Skocz do zawartości

[Blender] Backup?


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam że od jakiegoś czasu przestał mi działać Autosave.

Mam ustawione że powinien zapisywać co 5 min, a on nie zapisuje wcale.

Zapisuje jedynie plik quit.blend całkiem na końcu jak zamknę program, ale nie ma tych iluś plików z numerkami tak jak to było kiedyś.

 

Czy ktoś jeszcze tak ma? Czy są jakieś ustawienia dotyczące tego, oprócz tego w zakładce Auto Save?

 

backupcw2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Aniu ale chodzi o sejwy z rozszerzeniami blend1 itd? czy te co pojawiają sie katalogu tmp? Może zapisuje tyle że w menu Paths(chyba(pierwsza pozycja z lewej w user preferences) Blender ustawił ci jakąś dziwna ścieżkę? Więcej pomysłów nie mam u mnie wszystko okej z backupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te w katalogu tmp. Były kiedyś takie: 3422.blend, 5467.blend itp, było ich dużo (wydaje mi się że robiło się ich mniej więcej te 10 sztuk tak jak ustawiłam).

W menu paths jest ustawione C:\tmp\ tak jak powinno, zresztą próbowałam ustawić ścieżkę na nowo co też nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje, jak wciskasz Open Recent?

u mnie - takie mam wrażenie - zapisuje co domyślne 10 minut.

ustawiłem minutę. najpierw sobie modelowałem base, bez żadnego zapisywania, potem wziąłem się za sculpt. w /tmp znajdował się jeden plik 6378.blend, jeszcze gładki model - właściwie sam początek sculpta.

 

ja mam właśnie z quitem.blendem problem. zawsze debil zapisuje do /tmp, a chce ładować z podanej ścieżki. ubuntu za to czyści /tmp'a za każdym odpaleniem...

 

aha, co to tych dziesięciu. ta liczba to ilość plików, które tworzą się przy ręcznym zapisie pliku. przy /tmp może też, nie wiem. totalny wastage przestrzeni na dysku, jak sculptujesz ;)

File > Save > Save Over OK, pojawiają się wtedy pracka.blend1, pracka.blend2, pracka.blend3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Open recent mam te wszystkie które zapisałam ręcznie.

Pod recover last session mi się otwiera chyba właśnie ten quit.blend.

Jakiś z numerkiem mi się przedwczoraj jednorazowo zapisał, ale np. wczoraj kiedy pracowałam dużo dłużej to już nie.

 

Ja mam windows, nie czyści tmp.

 

Z tym file save over jest ten problem, że muszę zawsze pamiętać żeby to regularnie robić, a ja niekiedy zapominam.

Ostatnio miałam tak, że narobiłam w pliku bałagan, nie zauważyłam bałaganu i zapisałam, i byłam zdruzgotana jak zauważyłam że w tmp już nie ma żadnej starej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności