Skocz do zawartości

Mini RenderFarm ~12000 zł


themindcrusherHS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję sobie zakupić jakiś zestaw 4 komputerów (2500-2800zł za jeden) I poskładać to w jedną mini-render farmę. Teraz powstają 2 pytania. Jaki sprzęt polecacie ? ( praca w domu, raczej do ćwiczeń i szybkiego renderingu ) I jak to wszystko poskładać do kupy ? Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

yyy co rozumiesz pod 'raczej do ćwiczeń'?? Jeżeli nie chcesz na tym pracować to za przeproszeniem po cholere ci renderfarma :P

 

Podobne mysli mi do glowy przyszly :). Do zabawy i cwiczen szkoda kasy na farme...

Zeby robic genialne rzeczy nie trzeba miec farmy ona za Ciebie ich nie zrobi (doslownie) tu patrz Pionier :) na slabym komputerze robil naprawde genialne prace. Chyba ze Twoja dzialanosc wre i potrzebujesz mocy obliczeniowej, jednak jesli dopiero startujesz to sobie daruj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"praca w domu, raczej do ćwiczeń i szybkiego renderingu" To był taki mój skrót myślowy hehe. Chodziło mi o to, żeby mieć moc obliczeniową do tworzenia animacji. Przykładowo na jakieś konkursy, galerie, czy cos w ten deseń no i przy okazji do ćwiczeń (ot takie prace "do szuflady"), a grafika jako praca, to swoja droga na sprzęcie słuzbowym. Bo jak poraz kolejny w domu, 2 minutowa animacja ma mi się renderować 17-20 godzin, to dajcie spokój. "Chyba ze Twoja dzialanosc wre i potrzebujesz mocy obliczeniowej, jednak jesli dopiero startujesz to sobie daruj..." To nie ma być w formie inwestycji. Nie planuję założyć jakiejś firmy zajmującej się renderingiem ( jeżeli dobrze Cię zrozumiałem oczywiście. ) Dlatego też nie chcę budować renderfarmy za 150,000-200,000zł. Pozdrawiam.

Edytowane przez themindcrusherHS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że chcesz renderfarme do celów prywatnych, nie komercyjnych...Ehh no ja nie wiem...Jeżeli masz kase to składaj renderfarme, ale 12 tysięcy to dalej jest duuuży wydatek i na własny użytek to jest BEZ SENSU ;]

 

a 20 godzin na 2 minutową animacje to wcale nie jest tak dużo :P

 

edit:

Jak masz takie nadwyżki gotówki to zainwestuj w nowo powstającą firme, którą właśnie staram się założyć. Niestety urzędy mi nie do końca pozwalają :P. Będę ci wszystko renderował za free :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

w tej kwocie widzę dwie mozliowści:

 

1- 4x maszyna na q6600 ( lub pochodne) plus 4-8 GB RAM , plus jedna porządna karta grafiki ( na pozostałych o ile mają być tylko nodami do liczeniamoże być cokolwiek).

Jako zalety to ogólnie b. dobra wydajnosć ,duża elastyczność w mozliwościach wykorzystania ( 4 niezależne komputery) jako wady słaba elastyczność rozbudowania w przyszłości o pamięć,problematyczna stabilność , konieczność właściwego zestrojenia komponentów sieciowych jak również oprogramowania nadzorującego pracę renderafrmy ( 4 komputery !), oraz wzięcie pod uwagę koniecznosci dodatkowych kosztów (w zależności od oprogramowania na którym pracujesz) związanych z koniecznością zakupou dodatkowych licencji .

 

2- 2x maszyna oparta na Xeonach z serii 53xx lub 54xx plus 4-8 GB RAM FB DIMM .

Zalety :dobra wydajnosć , ogromna elastyczność sprzętowa, mniej ceregieli z zarządzaniem sieciowym :D ( bo przecież to 2 maszyny ) ale to może być również wadą( mniej stanowisk niezależnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce 2 grosze od siebie. Ostatnio przesiadlem sie z zarzadzania 1 kompem, na zarzadzanie 7 w firmie. I w zasadzie roznica miedzy siecia 2 kompow, a siecia 4 kompow jest pomijalna. I tu i tu musisz miec switch, i tu i tu bawisz sie w backburnera (lub inny odpowiednik). To tylko kwestia ile licencji rendernodow masz wykupionych i ile maszyn wlanczasz na noc :) tak wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - jaki soft chcesz na tym zapuścić ?

Jakbym miał tyle wolnych środków to też szczerze mówiąc łyknąłbym ze 4 sztuki q6600. Ciekawe jak na tym śmigałoby modo302 ...

EDIT:

 

Wystudzenie takiej mini-renderfarmy to pewnie spory hałas jak na warunki domowe. Najlepiej mieć do tego jeszcze oddzielny, wygłuszony pokój (klimatyzowany- eh) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... to prawda ...od strony administracyjnej nie ma jakiegos problemu ....

ale potrafi to byc scisle uzaleznione od softu ..

w przypadku maxa rzeczywiscie nie ma problemu. backburner ma się dobrze :)

ale wierz mi że np Alfserver potrafi czasem zepsuć człowiekowi humor na długi czas.

ja... no cóż mam 9 stanowisk spiętych siecia... ale tylko 3 sa robocze .Reszta to niewolnicy do renderingu.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A właśnie - jaki soft chcesz na tym zapuścić ?"- Maxa oczywiście :)

 

"no cóż mam 9 stanowisk spiętych siecia... ale tylko 3 sa robocze .Reszta to niewolnicy do renderingu"- A mi chodzi o coś takiego, że jedno stanowisko byłoby robocze ( więcej nie jest potrzebnych, tylko ja na tym będę pracował ) A reszta, to jak to nazwałeś "Niewolnicy do renderingu" I tutaj powstaje kolejne pytanie. Bo skoro mam pracować sam, to jaki sprzet byście poradzili dokładniej na takie warunki ? Dałoby się zmniejszyc kwotę ? 12,000 to tylko wstępna cena. To jest maximum, jakie mógłbym wydać na sprzet :) ( kwestii oprogramowania i licencji na soft tutaj nie poruszajmy, bo to swoja drogą. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to te 12tysi braknie Ci na sprzęt :)

max kosztuje

12 767,04 zł za wersję SLM

Do tego chociażby Vray za chyba 3 tysie i licencje na dodatkowe Node`y

No i zostaje Ci na sprzęt.... hm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze za 12.000 moglbys zlozyc farme z 7 komputerow :

o konfiguracji :

 

Q6600+plyta glowna+ram+hdd(nie za duzy)+zasilacz+obudowa

karta graficzna i sieciowa zintegrowana. Taki zestaw to Ok.2000 zl, jak utargujesz jakis rabat i starczy Ci na 7 kompow.

 

Jesli chcesz budowac farme dla zabawy to troche bez sensu wydawac tyle kasy na sprzet ktory sie zestarzeje niedlugo - no ale Twoj wybor. :)

 

Pozdr.

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

siedze na farmie z quadow i podpowiem jeszcze o takich zagadnieniach jak : mozliwa potrzeba przebudowy/rozbudowy instalacji elektrycznej i klimatyzacja do kompow.

Oczywiscie miejsce kompow jest w maszynowni - wtedy nie masz szumu i grzania pomiesczenia - ale klima i tak jest potrzebna. Nawet jesli to bedziesz miec w domu ( a nie w jakims biurze) , to warto wymurowac scianke i miec osobna maszynownie.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności