Skocz do zawartości

Kalibracja monitora HP w2207h


Oleksiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym w końcu mieć pewność że kolory które wyświetla mi monitor to takie jak wy widzicie :D Co trza zrobić ? I nie chodzi mi tylko o samą kalibrację monitora chciałbym wiedzieć jakie są zależności między photoshop'em a 3ds max'em i jak one "rozróżniają" kolory. Wiem że photoshop podczas zapisywania plików dodaje im normalny kolor czy jak to nazwać a znów 3ds max robi jakieś dziwne rzeczy między kolorami które pokazuje w material editor a na końcowym renderze - jak to tak właściwie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalibracja monitora to temat rzeka. najprościej kupić kalibrator monitorów.przyklejasz na monitor przyssawkę, włączasz program i reszta zgodnie ze wskazówkami na ekranie. to najlepsza metoda moim zdaniem.

 

a co do material editora i wynikowego renderu... hehe. to jest jak z kolorami ścian. wieczorem inaczej o poranku inaczej o zachodzie inaczej. wszystko zależy od świateł i ustawień sceny. jeśli liczysz na efekt dokładnie taki sami jaki masz na przykładowe kulce w ME to się przeliczysz. to jest tylko przykład a nie wynikowy rezultat.

 

a co do photoshopa: ma swoje profile kolorów, możesz eksportować w CMYK (do druku) etc. najlepiej pójść po rozum do głowy i nie przejmować się kolorystyką w maxie. z reguły i tak render trafia do PSa lub AEF'a a tam możesz już manipulować odcieniami jak Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym w końcu mieć pewność że kolory które wyświetla mi monitor to takie jak wy widzicie :D Co trza zrobić ?

 

Przede wszystkim trzeba kupic odpowiedni monitor, ceny zaczynaja sie od 3500pln za 19'. W innym przypadku kolory beda sie rozjezdzac mniej lub bardziej a kupno kalibratora dla tanszego monitora jest strata pieniedzy. Twoj monitor jest na najslabszej matrycy jesli chodzi o kolory i nie miej zluden ze sa ok. Z tym monitorem nic nie zrobisz, on jest do rozrywki a nie do grafiki.

 

Gdybys sie napalil na kalibrator to juz cie gasze - kosztuje ok 1000 - 1500pln :D

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba kupic odpowiedni monitor, ceny zaczynaja sie od 3500pln za 19'. W innym przypadku kolory beda sie rozjezdzac mniej lub bardziej a kupno kalibratora dla tanszego monitora jest strata pieniedzy. Twoj monitor jest na najslabszej matrycy jesli chodzi o kolory i nie miej zluden ze sa ok. Z tym monitorem nic nie zrobisz, on jest do rozrywki a nie do grafiki.

 

Gdybys sie napalil na kalibrator to juz cie gasze - kosztuje ok 1000 - 1500pln :D

 

Pozdro.

350zł ;)

http://www.datacolor.eu/en/products/monitor-calibration/spyder2express/index.html

Zamówiłem niedawno taki głuptakowy, bo ruscy fajne efekty osiągali po kalibracji monitora NEC 2470WNX, na który się napaliłem.

A nie głuptakowy za 450-500 zł spokojnie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Eeee to w takim razie poczekam sobie długie lata aż będę miał dobry monitor bo wiem że ten nie jest stricte do grafiki i wtedy wrócę z tematem :P

 

Tweety - W sumie to racja z tymi kolorami.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze kalibracje mozesz zlecic jakiejs firmie (kosztuje to ok 100)...Prosta kalibracje mozesz wykonac sobie sam za pomoca fajnego programiku ADOBE GAMMA

 

Jak juz Ci tak bardzo zalezy na kolorach to proponuje moze jakiegos CRT-eka - z "nimi" jest mniejszy problem z kalibracja, no i tansze :)

 

Ps. wogole kalibracja to temat rzeka, bardzo duzo czynnikow na to wplywa..chocby pora dnia, swiatlo, kolor pomieszczenia(pracowni), nie mowiac juz o monitorze :)

 

zycze powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalibrowałem tym Spider2Express mój crt IBM P275 i jestem bardzo zadowolony.

W starszych i gorszych crt może być różnie. Testowałem jeszcze dwa inne: Compaq (malutki bardzo, nie pamiętam oznaczenia) i Daytek (17", też nie pamiętam oznaczenia) i jak Daytek skalibrowany jest całkiem fajnie, to już Compaq nie. Wszystko byłoby ok gdyby nie ocieplenie obrazu. Może tak powinno być, nie wiem, ja dotąd pracowałem na bardzo sterylnych kolorach. Ważne jest, że ten model nie pozwala kontrolować praktycznie nic, więc warto by monitor miał jakieś ciekawsze wartości do zmiany. Zmiana temperatury (6500K wymagane), itp.

Jutro zobaczę jak się sprawa ma w jakimś budżetowym lcd Samsunga 20"-21". :)

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności