Skocz do zawartości

4gb do laptopa, ocz, kingston czy goodram?


scirocco

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Obecnie mam w laptopie 2x 1gb ddr2 samsung 667mhz, chce to zastąpić 4gb 800fsb. Byłem zdecydowany na ocz http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pamieci_SO_DIMM_do_notebookow_/DDR2/OCZ_Technology/800_MHz/OCZ_Technology_SO_DIMM_2048_MB_DDR2_800_MHz_CL5/pelny,id,43747/ jednak można kupic tylko pojedyńcze kości, nie ma zestawu dual channel. Dlatego zastanawiam sie czy nie kupić Kingstona http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pamieci_SO_DIMM_do_notebookow_/DDR2/Kingston/800_MHz/Kingston_SO_DIMM_2x_2GB_DDR2_800_MHz_CL5/pelny,id,52181/.

Słyszałem że dual channel to kilka % wydajnosci a jak czytam po forach to ocz sa raczej chwalone a o Kingstonach pisze sie ze straciły na jakosci. Sprzedawca polecał tez GoodRamy - ze niby rownie dobre a tansze ze wzgledu na produkcje w kraju.

 

Zależy mi na możliwie najwiekszej wydajności.

Moj laptop - Dell Precision M6300 c2d 7500 2,2ghz 2gb 667 ddr2 samsung

Edytowane przez scirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cyt" Zależy mi na możliwie najwiekszej wydajności.

Moj laptop - Dell Precision M6300 c2d 7500 2,2ghz 2gb 667 ddr2 samsung"

 

Nie żebym chciałbym aby ktokolwiek uznał to za grubiaństwo czy niegrzeczność więc w tej nadziei piszę licząc na zrozumienie:

 

Przenośne ( mobilne) urządzenie w żaden sposób nie idzie w parze z wydajnością.

 

a co do wypowiedzi wookiego zgadzam sie całkowicie:

przyrost tak mały że praktycznie niezauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt..bład, mam 2x1gb a chce miec 4gb, gdybym miał jak pisałem to faktycznie byłoby bez sensu:)

 

wallop - po czesci masz moze racje, ale mam juz tego laptopa i chce dokupic ram - a jak juz kupuje to chciałbym najlepszy (w tym sensie ta wydajnosć). Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem 4gb w jednej kosci ale nie moge znaleźc tego w Polsce.

 

wookie - mówisz king, ocz nie ma róznicy, a co myslisz o goodram? - sa najtansze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośne ( mobilne) urządzenie w żaden sposób nie idzie w parze z wydajnością.

 

To nie jest niegrzeczność, a bardziej niedorzeczność... Przenośne urządzenia oferują w dzisiejszych czasach wysoką wydajność. Walenie jakimiś oklepanymi formułkami uważam za nic nie wnoszący nonsens.

 

Ram kupuj ten najtańszy, tutaj bardziej idzie o ilość, niż o inne właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, lapki z core2duo to tylko internet (jeden rdzeń) + film (drugi rdzeń), w gg już nie poklikacie bo rdzeni brakuje... :D. Wszelkie prace graficzne, dajmy na to modelowanie to tylko na 2x4 rdzenie minimum, inaczej się nie da. No panowie litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...Ja się akurat zgodze z wallopem. Laptop na dłuższą mete nie nadają się do grafiki ;] Laptop jest dobry do internetu i oglądania filmów ;]

 

 

buhehehe...

Laptopy bardzo nadają sie do grafiki, sa wielu przypadkach niezastapione, umilają życie, i ułatwiają wiele spraw.

idąc waszym tokiem myślenia (zwolenników tezy, ze laptop sie do grafiki nie nadaje) można powiedzieć, że przecietny komp stacjonarny do grafiki się nie nadaje, jeśli nie ma podłączonego renderfarma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy lapka wiec nie wiem czy sie nadaje czy nie ale podejrzewam ze wallop i chudy patrza na komputer jak na maszyne do renderow. Jesli tak to pewnie sie nie nadaje ale grafika 3d to nie tylko rendery. Ania gdzies pisala ze ma laptopa, nie wiem czy pracuje na nim czy tylko filmy oglada ;) Marek Denko ma laptopa na ktorym pracuje.

 

Jak ktos robi wizki czy renderuje animki to rzeczywiscie nieszczesliwy wybor ale w innym przypadku chyba spokojnie mozna pracowac tyko niezbednym wydaje sie zewnetrzny monitor.

 

Chudy - laptop do ogladania filmow? na matrycy tn? ;] ... 15"? rzeczywiscie doskonaly ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie pracowac , skoro wczesniej na slabszych pc dalo sie pracowac , oczywiscie zawsze beda nieco w tyle i daja mniejsze mozliwosci , cena wyzsza ale mobilnosc , cos za cos , dla mnie laptop pomaga w pracy ale nie zastepuje stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na komputer patrze jako na maszyne do grafiki, na której robie wszystko, od modelowania po rendering. Pewnie, że na laptopie da się modelować, nawet da się rednerować. Ale to nie ma większego sensu. I to opinia osoby, która prawie przez 1,5 roku pracowała tylko i wyłącznie na laptopie...

 

1. Laptop strasznie się grzeje przy renderowaniu, ba on się strasznie grzeje przy normalnej pracy...Wydając kilka tysięcy na kompa jakoś średnio mi się uśmiecha żeby go zjarać ;]

2. Monitor, heh no jak dla mnie 15 czy 17 cali to troche za mało do grafiki, tymbardziej, że przy pracy mam milion innych okien otwartych. Czyli konieczny jest dodatkowy monitor...Czyyyli się z przenośnej maszyny robi się stacjonarny kloc, tylko że mniejszy :P

3. Wydajność nie jest zła, ale jednak laptop zawsze będzie słabszy...

 

edit: Może to co napisał wallop o wydajności to lekka przesada, ale laptop i tak do grafiki się nie nadaje...To moje zdanie i się nie musicie z nim zgadzać.

 

Koniec

Pozdr. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje sie bo trudno zeby sie nei grzal , tam nie da sie tak dobrego chlodzenia zrobic , czy obiegu powietrza , i raczej nie zjara sie ;]. Maly monit racja , ale jesli gdzies podrozujesz , wyjezdzasz to jednak taki komp daje mozliwosc ciaglej pracy i po to jest poprostu , jak ktos ciagnie miesiacami na laptopie to mu wspolczuje faktycznie ciezko moze byc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytałem o ram a tu wybucha odwieczna dyskusja laptop vs. stacjonarny. Ja praktycznie nie oglądam filmów z braku czasu a większą czesc siedze w programach graficznych. Moim skromnym zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Laptopy na których da sie jakoś pracowac kosztują gruba kase(ja trafiłem na promocje). Znam ludzi którzy pracują w cadzie w 3d na uczelni na laptopach 14" a w domu podpinaja 22". Ja chciałem miec 17" 1920x1200 i pogodziłem sie z tym że trochę to waży, że duże i czasy renderów sa dłuzsze niż na stacjonarce za podobną kase. W zasadzie jest to taki desktop replacement - choć ja wrzucam go do wygodnego plecaka i mam swoją maszynkę wszędzie. Nie mam wielkiego doświadczenia w maxie, ale praca w cadzie jest wygodna. Porównywalismy ostatnio z kolega prace w cadzie na moim ekranie 17" 1920x1200 i jego jego stacjonarnym 22" 1680x1050 i zgodnie dośliśmy do wniosku, że biorąc pod uwage to że siedząc przy laptopie mam ekran w odległości ok 30-40cm od twarzy to nie ma różnicy w wygodzie pracy. Tylko częsci są wiele drozsze i rozbudowa jest mocno ograniczona. Dlatego kupując ten ram chce kupić cos porządnego i maksymalnie "wydajnego" gdzie słowo "wydajnośc" może wywoływac właśnie takie dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności