Skocz do zawartości

Lightwave-porady,opinie,lużne gatki:) itp.


altarian

Rekomendowane odpowiedzi

Widze że nie jest nas tak mało (LWowców):) to bardzo pocieszające zwłaszcza że na innych forach dział LW pod grubą warstwą kurzu spoczywa. Mam nadzieje (z resztą chyba MY Wszyscy ją mamy) że dział się rozwinie i będzie tętnił życiem ale to już zależy od Nas Wszystkich!!!

Tak czy inaczej serdecznie pozdrawiam LW userów oraz tych którzy do tego działu będą zaglądać. Kurcze się rozpisałem jak nigdy chyba. Ale że jakoś trzeba zacząć to ja może nieśmiało z pytaniem.

Czy ktoś wie jak to jest z symmetry tolerance w 9.5 bo miało być dodane a działa jak zwykłe symmetry. A może dadali je jako pluga? Jeśli tak to gdzie jest? bo na pewno nie w utilities/additional.

 

PS. Co myślicie żeby dać temat(tytuł) na stały wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odpowiedź na to pytanie złamałaby licencje "Openbeta" (może nawet zadanie tego pytania to robi). O LW 9.5 (beta) można pisać tylko na oficjalnym forum Newteka. Wracając jednak do pytania - jeszcze tego nie sprawdzałem. Ale na razie według mnie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem 9.5, na razie działam na 9.3.1. A tak apropos, od której wersji zaczynaliście?

U mnie, z tego co pamiętam, była to wersja 5.5 na Amidze 1200. Tutoriale brało się wtedy z śp. "Magazynu Amiga" - co za czasy :)

Wykorzystajmy to forum do poszerzenia wiedzy o LW w Polsce, bo tego mocno u nas brakuje. Niech ludzie dowiadują się, że taki program w ogóle istnieje, i że jest dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od 5.6c (PC). Rzeczywiście kiedyś było kiepsko z materiałami dotyczącymi LW (po za angielskojęzyczną instrukcją obsługi materiałów właściwie nie było), ale teraz z możliwością nauki LW nie jest tak źle (ale bez porównania gorzej niż w przypadku maxa).

 

Wątpię, że można szeroko wypromować LW. Przecież nie chodzi o reklamę i hasła w stylu LW jest milion razy lepszy niż ...(tu wstawić dowolnie). Jeżeli Newtek zrobi dobry program (a ma na to szansę) to program sam się obroni. Ludzie z branży doskonale wiedzą czego chcą i potrafią odróżnić rzeczywiste walory oprogramowania od marketingowego bełkotu (oczywiście wiele również zależy od upodobań i możliwości finansowych). Inną sprawą jest propagowanie informacji o "istnieniu" tego softu, jestem jak najbardziej za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z lw mam stycznosc od okolo 10 lat, na poczatku uzywalem chyba 6ki, obecnie jade na 9.3. Wierze ze popularnosc lw znaczaco wzrosnie wlasnie dzieki nowemu dzialowi na tym boardzie. Zreszta sami zobaczycie co bedzie sie tutaj dzialo za miesiac,dwa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach coś napisać bo widzę że są tu sami starzy wyjadacze :D Dla mnie tez LW jest super, można poczuć model :P jego bliskość można go prawie przytulić :D:D:D ma też troche baboków ale cóż któż jest bez wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soran - i tu sie mylisz, mam nadzieję że jest więcej takich ludzi jak Ty, którzy styczność z LW mają od niedawna - w dobie dominacji 3dmax'a - i co więcej, wkręcili się w ten program i dają w nim radę. BTW, wyjadacz ze mnie żaden, robie wizki i tyle umiem - a lajta używałem od wersji 5.5, ale z przerwami większymi i mniejszymi. Ostatnio bez przerwy (kasa).

 

edit:

a co do modelera to się zgadza - mamy najlepszy, najszybszy i najbardziej intuicyjny modeler na rynku ;]

Edytowane przez Ford Prefect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam światełka juz kilka lat, ale niestety do tej pory było to jedynie hobby, drga życiowa jaką podążałęm :D programista :/ nie pozwalała zagłębiać sie w tajniki LW ale zawsze coś tam sie w nim zrobilo :D teraz jak stoje przed magisterką to się wacham czy nie zaryzykować i jednak iść dalej w 3D, lecz jedynie zapał mam ogromny i chęci z umiejętnościami bywa różnie, ale to z braku praktyki :P kurcze opowiadam o życiu jak by ot były "Rozmowy w toku" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie można polegać na reszcie,

 

wreszcie po polsku.

Czasem szukam rozwiązań problemów, które stają mi na drodze w rozwijaniu pasji graficznej oraz przy realizacji różnych projektów.

Jestem wierny LW choć czasem mnie wkurza.

Będę starał sie was wspierać w tym miejscu i liczę na to samo. I to po polsku.

 

Pozdrawiam wszystkich wkręconych w ogonek fali świetlnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos, od której wersji zaczynaliście?

U mnie, z tego co pamiętam, była to wersja 5.5 na Amidze 1200. Tutoriale brało się wtedy z śp. "Magazynu Amiga" - co za czasy :)

Od pierwszej dostepnej wersji na PC - 4.0.

Eech, to byly czasy, brak OpenGLa, subpatchy, interaktywnych narzedzi do modelowania, edytor materialow wygladal zupelnie inaczej (i nie chodzi mi o nody z LW9 ;)), brak GI, caustics, wolumetryki, HV. Wiekszosc rzeczy trzeba bylo "fejkowac". A w TV ogladalo sie wszystko co bylo robione na LW - Seaquest, Babylon V, czolowka pogody w polsacie ;). I fakt, tutoriale to wpierw z magazynu Amiga a potem z GFX-a (imho najlepszej gazety o 3D jaka sie ukazala na polskim rynku - szkoda ze padla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem jesli pamięć mnie nie myli od 5.6 na pieca:) Obecnie pracuje na 9.3 Kocham ten soft mimo że jest jeszcze wiele rzeczy które wymagaja poprawy. Tak czy inaczej NT jest na dobrej drodze(wreszcie) :) Szkoda tylko że tak mało dzieje się w Dynamicsi i HV bo lubie pobawić się cząsteczkami a wiemy jak tu się sparawy mają porównując np. do Houdini9 choć tu też są problemy.

 

Soran napisał "Aż strach coś napisać bo widzę że są tu sami starzy wyjadacze :D Dla mnie tez LW jest super, można poczuć model :P jego bliskość można go prawie przytulić :D:D:D ma też troche baboków ale cóż któż jest bez wad"

 

Ja podobnie jak FORD PERFECT uważam więc się nie przejmuj bo każdy z nas kiedyś zaczynał, pisz co tylko myślisz,zadawaj pytania myślę że wszyscy Ci pomogą znaleść na nie odp.(jeśli tylko będziemy potrafili) Właśnie takich ludzi w Polsce potrzeba, tych którzy widzą coś więcej w 3D niż tylko 3DS.

Ja też żaden wyjadacz nie jestem z resztą prawda jest taka że większość z nas także i ja (oczywiście nie chcę nikogo uraźić) nie wykorzystuje interfejsu LW nawet w 50%.

 

Reasumując rozpisujcie się nie tylko jeśli macie jakieś pytania, ale również piszcie o swoich przemyśleniach odnośnie LW i 3d wogóle itp. Bo to jedyny sposób aby poznać się lepiej i stworzyć silną grupę Lightwave.Huh!!! znowu się rozpisałem ostatni raz to chyba na maturze tyle pisałem:)

 

PS. nie znam się na Forach a można by jak wcześniej pisałem zrobić stały wątek zanim się skasuje tylko nie bardzo wiem jak?

 

Stay Lightwave:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o standardowe okna dialogowe windowsa otwierania i zapisu plikow to niestety nie ma takiej mozliwosci. Rozmiary zapamietywane sa tylko na 1 sesje uruchamiania danego programu. Moze gdzies gleboko w rejestrze systemu mozna to zmienic ale niestety nie udalo mi sie tego znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ;)

Trochę czasu (jak zwykle) mnie na forum nie było, a tu powstał dział LW :D Ja do zawsze pracuje na tym sofcie i dla mnie jest bomba. Niedługo pokażę trochę swoich prac z LW i Kray'a. Ostatnio trochę się ich porobiło :D

 

Pozdro dla LW'owców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Używam LW v 9.0 mam ją dopiero od paru godzin... Jeszcze nie udało mi się nic zrobić...

Myśle że jak bedę miał problem to mi pomożecie, czytając wasze powyższe posty widze że już bardzo długo go używacie, nie tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem o problemach z materiałami do LW jest ciężko... Wcale nie trzeba tylko umieć umiejętnie szukać :) wystarczy zobaczyć na stronke NewTek'a są tam i tutoriale i :O 24h z LW, jak komuś to nie wystarczy zeby złapać podstawy to nie wiem co pomoże. są jeszcze filmiki z nowościami w LW z Siggraphu:) a dla tych co z googlem se nie radzą:P :

 

http://www.newtek.com/lightwave/24hours_training.php - 24h z LW

http://www.newtek.com/lightwave/training.php - vt do LW

http://www.newtek.com/lightwave/sigvideos.php - Siggraph, warto zobaczyć

http://www.3dtotal.com/ - Free Stuff/Tutorials/Lightwave - wiadomo o co chodzi

oczywiście na max3d.pl tez sa 3 czy 4 tutoriale dot LW :)

 

PS: Bo z maxem to juz tak jest... nawet glupi sie go nauczy:)

EDIT: nie zauwazylem ale się powtórzylem z watkiem Ciekawe Linki do LW...

Edytowane przez Yasutoco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi opisać kwestie "nowego" atialiasingu. W wersji 9.3.1 w classic camera jest antialiasing, do którego byłem przyzwyczajony i wiedziałem jakiego efektu się spodziewać po wybraniu opcji (np. enhanced low). Natomiast po wybraniu perspective camera, które ponoć szybciej liczy złożone sceny pojawia się antialiasing od 1 do .... Czy ktoś wie jakie są odpowiedki wartości standardowych ustawień "żeby nie przepłacać"? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy są może jakieś skróty klawiszowe w modelerze do okna perspective, powodujące zmianę trybu wyświetlania np: z texture na texture wire?

 

Skroty mozesz sobie sam przypisac do klawiatury numerycznej. Maxymalizujesz viewport, wybierasz metode cienowania np wireframe, przytrzymujesz lewy ctrl i wciskasz np 1. Pozostale skroty robisz podobnie tylko wybierasz inna metode cieniowania oraz numerek na klawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

W zasadzie używam (nieco) 3D maxa, ale szukałem po sieci modelu auta, który chcę zmodyfikować (na budowę od podstaw przy moim zaawansowaniu - po prostu nie mam czasu) i znalazłem - w formacie lwo. Czy jakaś dobra dusza może mi to przyjąć w mailu, otworzyć u siebie i zapisać w formacie zjadliwym przez maxa 9? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja zaczełem 5 dni temu na LW 9.2 i bardzoo mi się spodobał, zakochuje się tym bardziej jeśli coś wychodzi :P ... przerobiłem na poczatku poradnik 'ksiazke' bizona nie wiem czy kojarzycie ? troche slę dowiedziałem i jako tako mi idzie. Chciałbym naprawde dobrze posługiwac sie nim może przyda mi sie w powstajacej grze online która wymysliłem ;) ( zobaczymy :x ) sciągam jeszcze 3Dmax dla porównania, ale zakochany jestm po uszy i nie przestane sie bawic.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mlody3D :)

... no nareszcie jest ktos mlodszy, ;P

 

koniecznie przejrzyj "przydatne linki"

A, moze lubisz czytac?

"Wademecum Profesjonalisty" Helion

i nie przejmuj sie nazwa!

Pozdrawiam :)

Qba

 

a ema ;) to ja dopiero raczkuje :P ... mówisz wademecum hmm to jest tak ogólnikowo czy o LW :?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe z tym PIXAR ANIMATION STUDIOS to bez przesady :P

 

Lightwave 3D 7.0 Podstawy juz przeczytałem a co do vademecum szykałem ebooka ale cos nie mogłem znaleźc. Masz może w wersji elektronicznej ?

 

hmm zaklikaj na GG to może jakoś mi powiesz co nieco i LW :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robia Ci sie te dziurki pewno dlatego ze nie dokladnie obcinasz geometrie, staraj sie obserwowac obiekt w czterech rzutach i zwracaj uwage na konce blekitnych lini by zachodzily za plaszczyzne cieta, a nie konczyly sie gdzies po srodku scianek, obiektu . Masz pare metod ciecia O KTORYCH DOKLADNIEJ DOWIESZ SIE W "VADEMEKUM PROFESJOLISTY" I pamietaj czytajac i uczac sie bedziesz popelnial bledy, nie zrazaj sie ponawiaj i tyraj dalej.

Aaaa!!!!!! i jeszcze jedno miej przy sobie NOTATNIK i BAZGRZ rozne triki, skroty moze jakies piktogramy wymysl, latwo wpadajace w pamiec, gdyz za tydzien lub miesiac 40% wiedzy gdzies poleci (sobie)

 

Pozdrawiam :)

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale i tak zostane przy tym ze cos jest nie tak z tym co sciagnełem. Niegkiedy jak cos robie ( naprzykład z "podstawy LW" ) to wywala mi 'error' i sie wyłancza :( .. nie raz tak miałem. najgorzej jak nie zapisałem i error i po robocie to az sie odechciewa ..

lepiej sciągne inną wersje.

--

musze powiedzieć że sciągnołem 3Dmax2009 ale nie zaspecialny jest :P . LW górą :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupisz sobie wersję oryginalną i wszystko będzie działało.

 

jak naprawde sie naucze tego programu to pomysle o orginalnej hehe. jak narazie to musze piratem niestety. A mam takie pytanie odnoscie tego wlasnie .. czy jesli zrobi jakis model i zamieszcze na stronie jakiejsc np. GRA. a robiłem na piracie to to jest zgodne z prawem ? hehe moze troche głupie pytanie ale ciekawi mnie to.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności