Skocz do zawartości

Problem z meshsmooth


loo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moj problem przedstawia sie nastepujaco:

nadaje obiektowi modyfikator meshsmooth i iterations na 2, wtedy siatka mi sie \"powieksza\", co zrobic aby na siatce byl widoczny edges ktorego sam narysowalem? Tak jak jest to przedstawione na tym rysunku:

 

http://www.loo.kgb.pl/page3_pic05.jpg

 

wiem ze problem dla Was jest blachy ale dla mnie taki nie jest (jestem very beginner)

 

p.s. aby wyswietlic obrazek trzeba (w IE) otworzyc IE, skopiowac adres http w pole adres :) i enter :) w NN podejrzewam ze tak samo :0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trudno dokładnie wywnioskować o co ci chodzi. Nawet ten obrazek niewiele tu pomaga. W sunmie to nawet nie wiem czy ten obrazek przedstawia faze twojego modelingu podczas ktorej pojawil sie problem czy jest to prostu obrazek ktory pokazuje jak chcesz zeby to wygladalo u ciebie?? Chyba troche zamieszalem, mam nadzieje ze nie. Odpowiedz to postaram sie dalej pomoc bo na razie trudno sie zorientowac w czym tak naprawde lezy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obrazek przedstawia to co chcialbym osiagnac... a moj problem... hmm trudno to wytlumaczyc. Proboje wymodelowac samochod (wg tutoriala) i napisane tam jest aby na nadkole nadac modyfikator meshsmooth z iterations 2 (wiec to robie). Ale jak to robie to odrazu na siatce mam wiecej edge a wlasnie nie chce miec ich tylu. Na tym obrazu jest jeden egde po srodku i wszystko ladnie zaokraglone a u mnie to wyglada jak na tym obrazku

http://www.loo.kgb.pl/Untitled-2.jpg

Mysle ze teraz bedziecie wiedziec o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. jak działa meshsmooth:

 

Bierze twoje polygony i każdy dzieli na 4 mniejsze przeprowadzając linie i przelicza coś ala średnią wektorową nowo powstałych punktów (stąd efekt zaokrąglania). Jak ustawiasz na 2 to te 4 nowe podzieli jeszcze na 4 czyli w miejscu 1 pierwotnie powstaje 16.

 

Jak widzisz dodatkową linię w tutorialu to musisz ją ręcznie dodać (cut/connect czy co tam dusza zapragnie) oraz przesunąć tak aby meshsmooth miał jak wygładzić, bo z 2 linii polygonów prawie współliniowych nigdy nie wyjdzie nic okrągłego (patrząc z przodu). Jeśli nadal nie rozumiesz, rób dalej sam zauważysz jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem tego tutka i ten pierwszy obrazek co zemiesciles to obrazek jeszcze przed zastosowaniem meshsmootha, po zastosowaniu stanie sie on bardziej zlozony tak jak koledzy wyzej mowili i ladnie zaokraglony. natomiast twoje dzielo: nie przeniosles vertexow przed zastosowaniem meshsmootha w odpowiednie miejsce aby stworzyc cos ala kolo (w widoku z przodu to widac i z boku), poza tym ze nie zrobiles tych vertexow to wszystko jest w porzadku i tak ma byc. zrob te vertexy zeby przypominala calosc ladne okregi a raczej wielokaty foremne i potem dajesz meshsmootha dla sprawdzenia a nastepnie jesli wszystko gra to wylaczasz go i modelujesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności