszem design nie jest najwyższych lotów, ale to naprawde dobre obudowy w dobrej cenie. Nic nie trzeszczy, montowanie wszystkiego na zatrzaski itd. no i przede wszystkim dużo miejsca w środku, nawet w midi tower ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

A coś wyciszonego?? Tania, wyciszona, wygląd nie ma znaczenia, ale nie podoba mi się cały ten świecący shit ;)

 

Póki co skłaniam się ku temu Chieftecowi big tower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chieftec big tower jest fajny bo duży, czarny i subiektywnie ładny. Dwie takie budy świetnie spisują się w roli podstaw pod duży blat roboczy :)

Mam 3 starsze dragony od jakiś 6 lat, ale nie polecam tej serii.

 

Nie można zamocować dużych wentyli obudowy i ma kiepsko rozwiązane mocowanie dysków. W ogóle Chieftec ma kiepskie rozplanowanie obudów.

Big tower Chiefteca rożni się midi tower jedynie większą przestrzenią na napędy 5.25" a dyski i tak są upchnięte w przestrzeni przy mobo. Przy 2 dyskach to nie problem, ale przy większej ilości dyski kolidują z nowymi mocnymi kartami graficznymi które wystają poza obrys mobo. W dragonie by wpakować gf8800gts trzeba wymontować jeden kosz na dyski. W obudowach z szufladami na dyski wsuwane prostopadle do mobo może być problem z zamontowaniem takiej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item369800425__sharkoon_rebel_12_big_tower_czarny_.html moj typ , nabylem ostatnio 9 mniejsza , wc w srodku schowany , malina , jakos ok ( ale 9 kosztuje 119 zl tylko ) , wszystkie zatoki duze a to dla mnie plus ( dyski na stabilizatorach )

 

szybkie montaz maja w sumie teraz wszystkie budy , i szczerze , to mnie to bardziej przeszkadzalo ;]

 

chcesz cicho , dobra "cicha" buda to wydatek 500-600 zl min , nie bede sie tu rozpisywal juz , a jak tanie to zainwestuje we wspomnianie stabilizatory , duuuuzo potrafia dac , dobry wentyl na proca i grafe i bedzie cicho ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

wallop> kilka postów wcześniej podałem do niej linka :P

 

zastanawiam się nad nią i nad tym Sharkoonem. W tym Chieftecu nie leży mi to, że nie jest wyciszona. Jest duża, ale czy chłodzenie będzie ok? Dyski są w sumie obok mobo tak, jak w zwykłych midi.

 

A odnośnie Sharkoon - zasilacz na dole to dobry pomysł? Co z ciepłem wydzielanym z zasilacza? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Sorry nie zauważylem że już podano ten link ... ale obudowa jest niezła ( a podając teraz i wczesniej jakiekolwiek typy robie to bazując na praktycznym kontakcie z tymi klockami czyli wszystkimi które są extended producentów takich jak:Lian LI , Silverstone, CoolerMaster,Antec Gigabyte oraz Chieftec. Chłodznie jest ok., montowanie napędów też ujdzie. Nieraz ją wykorzystuje dla klientów o nazwijmy to niezbyt bogatym planie finansowym ,którym niekoniecznie zależy na wygladzie a bardziej przykładają wagę do kwestji użytkowych.

Jeśli pytasz o hałas myśląc o coolerach procesorów to jest na to rozwiązanie w postaci Noctuy plus odpowiednia przejściówka na socket 771 ( standartowe coolery Xeona nie należą do supercichych).

 

Ad2.

Tej obudowie nie miałem okazji się przyjrzec.

Pomysł z zasilaczem na dole jest dobry , jednakze musisz zwrócic uwagę aby w zasilaczu kable zasilania 24 pin i eps12 8 pin były na tyle długie aby siegnęły górnej częsci płyty ( jesli mówimy o iNTELU 5000xvn to na górze jest sekcja 24 pin a na dole po prawej stronie sekcja 12v procesorów).

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standartowe coolery Xeona nie należą do supercichych

Absolutna racja... dziś do mie przyszły 2x2,5 - pracować się nie da!! zaraz poniżej będzie wiadomo dlaczego :)

 

przygotuj sie na problemy z zakupem cosmosa1100

ano na to nie byłem gotowy

 

zenuavy6.th.jpg

 

obudowa będzie u mnie najszybciej pojutrze (madtech - nie wysyłają za pobraniem #$%^)... a renderzyć trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko w temacie - którą obudowę wybrać? Trochę mi się przeciągnęły zakupy (nie było sensu kupować wcześniej, bo praktycznie przez ostatnie 2 miesiące nie włączałem swojego kompa). Dokonałem paru decyzji i zastanawiam się jeszcze nad obudową. Prawie kupiłem anteca, ale nie wiem, czy nie wolę jakiegoś biga. Pomóżcie - będą repy :)

 

Chieftec Big Tower: http://www.allegro.pl/search.php?string=CHIEFTEC+BIG+TOWER&country=1

Sharkoon Rebel 12: http://www.allegro.pl/search.php?string=Sharkoon+rebel+12&country=1

Antec Nine Hundreed: http://www.allegro.pl/search.php?from_form=1&string=+Antec+Nine&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&state=0&city=&price_from=&price_to=&category_radio=1&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7

 

Właduję do nich:

 

Procek: Core 2 Quad Q9400 QuadCore 64 Bit

Płyta: jeszcze zastanawiam się nad czymś dobrym (jednak pod DDR2)

Pamięć RAM: DDR 2 - OCZ Reaper EPP Dual 2x2GB 1066MHz - 2 szt.

Dyski Twarde: Seagate Barracuda 7200.11 500GB 32MB Cache S-ATA 2 - 2 szt.

Grafa: Sapphire Radeon X4870

Zasilacz: Tagan 600W (wystarczy?? )

Nagrywarka: - LG H20LS 20x DVD +/-RW DL S-ATA Light Scribe Oem black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cooling.pl/antec-performance-one-p180,produkt,1384.html jesli opcja dolozenia nieco jeszcze alob 182 , to klasa buda na lata swietlne ;]

 

chief tandeta przy tej budzie , shrakoon w sumie nieco lepiej od chiefa , dobra sprawa to pod wc taka buda , rebel 9 za 1/3 rebel 12 , nie warto 12 jesli nie montujesz wc bo przeplacasz , antec z tej trojki najlepszy

 

600w z palcem w oku starczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad obudową jeszcze myślę, a tymczasem zastanawiam się która płyta:

 

- Asus P5Q Deluxe

- Asus Rampage Formula

??

Może inny producent?

Edytowane przez User190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta karta graf. co M@Ti bierze w pełni obsłuzy maye , tak zebym

mozna wyswietlac tekstury w czasie rzeczywistym , z swiatłami , wiecie chodzi mi oto

zeby bez renderingu moc w viewporcie miec podglad sceny oteksturowanej z wszystkimi swiatlami jakie ustawie . I drugie pytanie chodzi o zbrusza i obsługe zmapera bedzie wspołgrać ? , na co trzeba zwrocic uwage kupująć karte graficzną zebu zmaper działał

Glupie pytania ale jakoś po przebojach z intelem na laptopie nie wiem czym sie kierowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayka, tak jak Max robiona jest pod DX, więc trzeba tylko sprawdzić, czy karta obsługuje właściwą wersję DX. Jeśli chodzi o karty na laptopie to z nimi są różne problemy, więc ciężko stwierdzić co to było. Większości gier też nie uruchomisz na lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zauwazylem ze miedzy czasie zmieniłes z "Asus GeForce 9800GX2 EN9800GX2/G/2DI/1G/A 1GB (256-bit) (PCI-E)" na Sapphire Radeon X4870 czy ten radeon nie bedzie dostawał zadyszki w rozbudowanej scenie.

Wiem ze w maxie mozna wybrac czy chce sie pracować w opengl czy dx ale mayi jest chyb chyba tylko opengl lub softwarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności