Skocz do zawartości

Monitor LCD 30"


JohnyCa

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do kupna nowego monitorka i mój wstępny wybór padł na tego: HP LP3065 30". Co o nim sądzicie? Z początku myślałem o dwóch 24" ale jeden większy wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.

 

Za tyle jest na Allegro:

http://www.allegro.pl/item376713227_hp_lp3065_30_6ms_dvi_wide_super_lcd_sklep.html

 

Nie wiem jak jakość ma się do podobnych Delli - na pewno HP-ek jest atrakcyjny cenowo. Czy ktoś może miał do czynienia z tym sprzętem ewentualnie z innym HP na takiej samej matrycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze taniej jest w sklepach internetowych ,wystarczy poszukac przez skapca albo ceneo

Parametry do zastosowan cad ma bardzo dobre.Tylko braknie mu wejscia hdmi

W serwisie pclab ylo porownanie tego hpka do 30tki samsunga

Nowe delle 30'' maja jakas wade techniczna i juz nie sa produkowane , przynajmniej takie informacje byly w sieci, dziwi mnie ze sprzedaja ten sprzet na allegro za nie male pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń: miałem kiedyś konfig z dwoma monitorkami - jeden 17" (Belinea) a drugi 15" (Nec) i może dlatego się do tego rozwiązania zniechęciłem - problemem była przede wszystkim kalibracja kolorów - w sumie nie potrafiłem sobie z tym poradzić i na każdym miałem co innego. Zresztą pracuję głównie w 3dsmax-ie i po otwarciu kilku paneli i okienek nawet w rozdziałce 1920 x 1440 w jakiej teraz pracuję nieraz brakuje mi miejsca. IMO na 30" w 2560 x 1600 miejsca powinno starczyć. Jakby co to mogę zawsze później dokupić jeszce 24" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień robiłem na takim wielkoludzie i stanowczo nie polecam. Beznadziejna praca, chyba, że monitor masz 1,5m od siebie, a to jest bezsensu.

Za te pieniądze (jak HP) kupisz bardzo dobrego NEC'a lub Eizo 24'-26'. I tego bym się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego konkretnie potrzebujesz monitory, ja mam tak: 19' NEC 1990SXi S-IPS (mozna skalibrowac sprzetowo w pewnym zakresie), ok 1800pln, i 24' Gateway 1000pln S-PVA (przeceniony). Wychodzi 700pln taniej i jestem przekonany ze ten HP nie ma szans z NECiem jesli chodzi o kolory. Lepszy jest tylko SpectraView i Eizo ColorEdge i moze jakies inne Eizo w okolicy 4k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30" to rozmiar rozrywkowy :) z wysokim wspolczynikiem robienia wrazenia wow factor! na sasiedzie. To dosc spory obszar w pewnych zastosowaniach wiecej nie znaczy lepiej o ile do filmow, gier i innych rozrywek preferowane sa wielkie rozmiary to jesli chodzi o prace coraz wiecej ludzi decyduje sie na sredniej wielkosci panele.

 

Jesli chodzi o Dell'a to roznie to bywa swego czasu mialem na oku jeden model, jednak po loterii z roznymi matrycami ktore stosowali i mala powtarzalnoscią egzemplarzy skreslilem go z listy, ostatnio cos wprowadzili i zaraz wycofali z racji jakiegos bledu.

 

Mialem dosc i poszlem zapoznac sie z Eizo model FlexScan S1931 zobaczylem, kupilem i z ktorego jestem zadowolony w 100% do dzis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - może jednak poszukam sklepu gdzie będę mógł zobaczyć "na żywo" i wtedy się zdecyduję. Mam telewizor 40" Samsunga FullHD i po podłączeniu do kompa z odległości 2m nie jest tak źle.

Oczywiście do żadnej pracy taka konfiguracja się nie nadaje :)

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności