Skocz do zawartości

geforce gtx


cfaniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm ta nowa karta od Nvidii to cos wiecej niz zwykla karta graficzna. Jej GPU ma sie zajac obliczeniami, ktore wczesniej nalezaly do CPU. W tym przypadku moze render bedzie wspomagany wlasnie przez GPU. Tutaj jest caly artykul, niezly potwor. Jak wspomniano, wszystko zalezy od programistow, musza oni wdrozyc nowy autorski interface CUDA aby w pelni wykorzystać moc karty:)

http://pclab.pl/art32890.html,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wystarczy czekac az autodesk wprowadzi CUDA do maxa... moze juz w wersji 2015 cos sie takie CUDo stanie ;)

 

hahaha dokladnie :D. Cos mi sie wydaje ze te CUDA nigdy w praktyce nie ujrza swiatla dziennnego. Choc sam pomysl naprawde fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co autodesk miałby to wprowadzać do maxa, hę ? Żeby scanlinea przyśpieszyć :P

mirach, Predator - to jest pomysł nvidii, prawda ? A nvidia kupiła niedawno mental images - żebyście się nie zdziwili jak w mentalu 4 wprowadzą obsługę tego czegoś :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to już GPU z serii 8800 można oprogramować za pmocą CUDA. Wszystko dlatego, że pixel i vertex shadery zamienili na jednostki floating point. Sam ostatnio trochę się zastanawiałem nad możliwościami oprogramowania GPU żeby przejęła obliczenia danego procesu. Kłopot może być w tym, że te procesory z kart graficznych operują tylko na zmiennych double, a CPU również na long double i jeżeli renderer będzie wymagał użycia tych drugich to może pojawić się kłopot. Czytałem również wypowiedź jakiegoś pana na forum nVidii, że jeśli program ma możliwość wczytywania pluginów to zrobienie czegoś takiego jest bardzo możliwe. Fajnie by było, nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaker to sie robi troche przerazajace... Zanim sie obejrzymy nadejda czasy ze trzeba bedzie do uruchomienia programu kupic sobie odpowiedni sprzet danej firmy bo inaczej nieruszy. Choc nie mam nic przeciwko zeby karta graficzna udzielala swojej mocy obliczeniowej podczas renderingu (oczwysicie jesli beda naprawde widoczne efekty). :)

Wolalbym jednak aby moc jaka drzemie w GPU wtloczyc do CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na CGtalku jakiś wymiatacz pisał że Nvidia jeszcze nie prędko wprowadzi CUDA do mentala (może na przestrzeni kilku lat) nie wiem czy miał racje ale wyglądało że wie co pisze :)

 

a co do Vraya to Vlado, czyli info z pierwszej ręki, pisał że CUDA od nVidi niespecjalnie nadają się do obliczeń rayteced Vraya ale za to technologie Intela "Legere" (nie wiem jak to tam się nazywało ale coś na L w każdym razie :D) powinno dać radę załadować do akceleracji renderingu

 

czyli wygląda(albo raczej będzie) to tak:

jak renderzysz na mentalu to musisz mieć karte Nvidi

jak na vrayu to od intela ;)

a jak masz ati to na nic Ci ta padaka :D no miże RTS render(to takie coś jak gelato tyle że mniej polularne używało je w latach świetności 8 osób w tym 6ciu to programiści :D :D)

 

ale to "tylko" dla akceleracji zawsze można sobie powolutku porenderzyć na 4-8 (a wtedy już pewnie i 16) rdzenowej 4,5-5GHz padace :D

 

BTW ten nowy GTX ma bardzo fajny tryb oszczędzania energi jeśli jest na płycie ze zintegrowaną kartą grafiki od nvidi to integra działa zamiast GTX-a jeśli piszemy w notatniku czy oglądamy film ale jeśli zarzucimy render (furure) który będzie z GTX-a korzystał to zaczną światłą przygasać w połowie województwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez przecież nie musisz zawsze nowej karty kupować :)

ja co jakieś 2 generacje skacze, teraz mam 8600GT wcześniej 6600 wcześniej trochę odstąpiłem od regóły 6100 zintegrowana :) wcześniej nie pamiętram GF MX 440 64mb może :D

w twoim 8800gt też są CUDA ale w tym nowym jest ich dwa razy więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testów, które są na necie wynika, że nowe karty nVidii nie są tak wspaniałe jak to wcześniej zapowiadano. Poniekąd znowu mamy sytuację z takim odgrzewanym kotletem. W dodatku cena jest zbyt wysoka by opłacało się kupić te nowe wynalazki.

Z testów 4850, które pojawiają się w coraz większej ilości na necie wynika że ten w CF bije spokojnie GTX280 (zaś cena pojedynczej karty ze stajni ATI/AMD będzie oscylować gdzieś w granicach 500-600zł). Aż boję się pomyśleć jakim potworem będzie 4870X2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek, streaker - wiem, tez skacze co 2 generacje, ale noz sie w kieszeni otwiera jak karta ktora kupilem 6miechow temu za 1000pln teraz jest w sklepie za 400 i sa nowe 4x szybsze.

 

Araiel - tylko to znowu okaze sie jakis belkotem marketingowym, jak zawsze ze strony ati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności