Skocz do zawartości

Wymagania sprzętu do pracy w 3d


Gość Surface

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Surface

Witam,

 

Chciałbym zrobić małe uaktualnienie mojego komputera. Myślę o wymianie procka, płyty, ramu oraz być może karty graficznej. Dodatkowo wypadałoby zmienić obudowę na taką z dobrym chłodzeniem i w miarę możliwości cichą. Nie znam się aż tak na sprzęcie żeby zrobić to samemu, dlatego proszę o pomoc.

 

Te elementy zamierzam dokupić:

 

Procesor (Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB)

Płyta główna (GigaByte GA-P35-DS3R)

Pamięci RAM (4 x Kingston SODIMM DDR2 2GB 667MHz CL5 (KVR667D2S5/2G))

Zasilacz (Chieftec CFT-560A-12S 560W)

Obudowa opcja 1 (NZXT Alpha czarna z oknem)

Obudowa opcja 2 (Coolermaster CM 690)

Obudowa opcja 3 (Akasa Zen Silent Cool White AK-ZEN01-WH)

Obudowa opcja 4 (AVALON Transparent Vision)

 

No i dla porządku podam te elementy, które już mam, a które mają znaczenie w tym temacie:

 

Dysk Twardy 1 (WD800JB Caviar, 80GB, 7200 RPM, 8MB cache, Ultra ATA/100)

Dysk Twardy 2 (Seagate Barrakuda, 160-GB , 7200.9 RPM, 8MB cache, Serial ATA (SATA))

Karta Graficzna (NVIDIA Geforce 7300GT AGP8X 512MB DDR2 TV-OUT DVI)

Napęd 1 (DVD Writer, Liteon 52x24x52)

Napęd 2 (DVD Writer, Samsung SH-S202)

Fundusze - 2000 zł

 

Komputer mam zamiar wykorzystywać do pracy w programach 3d takich jak Rhinoceros, 3d max oraz AutoCad, Photoshop CS3 i Flash. Generalnie najbardziej zależy mi na czasie renderingu oraz na swobodzie przy pracy na skomplikowanych modelach 3d tworzonych niekiedy za pomocą skryptów).

 

Nie zmierzam podkręcać.

 

Na koniec kilka wątpliwości:

1.Chyba za bardzo kieruję się wyglądem obudowy. Te, które wymieniłem nie mają chyba dobrego chłodzenia – a może się mylę?

2.Do tego zestawu trzeba będzie przeinstalować system na Windowa XP 64 bitowego – chociaż ostatnio słyszałem, że wcale nie trzeba. Więc jak to jest?

3.Czy zasilacz 560 da radę przy dwóch dyskach i czterech rdzeniach?

4.No i czy zmieniać kartę graficzną? Fundusze, które podałem są przewidziane dla zestawu bez karty.

 

Dziękuje z pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. GPU nie ma znaczenia, chyba że zamierzasz grać

2. Obudowa jak największa. Wygląd przynajmniej dla mnie bez znaczenia. No i bierz modecoma ani żadnych takich wynalazków. Najlepiej chieftec.

3. System dla tej ilości ramu tylko x64. Ponieważ XPx64 nie jest serwisowany już dawno, to raczej wista ultimate x64 (chociaż znam takich, co będą cię namawiali na XP.)

4. Przy tej ilości hardweru zasilacz może okazać się za mały. Może być tak, że przy czytaniu z płyty będzie freezowało system.

 

Pomyśl nad jednym napędem i jednym dyskiem, to zasilacz da radę.

 

To co podałeś powyżej da ci przez dwa lata swobodę w działaniu.

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam budę firmy NZXT i jest świetnie chłodzona. Kosztem hałasu oczywiście, ale i tak jest ok.

Grafikę będziesz musiał zmienić, bo teraz na płytach nie ma już gniazd AGP.

Pamięci, które wybrałeś są chyba do laptopa i nie będą pasować. A system jak najbardziej x64, ale nie koniecznie Vista Ultimate. Home Premium zupełnie wystarczy.

Mój zasilacz ma 450W i ciągnie Q6600, GeForce'a 7900, dwa dyski, 6GB pamięci w czterech kościach i DVD/FDD. Daje radę, więc 560 ci wystarczy ;)

Aha, dwóch napędów DVD i dysku IDE chyba też do tej płyty nie podłączysz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z palcem w oku wystarczy.

 

Jak wyzej - ram do laptopa wybrales - nie pasuje.

Grafa do zmiany - plyta nie ma zlacza AGP tylko PCI-Express

 

Obudowa opcja 2 (Coolermaster CM 690)

To jest dobra buda , bajery sobie zawsze odpuszczaj.

 

Wzglednie Sharkoon Rebel Eco 9 ( nie Value bo to dziadostwo ) + 2x 120mm wentyl dobry i cos na proca dobrego by sie przydalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Dzięki za pomoc.

 

Cholera to nie takie proste jak myślałem. Wygląda na to, że koszt wzrośnie:(. Wobec tego aktualizacja listy:

 

Te elementy zamierzam dokupić:

 

Procesor (Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB - 615 zł)

Płyta główna (GigaByte GA-P35-DS3R - 330 zł)

Pamięci RAM (4 x KINGSTON DDR2 2GB 667MHz (KVR667D2N5/2GB) - 520 zł)

Karta Graficzna (???? na PCI-Express - do 300 zł)

Zasilacz (Chieftec CFT-560A-12S 560W - 220 zł)

Obudowa opcja 2 (Coolermaster CM 690 - 290 zł)

 

No i dla porządku podam te elementy, które już mam, a które mają znaczenie w tym temacie:

 

Dysk Twardy 1 (WD800JB Caviar, 80GB, 7200 RPM, 8MB cache, Ultra ATA/100)

Dysk Twardy 2 (Seagate Barrakuda, 160-GB , 7200.9 RPM, 8MB cache, Serial ATA (SATA))

Napęd 1 (DVD Writer, Liteon 52x24x52)

Napęd 2 (DVD Writer, Samsung SH-S202)

Razem - 2300 zł - a miało być 2000 zł:(.

 

Na koniec - ponownie wątpliwości:

1. Czy to wszystko będzie ze sobą grało?

2. Jak karta graficzna tak do 300?

3. Czy na prawdę nie da się żeby to poszło na XP 64-bit? Vista Home to kolejne 300 zł.

 

Dziękuje z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak bedzie.

2. karte graficzna do 300 zl proponuje geforce 8600 gt 512 DDR3

3.A kto napisal zeby to nie pojdzie na xp 64??? Mam podobna konfiguracje i chodzi wszystko bez zarzutu.

 

A co do zasilacza 560 wat to wystarczy spokojnie na ten sprzet co masz. Widzialem kiedys taki kalkulator w necie (niestety nie pamiemtam gdzie to bylo). Na q6600, Hdd 320 sata 2, 4 gb ramu, geforce 8600 wyliczylo ~240 Wat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300 pln znajdziesz kartę typu GF 8600GT/GTS lub nawet 8800GS. Teraz elementy powinny grać, oprócz dwóch DVD i dysku IDE - nie ma chyba kabli na 3 urządzenia, a na płycie będzie tylko jedno gniazdo IDE. Skoro masz już XP x64 to oczywiście wszystko na nim pójdzie. Sądziłem, że chcesz kupować XP/Vistę - w przypadku 64 bitów XP jest droższy.

 

p.s. porozglądaj się po innych sklepach. Na samym komputroniku, który najtańszy nie jest, znalazłem twoje podzespoły (część) w niższych cenach niż podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jakos wyjatkowo wysokie ceny , za proca ja placilem 500 zl , kilka miesiecy temu , gwarancje sklepowa mam i boxa.

 

Pamiec 500 zl za 4gb ? Skad ty to wziales ;]

 

np http://www.allegro.pl/item384932399_4gb_patriot_llk_ddr2_2x2gb_cl4_800mhz_cl5_1000mhz.html

 

Grafika 8800GS , roznice miedzy 8600gt dosc znaczna juz

 

Chcesz przyciac , i ja bym tak zrobil , to buda wspomniany sharkoon , kolo 120-130 zl , + na proca - http://www.cooling.pl/scythe-mugen,produkt,64601.html np. , bedzie znaczniej ciszej i chlodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Ok więc zasugeruje się cenami z "Komputronika" - co prawda mają drożej, ale lepiej jak koszty będą z jakąś rezerwą. Oczywiście jak będę kupował to tylko tam gdzie jest tanio.

Procesor (Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX - 612 zł)

-Tu nie mam wątpliwości

 

Chłodzenie procesora (Scythe Mugen SCINF-1000 - 154 zł)

To pewne - tyle słyszałem o kiepskim boxowym chłodzeniu.

 

Płyta główna 1 (Gigabyte GA-P35-DS3 - 289 zł)

Płyta główna 2 (Gigabyte GA-P35C-DS3R - 328 zł)

-Ta druga ponoć lepsza - różnica 50 zł...ale czy zauważę różnicę?A może ktoś zna lepsze za podobną cenę?

 

Karta Graficzna (GeForce 8600 GTS Palit 512MB DVI & HDMI (PCI-E) - 299 zł)

Może być?

 

Pamięci RAM (4 x Kingston DDR2 2GB 667MHz CL5 - 4x123=492 zł)

Z listy - generalnie jak najwięcej - 4x2GB.

 

Zasilacz (Chieftec (CFT-560A-12S) 560W - 254 zł)

To chyba też już pewne.

Obudowa (CoolerMaster CM 690 Black - 283 zł)

To też. Ale jeszcze sprawa chłodzenia. Czy przy takim zestawie dołożyć jeszcze 2 wentylatory do 4 istniejących 120mm.

 

Koszt: 2320 zł

 

No i co z tym zrobić?

"...elementy powinny grać, oprócz dwóch DVD i dysku IDE - nie ma chyba kabli na 3 urządzenia, a na płycie będzie tylko jedno gniazdo IDE."

 

 

Edytowane przez Surface
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać jedno DVD, a drugie i dysk IDE na jednej taśmie podłączyć.

Z tym chłodzeniem do procesora to tak nie straszcie za bardzo. Moje jest cichsze niż zasilacz czy grafika. Najwyraźniej to kwestia egzemplarza.

Płytę bierz pierwszą. W drugiej możesz użyć pamięci DDR3 (ale tylko 4GB) więc to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chłodzenie jak Ci sie trafi

ale na 90% będziesz miał helikopter... w ogniu ;-)

sklep polecam apollo.pl - już pare razy kupowałem kurierem, wiele razy na żywo i zawsze elegancko; no i zdecydowanie taniej niż w komputroniku

niestety opisy sprzętu na stronie mają lipne strasznie

więc zwykle wyszukuje i porównuje parametry w komputroniku a później przerzutka na apollo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Graficzna (GeForce 8600 GTS Palit 512MB DVI & HDMI (PCI-E) - 299 zł)

Może być?

 

nie , 8800gs albo taniej zwykle 8600gt , za gts sie przeplaca i nie warto

 

pamieci 4gb starczy w sumie jakby co mozna zawsze dokupic

 

4 wentyle w budzie to dla mnie az nadto wiec wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Dzięki za odpowiedz. Ok...teraz sprawdziłem centy z www.apollo.pl:

 

Procesor (Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX - 526 zł)

Chłodzenie procesora (Scythe Mugen SCINF-1000 - 135 zł)

Płyta główna (Gigabyte GA-P35-DS3 - 246 zł)

Karta Graficzna (GeForce 8600 GTS Palit 512MB DVI & HDMI (PCI-E) - 223 zł)

Pamięci RAM (4 x Kingston DDR2 2GB 667MHz CL5 - 4x115=460 zł)

Zasilacz (Chieftec (CFT-560A-12S) 560W - 218zł)

Obudowa (CoolerMaster CM 690 Black - 237 zł)

 

Koszt "Komputronik": 2320 zł

Koszt "Apollo": 2045 zł

Jeszcze sprawa podłączenia zasilacza. Chieftec 560 ma:

Ilość poszczególnych wtyczek:

- 1 x ATX12V 24-pin / ATX12V 20-pin,

- 1 x EPS12V 8-pin / ATX12V 4-pin,

- 2 x PCI-E 6-pin,

- 8 x Molex 4-pin,

- 4 x Serial-ATA,

- 2 x Floppy 4-pin.

 

Dodatkowo zaczynam się zastanawiać nad inną płytą. Może zachwalana

Asus P5K Intel P35 albo Asus P5K Pro Intel P35? Bo Gigabyte GA-P35-DS3 obsługuje pamięci DDR2 2GB 667MHz - 800MHz już nie.

 

"...ale na 90% będziesz miał helikopter... w ogniu ;-)" Czyli co grzeje sie mocno. Jakie to są temperatury? Nie znam sie na tym za bardzo, ale na przykład od kiedy zrobiło się ciepło moja płyta ma cały czas 61-69 i jakoś działa - chociaż może to ten programik (nie pamiętam nazwy) coś mi źle pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co ci chodzi z tymi wtyczkami ?

 

sie uparles na 8600GTS widze jednak

 

proca warto podkrecic , do 3-3.2 przynajmniej , za darmo dostaje sie kopa , grzeje sie bardziej , poza tym to 4 jaja i swoje robia

 

GA-EP35-DS3 ta plyta co pokazales obsluguuje ddr2 do 1066 , a i tak wiecej pojda pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...elementy powinny grać, oprócz dwóch DVD i dysku IDE - nie ma chyba kabli na 3 urządzenia, a na płycie będzie tylko jedno gniazdo IDE."

 

No tak, niezwrocilem uwagi, na plycie pod quada 4*sata, ale raz IDE.

 

Plyta glowna, ktora napisales, obsluguje jak wyzej napisali, czestotliwosci ramow wyzsze niz 667, ale ramy musza byc pewnie jedna stronne, jezeli chcesz zapelnic wszyskie banki. Jezeli bedziesz sam skladam kompa zwroc na to uwage.

 

 

co do grafiki to wydaje mi się ze w pracy mamy na jednym z kompów taką i piszczy wkurzająco cały czas (tzn jak np obracam bryłą w viewporcie) - ale głowy sobie uciąć nie dam, sprawdze jutro.

No tak piszczy, mam taka to wiem... ale nie tylko ta karta tak ma... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"...ale na 90% będziesz miał helikopter... w ogniu ;-)" Czyli co grzeje sie mocno. Jakie to są temperatury? Nie znam sie na tym za bardzo, ale na przykład od kiedy zrobiło się ciepło moja płyta ma cały czas 61-69 i jakoś działa - chociaż może to ten programik (nie pamiętam nazwy) coś mi źle pokazuje.

 

tego no...

zależy od proca i od rewizji procka, ogólnie każde boxowe chłodzenie intela z jakim miałem do czynienia w stresie bardzo głośno chodziło

przy pentium D 820 była rzeźnia a temperatura w stresie dochodziła do 80°C

po zmianie chłodzenia, temp spadła o około 25°C

jak zmieniłem proca na C2D E4500 na boxie chodziło spoko, ale jak zamieniłem się na E6600 no to już chłodzenie nie wystarczało

 

a propos mobo ja mam FOXCONN P35A-S i sobie chwalę

tutaj masz fajny wątek o niej, tylko patrz czy mówią o wersji -S czy zwykłej, bo są różnice

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-478-775-479/72/Foxconn-P35a-P35a-s/241094/

 

z tym, że nie jest ona jakaś najnowsza, pewnie teraz w podobnej cenie są jakieś inne nowsze, także tak jako ciekawostkę piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajny zestawik pewnie bede bral cos podobnego tylko nie bede przeplacal za GTS'a. Zastnawiam sie tez nad dyskami bo nie wiem czy nie warto zainwestowac w RAID1. Slyszeliscie cos o plytach na chipset'ach x48? Moze ktos podpowie jaki jest sens stawiania systemu na osobny dysk fizyczny? Bo wiem ze wszystkie stacje robocze BOXX tak maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Moze ktos podpowie jaki jest sens stawiania systemu na osobny dysk fizyczny? Bo wiem ze wszystkie stacje robocze BOXX tak maja.

 

Witam.

To proste... w przypadku kłopotów z dyskiem tracisz tylko system a nie efekty pracy trudne a czasem wręcz niemożliwe do odtworzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak przypuszczam mysle ma znaczenie jezli komputer kozysta ze swapu albo tampow i jednoczesnie z plikow jakiegos projetku jednoczesnie. Zastanawiam sie nad tym zeby jeden ~60GB postawic dla systemu i jeszcze 2x320/500GB w ride1dla dannych. Ostanio stracilem 120gb dysk na ktorym byly wszystkie moje pracy, seve'y i etc bo padl w nim silnik teraz zostalo mi tylko przelozenie talezy w laboratorium zeby odzyskac danne i tak sie zastanawiam czy teraz nie przesadzam zabiezpieczaniem dannych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...nie przesadzasz.Wykazujesz zdroworozsądkowe podejście do sprawy.

Ceny dysków nie są dziś jakoś przesadnie wysokie więc używanie kilku dysków czy Raida jest dziś nie tylko w dobrym tonie :) ale i racjonalnie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę zakładał nowego wątku - zapytam tutaj. Zestaw ok, ale ja jednak potrzebowałbym coś zdecydowanie mocniejszego. Myślałem o dwóch 4 rdzeniowych Xeon'ach + SLI + 16GB RAM'U. Na jakiej płycie to postawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....:p pytanie dotyczylo polski ... mamy wolny swiat i wolny rynek...oczywiste jest to ze namawiam ( tych którzy nie są leniuszkami ) do korzystania z tego faktu.

jednakże:

Sporzedający ma aż!! dwa pozytywy , cena którą podałeś to cena wyjsciowa, a ...Hameryka jest daleko...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Intel wypuścił tego więcej - nie byłoby problemów. Co jakiś czas przez głowę przechodzi mi myśl o Mac'u Pro, ale to już osobna historia nie na ten wątek. A co do innych płyt - ktoś poleci co fajnego na 1XQuad + SLI+możliwość 16GB Ram'u - trochę sie uparłem na te 16:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Trochę się zasmuciłem czytając o możliwościach Skulltrail - mój zestaw kiepsko przy tym wygląda. A co co jest lepsze do pracy w 3d max i Rhino - 8GB ram czy SLI? Czy różnica pomiędzy 8GB a 4GB jest wyraźnie odczuwalna i czy rzeczywiście są takie problemy z płytami na 8 czy to może raczej wina Windowsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do systemu to jedyne co wykorzysta 8 gb ramu to 64 bitowe visty (njalepiej ultimate) albo systemy serverowe np 2003 server; ja na 2003 pracuje od 4 lat i jestem bardzo zadowolony, wersje Enterprise obsluguje do 64 gb ramu takze nie ma problemu; albo mozna pojsc dalej i zainstalowac 2008 server, naprawde bardzo ladnie chodzi i aplikacje dostaja nie zlego kopa na nim;

co do wykorzystania takich zasobow to ja nie widze roznicy miedzy 4 a 8 gb;

co karty graf to ja mam 6800 gt (na allegro ponizej 200 zl pci-e) przerobione na quadro fx 4000 i 8600 gts mocno wymieka przy niej, takze jak juz to 9600 gt ktore jest faktycznie lepsze; nie polecam sli zbyt maly przyrost mocy w stosunku do wydanej kasy;

mam nadzieje ze cos pomoglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. powiem wprost że odrobinkę droczyłem się pisząc o tym ze słabo znam systemy desktopowe ale dość dobrze znam systemy serwerowe i stacje robocze.

Problem z płytami desktopowymi nie leży w sferze systemów ich obsługujacych lecz specyfiki ich konstrukcji i mankamentów hardwerowych.

Nie chce nikogo do siebie zrażac lub ranić jego uczuć i samozadowolenia z co własnie nabytego sprzetu ale jezeli ktoz POWAZNIE mysli o wykorzystaniu dużych zasobów pamięci ( i korzystaniu z nich w zaawansowanych aplikacjach 3d czy tez o obliczeniach numerycznych) to zdecydowanie powinien zapomniec o płytach które są wkładane do komputerów z założenia slużacych do zabawy bądź do obsługi prostych aplikacji w których wystarczy 2-4 GB.

Co zas do możliwości i celowości korzystania ze SLI a przy tym wyboru SLI czy *GB ram-u to zawsze ( jesli chodzi o 3d) powiem że lepiej mieć 8 GB ... a najlepiej 16 lub więcej.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Ok...znalazłem coś bardzo interesującego...chociaż pewnie ktoś już to gdzieś na tym forum to podał.

 

http://www.benchwell.com/

 

Jedna scena w Maxwellu, różny sprzęt i różne wyniki. Jak widać różnica pomiedzy 4 x Xeon E7330, 2.40(GHz), 32.0GB RAM, OS (64bit), a Intel Pentium M 725, 1.60(GHz), 0.5GB RAM, OS (32bit) wynosi 4h 2m.

 

A to co mnie najbardziej interesuje - Q6600 wypada całkiem dobrze. Podkręcony do np. 3.00(GHz) ma 12 min straty do pierwszego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Trochę zmieniła się sytuacja - mam więcej funduszy o 1000zł. Czyli teraz zestaw z ok. 3000 zł. Pozmieniałem trochę w stosunku do "starego" zestawu i wyszło:

Procesor (Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX - 526 zł)

Chłodzenie procesora (Scythe Mugen SCINF-1000 - 135 zł)

Płyta główna (Płyta Asus P5E - 525 zł)

Karta Graficzna (GeForce 8800GTS GigaByte 512MB GV-NX88S512H-B - 629 zł)

Pamięci RAM (4 x Kingston DDR2 2GB 667MHz CL5 - 4x115=460 zł)

Zasilacz (Chieftec (CFT-560A-12S) 560W - 218zł)

Obudowa (CoolerMaster CM 690 Black - 237 zł)

 

Razem=2730 zł

 

+ Microsoft Windows Vista Ultimate 64-bit PL OEM 66R-00857 - 435 zł

 

Co daje=3165 zł - nie ukrywam, że wolałbym zejść poniżej 3000 zł ale...

 

Na koniec jeszcze 2 pytania:

1. Czy nie przepłacam z 8800GTS - może lepiej GT jest o prawie 100 zł tańsza?

2. Czy ta płyta nie będzie miała problemu z 8GB? Czy zna ktoś jakieś pewne zestawy płyta+8GB Ram?

 

Natomiast jeżeli ten zestaw jest ok - to poproszę tylko, żeby ktoś go pobłogosławił a ja wtedy zamawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeszcze obniżyć koszta to imho lepiej jako grafikę weź nowego Radka 4850. Wydajność bardzo dobra, a dostać można już chyba za 500zł.

 

Ps. Asusy (P35) z tego co wiem nie mają żadnych problemów z 8gb ramu. Przy zakupie możesz też wziąć pod uwagę płytę na P45 (obsługuje 16gb).

Edytowane przez Araiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Radek 4850 - tak już sporo słyszałem...ale nie ma jeszcze chyba za dużo testów - więc to taki jakby kot w worku. Nie mniej - podobno to bardzo ekonomiczny wydatek przy sporej wydajności:

Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) - od 505 zł

 

A co do Asusa P5E - to znalazłem już 3 opinie poparte doświadczeniem, że nie mają problemów.:)

 

Ps. Rzeczywiście jakbym wziął Viste Home Premium 64-bit PL (232 zł) to razem z tańszą kartą 4850 wyszłoby 2916 zł.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4850 to akurat testów było już dość sporo, o 4870 jeszcze mało - ale i tak wszędzie możesz przeczytać, że ATI/AMD się postarało i wydało naprawdę dobre karty. Aktualnie to chyba najlepsze karty jeśli chodzi o współczynnik cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Ok...trochę poszperałem w sprawie tych 8GB i w końcu wychodzi coś takiego:

 

Procesor (Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX - 526 zł)

Chłodzenie procesora (Scythe Mugen SCINF-1000 - 135 zł)

Płyta główna (Płyta Asus P5E Intel X38 (bios 0605) - 525 zł)

Karta Graficzna (Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) - 500 zł)

Pamięci RAM (8GB - 4x2GB - G.Skill F2-8000CL5D-4GBPQ - 670zł)

Zasilacz (Chieftec (CFT-560A-12S) 560W - 218zł)

Obudowa (CoolerMaster CM 690 Black - 237 zł)

 

Razem=2811 zł

+ Microsoft Windows Vista Ultimate 64-bit PL OEM 66R-00857 - 435 zł

Razem z Vista=3246zł

 

Jeszcze tylko wyśle pytanie do Support'u G.Skill'a czy aby na pewno obsługują P5E. Jak oficjalnie to potwierdzą to zostaje już tylko zamówić. Koszty trochę poszły w górę, ale co tam...zastanawiam się jeszcze tylko nad zasilaczem - 560 starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...trochę poszperałem w sprawie tych 8GB i w końcu wychodzi coś takiego:

 

Procesor (Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX - 526 zł)

Chłodzenie procesora (Scythe Mugen SCINF-1000 - 135 zł)

Płyta główna (Płyta Asus P5E Intel X38 (bios 0605) - 525 zł)

Karta Graficzna (Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) - 500 zł)

Pamięci RAM (8GB - 4x2GB - G.Skill F2-8000CL5D-4GBPQ - 670zł)

Zasilacz (Chieftec (CFT-560A-12S) 560W - 218zł)

Obudowa (CoolerMaster CM 690 Black - 237 zł)

 

Razem=2811 zł

+ Microsoft Windows Vista Ultimate 64-bit PL OEM 66R-00857 - 435 zł

Razem z Vista=3246zł

 

nad zasilaczem - 560 starczy?

 

Mi smiga na zasilaczu EarthWatts 500W

podobny zestaw z 4 GB pamieci (w kosci) i 3 x HDD, 1x DVD + 3 duze wiatraki w obudowie, karta graf. GForce 8800GT. Takze 560 W powiinno styknac w zupelnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności