Skocz do zawartości

Lightwave Job thing


J|L

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest sporo takich firm, głównie dlatego bo coraz mniej istotny staje sie soft na ktorym pracujesz, a coraz bardziej wazne, co za jego pomoca umiesz uzyskac. W sumie sprowadza sie to do tego, ze spokojnie mozesz uzyskac prace, legitymujac sie znajomoscia LW, choc niekoniecznie bedziesz na nim w firmie pracowal. Pracodawca na ogol liczy sie z koniecznoscia poswiecenia pewnej ilosci czasu na nauke preferowanego przez firme softu, a znajomosc dodatkowego pakietu zawsze sie przyda. Co do rekrutacji, to nie czekałbym na takowa, tylko slal portfolio do miejsc ktore Ci odpowiadaja.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J|L, wydaje mi się, że musisz sprecyzować pytanie. Bo firmy mogą być różne - jako np. modeler w danej firmie możesz pracować na każdym sofcie, ale pytanie jest czy chcesz na tym poprzestać. Polska to duży kraj, a rynek wydaje mi się nie jest zbytnio nasycony, więc może warto też zastanowić się nad działalnością na własną rękę, zależy czym chcesz się zajmować.

 

Przeglądając ogłoszenia, rzadko kiedy można się natknąć na LW, przeważa Max, ew. Maya, więc jest na pierwszy rzut oka nieciekawie. Ale kiedy zademonstrujesz swoje zdolności w innym sofcie (w tym wypadku LW), będziesz w stanie przekonać ewentualnego pracodawce, że nie warto inwestować grubych tysięcy w 3dmaxa, jeśli można tak samo dobre rzeczy robić w LW. Trzeba jakoś walczyć :)

 

To tyle z filozofii, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle: pracuję w 100% w LW (ale na własną rękę), żyję z tego. Wiem również, że w wizualizacjach zawsze znajdziesz robotę, bo jest tego pełno - zależy czy chcesz coś takiego robić, czy dążysz ambitniej w kierunku animacji lub reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności