Skocz do zawartości

Wina ustawień kamery czy obiektu ?


djqoisu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam problem :)

 

Mam ustawioną kamerę i obiekt (tak jak na obrazku pokazałem)

92632748du8.jpg

 

Jak widać na rysunku mam czarny kolor obiektu. Gdy nacisnę F12 (to już ten oficjalny podgląd) to pionek zmienia kolor. Obojętnie jaki dam w ustawieniach zawsze mam ten co na obrazku poniżej

17397491la3.jpg

 

 

 

 

 

Nie wiem dlaczego ?

 

Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pod world masz ustawione Amb R na 1, czyli ambient light jest czerwone.

Zmniejsz wszystkie Amb do zera, i zamiast tego wstaw jakąś lampę lub włącz Ambient Occlusion.

 

Generalnie nie tykaj lepiej Amb pod World, Ambient Occlusion (Amb Occ, ta zakładka obok) będzie wyglądało prawie zawsze lepiej, jeszcze lepiej z jakimiś światłami.

 

edit: akurat widzę że stara wersja, w nowej wersji jest trochę poprawek dotyczących tego, radzę zładować.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Dziękuje.

 

Wyłączyłem że mam wszystko po 0 w Word (tam na samym dole) i obiekt zrobił mi się czarny. Jednak jak przechodzę do Shading\Materil Buttons i tam ustawie jaki chcę kolor obiektu to już nie działa. Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie dodałeś jeszcze światła ani AO

 

/edit

 

zauważyłem, że nie ustawiłeś Render Levels w modyfikatorze na 4 - to zdecydowanie za dużo dla takiego obiektu, zmień na 1, 2, poza tym włącz Set Smooth w Editing/Links and Materials lub w trybie Edycji zaznacz wszystkie wierzchołki (A) wciśnij W i wybierz Set Smooth

 

po dodaniu AO i zwykłego światła Lamp (bez zmiany ustawień), zmieniając kolory w panelu World, kolor obiektu, usuwając tą brzydką teksturę, którą dodałeś :p i zmniejszając Spec i Spec Hard twój pionek wygląda tak

 

pionekpd3.th.jpg

Edytowane przez mara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim. Jeśli tutaj są punkty reputacji to otrzymacie wszyscy.

 

Teraz żeby nie zakładać nowego tematu. W jaki naprostyszy sposób zrobić cień? Zazznaczyć wszystki punkty, zdublować i przenieśc i ustawić kolor siwy ? I alpha zmniejszyć żeby nie był taki ostry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe opis twojego pomysłu na zrobienie cienia przypomina mi technike 2D w Photoshopie, tymczasem wogóle nie potrafie sobie wyobrazić tego w 3D

 

cień rzucony uzyskasz gdy w jednym ze świateł Lamp/Area/Spot/Sun włączysz opcję Ray Shadow

 

jeżeli nie chcesz aby cień był czarny musisz doświetlić scenę dodatkowymi światłami które będą rozświetlać ten właśnie cień (polecam AO - bardzo łatwy sposób na początek)

Edytowane przez mara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nowy :) na początek polecam dokumentacje Blendera pomoże ci ogarnąć co się z czym je

http://wiki.blender.org/index.php/Manual

http://wiki.blender.org/index.php/Manual/Lighting

Niestety mam tylko źródła po angielsku jak coś po polsku mi się przypomni to zapodam.

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności