Skocz do zawartości

Dell Precision 470: karta graficzna


hermes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mój problem przedstawia się następująco (jeśli ktoś znalazł coś podobnego w sieci, lub taki wątek już istnieje na forum to proszę podać adres, a ten skasować.. ja nie znalazłem niestety)...

 

Od ok. 3 lat mam Della Precision 470, który do tej pory działał na pół gwizdka (jeden procek, śmieszna karta, 1GB RAMu). Jako, że mam teraz dostęp do większej kasy postanowiłem go odświeżyć i wycisnąć więcej pary. Kupuję drugi procesor, drugi HDD, rozszerzam pamięć itp.. chcę też wreszcie sprawić sobie nową kartę bo GeForce 6200 ledwo zipie..

 

..i tu nastąpił pewien zgrzyt, otóż na pewnej stronie znalazłem taką specyfikację mojej maszyny :

 

http://www.users.co.il/files/spec_precn_470_en.pdf

 

w dziale Graphics znalazłem :

 

„Support for ISV-certified PCI Express graphics cards up to 150 watts and with up to 512MB graphics memory including: nVIDIA® Quadro® FX 4500; nVIDIA Quadro FX 3450; Quadro FX 1400; ATI™ FireGL™ V3100; nVIDIA Quadro NVS 280; All graphics cards support dual monitor configurations”

 

i teraz moje pytania..

 

I. Czy komp rzeczywiście posiada jakieś ograniczenie nie pozwalające zamontować karty szybszej niż 512MB czy to tylko kwestia poboru prądu?

Innymi słowy, gdybym znalazł kartę o np. 1024MB RAM z podobnym poborem mocy to poszłaby czy nie?

 

II. Jako, że na serie Quadro i FireGL mnie nie stać (poza tym czytałem różne recenzje o ich rzeczywistej wydajności) to prosiłbym o radę, w jaką kartę zainwestować najlepiej, ale tak żeby poszła na tym sprzęcie (patrz pyt. nr I.) i zapewniała jak największą wydajność do pracy w 3D (gry mnie nie interesują więc DX10, jeśli tylko nic nie daje, można olać)..niestety ważną rolę odgrywa też cena bo myślę, że przedział 500-700zł to max.

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I. Czy komp rzeczywiście posiada jakieś ograniczenie nie pozwalające zamontować karty szybszej niż 512MB czy to tylko kwestia poboru prądu?

 

512MB to nie jest szybkosc karty i nie ma z nia zwiazku, a ograniczenie wynika z ograniczen poboru pradu, po prostu jest za slaby zasilacz zeby wieksza uciagnac. Dobra wiadomosc - powinienes spokojnie sie zmiescic tylko chyba powinienes zwrocic uwage na pobor przy obciazeniu a nie w spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale ograniczenia mogą być też spowodowane przez specyfikacje PCI Express 1.0, które dostarcza mniejszą ilość prądu, przez co jest potrzebne dodatkowe zasilanie z wiązki od zasilacza.

Co do karty, myślę że warto zwrócić uwagę na CUDA NVidii. 9800GTX w pełni je obsługuje. Lub jeśli nie śpieszysz się, poczekać na 9800GTX+

Aplikacje wykorzystujące CUDA prawdopodobnie zaczną się teraz szybko rozwijać za sprawą nowych kart, a wyniki wydajności są co najmniej ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli GTX 280? CUDA obsugiwane jest przez wszystkie karty na G92 a nawet chyba G80 czyli 8800gt i 9600GT rowniez wiec nie trzeba sie rzucac od razu na najdrozsza karcioche. Poza tym 9800GTX (GTX 280?) to juz za duzo pradu chyba.

Co do tego ze beda powstawac aplikacje jak grzyby po deszczu to nie bylbym taki pewien, bardziej mysle ze to marketing szumnie zapowiadany od dawna. Patrzac na procki wielordzeniowe mozna byc sceptycznym. Mamy 4 rdzenie i nie kazda aplikacja potrafi z tego skozystac. Lepiej nie kierowac sie CUDAmi dopoki powstana konkretne aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9800GTX jest już chwilę na rynku i można ją kupić już za około 750 złotych. Jest to poprawiona wersja poprzedniej serii, mniej się grzeje i mniej pobiera prądu, wersja "plus" będzie prawdopodobnie pod tym względem jeszcze lepsza ponieważ jest produkowana w nowszym procesie technologicznym.

Problem polega na tym czy taka karta w ogóle weszłaby do obudowy tego Della (długość 27cm).

Możliwe, że masz racje i na CUDA jeszcze sporo za wcześnie, a taka karta też nie jest potrzebna. W takim razie może 9600GT, tańsza, mniejsza i mniej prądożerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności