Skocz do zawartości

Dzwiek z PC - Altec Lansing FX4021


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czas coraz bardziej sie zastanawiam nad czyms do przedniego odsluchu bliskiego pola z przeznaczeniem glownie do muzyki aktualnie naglosnienie pochodzi z sprzetu audio ktory jest w wiekszej odleglosci z tylu, w zwiazku z czym zanim dzwiek dotrze tutaj gdzie teraz siedze trzeba nieco podbic decybele i problem jest taki ze slysze nie tylko ja :)

 

Odraz na starcie odpadaja konfiguracje typu 5.1 pierwsza sprawa to dlatego poniewaz nie potrzebuje wielokanalowego dzwieku, pozatym nie chce juz widziec wiecej kabli :)

 

Mysle nad czyms co by sie sprawdzilo w nocy przy cichym sluchaniu i w dzien przy nieco glosniejszym, raczej do mocy wiekszej wagi nie przykladam sasiedzi odaleni o paredziesiat metrow dalej nie musza wiedziec czego aktualnie slucham :) glownie sie kieruje w strone czegos co bedzie przyjemnie gralo a subwoofer nie bedzie mnie ciagle atakowal swoim dudnieniem a bedzie sie kontrolowal, wiedzial kiedy ma zagrac i jak gleboko ma zejsc.

 

Przegladalem oferte tego co na rynku najpopularniejsze czyli Creative, Logitech jednak chce nieco odejsc od standardow i szukam czegos innego co jest w miare dostepne w polsce. Zainteresowal mnie Altec Lansing model FX4021 czy ktos sie juz z nim spotkal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli o mnie chodzi, to do odsłuchu wybrałbym tylko i wyłącznie dobre słuchawki ze wzmacniaczem i dobrym odtwarzaczem i okablowaniem. A jeśli interesują cię głośniki to nie wybierałbym między zestawami "komputerowymi" one są stworzone głównie do gier czy filmów, kierowałbym się raczej w stronę kolumn głośnikowych, ale nie wiem co polecić. W każdym razie najlepiej przed zakupem posłuchać. Myślę, że dobry zestaw z kolumnami będzie cię dużo więcej kosztował, niż dobry zestaw słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki odpadaja z tego wzgled ze nie jestem w stanie siedziec i miec cos na glowie chodz nie twierdze ze wszystkie sa nie komfortowe :) generalnie wiem ze co kolumna normalna to kolumna i konkretny dzwiek jednak zajmuja swoje wiec szkam czegos malego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hm... nie slyszlalem nigdy monitorow studyjnych nie wiem czy by mi sie dzwiek spodobal podobno jest dosc specyficzny z racji pewnych zastosowan, tworzenie muzyki a jedynie jej sluchanie to nie to samo w przypadku typowych monitorow ktore maja dzwiek dosc surowy, obiektywny, z duza iloscia szczegolow i bez ekscytacji raczej ognia w nich nie ma. Te kwestie sie raczej kluca z normalnym odsluchem muzyki.

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie slyszlalem nigdy monitorow studyjnych nie wiem czy by mi sie dzwiek spodobal podobno jest dosc specyficzny z racji pewnych zastosowan, tworzenie muzyki a jedynie jej sluchanie to nie to samo w przypadku typowych monitorow ktore maja dzwiek dosc surowy, obiektywny, z duza iloscia szczegolow i bez ekscytacji raczej ognia w nich nie ma. Te kwestie sie raczej kluca z normalnym odsluchem muzyki.

Wharfedale nie mają nic współnego z monitorami studyjnymi- a'propos czego to napisałeś? Kup sobie Piano Crafta podłącz do kompa i będzie ok. Poza tym ten wątek jest IMHO kolejną czczą dyskusją o wszystkim i niczym. Jeśli chcesz recenzji sprzętu egzotycznego to nie myślisz chyba, że ją tu (na tym forum) otrzymasz? Są fora Audio i tam może by Ci się powiodło.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności