Skocz do zawartości

Problem z materiałem plastiku


olala.p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

jestem tu nowa:) mam pytanie dotyczące materiałów. aktualnie korzystam z 3dmax8. niestety nie mam do niego blibliotek materiałow co mialam w maxie6. i tam byly rozne rodzaje, w tym plastik. robie render wnętrza i potrzebuje nałożyc na szafki taki wlasnie material a pojecia nie mam jak to osiagnac bez gotowego. prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to w takim razie wcisnij "M" na klawiaturze, i zacznij merdać tymi ustawieniami

15-56@230608_Clipboard03.jpg

 

to dobry początek. Pamiętaj tylko żeby były jakieś punkty światła bo inaczej nic się w tym plastiku nie będzie odbijać.

 

Jak już się nimi pobawisz to na pewno będziesz miała kilka innych pytań. Napisz je w tym wątku.

 

[edit]

acha i zdaje się że nazwa wątku jest nie zgodna z regulaminem, dział też nie wiem czy najlepszy wybrałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej olala.p,

 

wątek ten przeniosę do działu rendering. postaraj się też nazywac watku bardziej precyzyjnie np: "Nie umiem zrobić materiału plastiku", albo "Problem z plastikiem w 3ds max". Dzięki temu ktoś kto będzie póxniej szukał odpowiedzi na takie samo pytanie, znajdzie je i nie będzie musiał zakładać nowego watku na forum.

 

Pozdrawiam

tweety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuka jest wziasc sciagnac gotowce do vray'a czy uzywac presetow w mentalu poprostu trzeba samemu parametry dobierac tak by uzyskac zadany efekt. Wiec taka ogolna rada jak stworzyc plastik to: dac jakiegos reflecta i mala wartosc glossines (przewaznie plastik ma zblurowane odbicia) i tyle w mentalu mozna sie jeszcze fajnie pobawic krzywa brdf by miec moc odbic zaleznych od kata patrzenia. Dodam jeszcze ze w scanline to troche gorzej z blurowanymi odbiciami no chyba ze czegos nie wiem wkoncu od dawna nie tykam tego rendera :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności