Skocz do zawartości

pytanie: jak polaczyc spline\'y


everyman

Rekomendowane odpowiedzi

mam jedno bardzo proste pytanie bo nie moge nigdzie doszukac sie odpowiedzi ;-(

jak polaczyc ze soba dwa spliney... wiem ze nalezy przekonwertowac je do editable spline (przejsc do poziomu vertex) potem skozystac z attach mult. i na koniec weld... ale to dziala tylko jak sa wolne wierzcholki a co zrobic kiedy spliney stykaja sie ze soba krawedziami ktore po polaczeniu maja stac sie jedna wspolna dla obu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z jednego vertexa moga wychodzic tylko dwie linie...

Jęsli nie chcesz usuwać linii pomiedzy nimi to skorzystać możesz z fukcji fuse, jednak to vertexów nie połączy, jedynie przesunie w jedno miejsce.

Nie wiem, w jakim celu potrzebujesz czegoś takiego.... jeśli chodzi o skorzystanie z surface, to wystarczy jedną z tych wspólnych krawędzi usunąć, skorzystać z fuse tak jak wcześniej wspomniałem i surface bez problemu zadziała... jesli chodzi o inne zastosowanie w którym fuse Ciebie nie satysfakcjonuje, to opisz to konkretniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za szybka odpowiedz... mniej wiecej o to mi chodzilo... narazie potrzebuje to teoretycznie do niczego bo sie ucze i probuje roznych mozliwosci zebym w przyszlosci wiedzial co jak najlepiej robic... jak narazie zaczalem robic 3 projekty i wszystkie juz usunalem bo zaden mi nie wychodzil tak jakbym tego chcial ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności