Skocz do zawartości

AUTOCAD --> COREL problem


Gość arch_vip

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arch_vip

Witam.Mam taki problem ze zrobilem rzut budynku w AUTOCADZIE i chce przeniesc go do Corela ale w postaci wektorowej tzn. zeby nie bylo widac tla tylko same linie rzutu ...ze np. moglbym w corelu wrzucic ten rzut na zdjecie jakies ... ktos kiedys mi tlumaczyl ze trzeba zapisac w odpowiednim formacie i w corelu zmienic opacity (przezrpczystoscc) podkladu ... ktos wyjasni jaki to format i gdzie w corelu moge znalezc to opacity i podklad ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z autokata dodaj ploter adobe/postscript level2 ,otwieramy okno plotowania ustawiamy parametry(wybieramy ploter o domyślnej nazwie postscript level 2.pc3) i drukujemu do pliku utworzony plik eps otwieramy w dowolnym programie do wektorów i można edytować np grub.linii.Kiedyś to działało niewiem jak teraz bo dawna nie używam otokata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo drukujesz do pdfa - od wersji 2007 masz wbudowana drukarke do pdfow...

 

takiego pdfa na pewno od 12stki coreal zaimportujesz...

 

jesli nie masz takiej wersji cada - pdf995 - zagoogluj...

 

najlepiej przerobic takiego pdfa na raster - w shopie - mneij zamula kompa i zapisac jako PSD i wtedy improtowac z przezroczystym tlem (defaultowo)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arch_vip

dzieki jasiek ... wlasnie bralem tak jak piszesz drukowalem do pdfa jakos 300dpi ale jak wrzucalem do corela12 to wydawalo mi sie ze piksele sa przy przyblizeniu i myslalem ze jest jakis precyzyjniejszy format .. sprobuje ten drugi sposob i porownam ... powiedz mi tylko gdzie w photoshopie jest ta opcja co przerabia na raster ... i jak importowac z przezroczystym tlem ... opacity wiem gdzie jest ale to chyba nie o to chodzi ... z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jasiek ... wlasnie bralem tak jak piszesz drukowalem do pdfa jakos 300dpi ale jak wrzucalem do corela12 to wydawalo mi sie ze piksele sa przy przyblizeniu i myslalem ze jest jakis precyzyjniejszy format .. sprobuje ten drugi sposob i porownam ... powiedz mi tylko gdzie w photoshopie jest ta opcja co przerabia na raster ... i jak importowac z przezroczystym tlem ... opacity wiem gdzie jest ale to chyba nie o to chodzi ... z gory dzieki za odpowiedz

 

 

no tak, pisalem, zebys po prostu otworzyl pdfa w shopie... zapisal, jako psd i zaimportowal to do corela... nic nie robisz, po prostu importujesz, automatycznie masz przezroczystoasc - i tylko kreski i hatche sa widoczne, chyba, ze cos porysujesz w shopie...

 

ja tak robie i import w 200 - 300 dpi w zupelnosci wystarcza... 200 moze byc... plotery nie wyciagaja wiecej..a wiecej dpi - nie widac po prostu na planszy, ktora sie oglada metra powiedzmy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da tak radę z Corelem, ale ja z Cada to Illustroatora przenosiłem poprzez Copy/Paste :) Problem tylko był taki, że wklejało się bez żadnej skali, ale to można sobie zmierzyć i przeliczyć ile % trzeba zeskalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając ze sposobu Lucasa rozwiązanie problemu skali jest proste. Trzeba cały rysunek otoczyć prostokatem o znanych wymiarach np. 3000X2000. skopiować/wkleić i potem już w Corelu przeskalować całość skopiowaną tak aby ten obiekt (prostokąt) miał takież wymiary i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie każda metoda ma pewne wady, nie wiem jak z Corelem (i penie też to zależy od drukarki pdf) ale często przy czymś takim psują się hatche i niektóre linie - wyglądają ok, ale powstają niepotrzbne podziały przez co prosta zmiana koloru wypełnienia albo grubości lini może być bardzo upierdliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arch_vip

dzieki, za wypowiedzi ..posiedzialem troche ... i najlpeszy posob to wlasnie wrzucic do photoshop pdfa ... ja wyskoczy okienko zmienic resolution na 300 i zapisac nawet mozna do jpga i po wrzuceniu do corela jest okej i trzyma skale...a zeby pozbyc sie tla to wrzucam do corel photo-painta i jest tam opcja oddzielania tla od reszty ... pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności