Skocz do zawartości

zestaw - ocena/zmiany


rallyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! "Nadejszła wielkopomna chwiła" :P zmieniam kompa. Pasuje zmienić athlona 1,8, 512 mb ramu, geforca fx5500 na coś nowszego. Obecnie wybrałem taki zestaw, jeśli macie jakies sugesie to bardzo proszę o komentarze.

 

Procesor:

Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz (S775/45nm) BOX (ok 1050 zł)

 

Płyta główna:

Asus P5Q Deluxe (500 zł)

 

Grafika:

GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) (1000 zł) jeśli jeszcze ją dostane, bo np na komputroniku jest na wyprzedaży, a w innym sklepie internetowym już jej nie ma, tyle ze cene miała 840zł

 

HDD:

WD Caviar Back 750GB WD7501AALS (450 zł)

 

Pamięć:

minimum 4GB najlepiej 2x2GB lub 4X2GB i właśnie tutaj mam problem bo nie mam zielonego pojęcia co kupić!!!!!

 

DVD:

Asus DVD+/-RW DRW-1814BL LightScribe BOX black (100zł)

 

Mysz:

Logitech G9 (240zł)

 

Obudowa:

podoba mi się Antec Gamer Three Hundred Case ale kosztuje 380 na komputroniku nie wiem czy będą na to pieniądze

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-750TXEU - 750W 300zł chyba że nie potrzebny aż taki

 

Monitor:

24" LCD HP LP2465 (S-PVA) (ok 1800zł)

 

To chyba wszystko, wiadomo jeszcze jakaś klawiatura, na początku chyba chłodzenie boxowe zostanie to nie będzie kasy. Proszę o komentarze, zwłaszcza o doradzenie w kwestii pamięci oraz grafiki. Co do obudowy też możecie coś podpowiedzieć jeśli macie jakies sprawdzone a ciekawe propozycje. Miło by było gdyby buda była z oknem;) Chciałbym bardzo żeby cena nie przekroczyła 6000zł. Będe kupował w hurtowni wszystko w jednym miejscu więc też nie moge zbytnio sugerować się cenami sklepów internetowych bo potrzebuje faktury całego zestawu. Pozdrawiam.

 

Edit obudowy: Antec Gamer Three Hundred Case 200 zł a podoba mi się Antec Gamer Nine Hundred Case 380zł podobno dobra buda więc nie wiem czy nie warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli masz wydać 1000 na grafikę to już lepiej kup GTX260. Od 999PLN jest na drogim komputrzoniku. Z pamięci polecam Corsair - mam te i Patrioty, na których się nieco zawiodłem. Buda z oknem - tylko NZXT Lexa! Jest w dwóch seriach - ze srebrnym i czarnym panelem przednim. Srebrna ma jeden wiatrak więcej i uprząż do przenoszenia. Ludzie na jej widok mówią "O ku**a!" :D Widząc całość odnoszę wrażenie, że sporo czasu stracisz na gry. Jeśli jednak nie to możesz jeszcze zaoszczędzić na myszy. Sam kupiłem jakiś czas temu Logitech MX620 i jestem nią zachwycony. Pomijając dwa główne, ma 6 przycisków możliwych do oprogramowania w driverach (do pobrania ze strony). Poza tym ma taką fajną rolkę działającą w trybie skokowym i wolnym, w którym to można przewinąć 20000 linii tekstu w pięć sekund, jednym pociągnięciem palca.

Pozostaje jeszcze kwestia podkręcania. Jeśli masz zamiar to może lepiej kupić procesor z wyższym mnożnikiem? Np. Q6600 lub Q6700. Są taniutkie teraz :)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, podkręcania raczej nie będzie, komp do grafiki 3d, karta w sumie atrakcyjna ale pisza że sie grzeje tylko nie wiadomo czy podkręcana. Mysz chciałem wygodną, może faktycznie troche przesadziłem ale miała dobre recenzje ;) a obudowa troche droga nie będę oszczędzał na innych częściach żeby kupić obudeowe za 500 zł :P dzięki za komentarz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jaką karte polecasz ?? bo ja jestem ze sprzętem do tyłu

GTX to staroc , jesli brac to za polowe tej kwoty ale nie 1000 zl....

 

poza tym komputronik drogo poszukaj gdzie indziej

 

ja pamieci polecam Mushkin

 

zasilka wystarczy 500-600W z corsaira nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

zamiast tego gF kup Radka 4870 - do grafiki jest dużo lepszy niż ten gF, a cenowo chyba podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core2 Quad Q9450 BOX

Płyta główna: Asus P5Q Deluxe

Grafika: EVGA GeForce GTX260

HDD: WD Caviar Back 750GB WD7501AALS

Pamięć: 2x Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX

Zasilacz: Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

Obudowa: Antec Nine Hundred

DVD: DVDR Asus DRW-2014L1T SATA BOX Black

Mysz/klawiatura: Logitech MX620 / Logitech Wave

 

Monitor: LCD HP LP2465 (S-PVA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rallyman zerknij do dzialu hardwarowych newsow tam dalem linki do testow radkow 4850 i 4870 ,daj sobie spokoj z nowymi Geforcami (za taka kase oferuja mizerna wydajnosc) zainwestuj lepiej w 4870 albo poczekaj na 4870x2.

pamięć karty nie ma w grafice wiele do rzeczy ?? bo radki mają 512mb. Chyba jednak mnie przekonaliście :P zarówno M@Ti jak i Predator. pozdrawiam i teraz pozostaje tylko czekac na zestawik :)

Edit: i jeszcze jedno, znaczenia nie ma że procesot jest intela a grafa amd? bo dawniej wiem że był komplikacje no ale mamy teraz XXI wiek :P

Edytowane przez rallyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc chyba jednak będzie tak :)

 

Procesor: Intel Core2 Quad Q9450 BOX

Płyta główna: Asus P5Q Deluxe

Grafika: Radeon Asus HD4870

HDD: WD Caviar Back 750GB WD7501AALS

Pamięć: 2x Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX

Zasilacz: Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

Obudowa: Antec Nine Hundred

DVD: DVDR Asus DRW-2014L1T SATA BOX Black

Mysz/klawiatura: Logitech MX620 / Logitech Wave

 

Monitor: LCD HP LP2465 (S-PVA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rallyman - jak to mowia jesli nie widac roznicy to po co przeplacac, te radki sa naprawde udanym produktem ati. Ja mam Geforca 7800GT co prawda nie narzekam (w gry gram sporadycznie, czesciej pogrywa sobie zonka :)) ale jakbym mial nadmiar gotowki to bez wahania zainwestowalbym w ktoregos z tych dwoch radkow.

Co do reszty konfiguracji:

Płyta główna: Asus P5Q Deluxe- slyszalem ze wybredna na pamieci, (choc nie u wszystkich) ale pewnie w sprzedazy sa juz revizje nowe poprawione. Zawsze mozna i trzeba zrobic updat biosu :)

Zasilacz: porzadny wybrales lepiej miec nadmiar jak potem dokupowac i podwojnie przeplacac.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rallyman - jak to mowia jesli nie widac roznicy to po co przeplacac, te radki sa naprawde udanym produktem ati. Ja mam Geforca 7800GT co prawda nie narzekam (w gry gram sporadycznie, czesciej pogrywa sobie zonka :)) ale jakbym mial nadmiar gotowki to bez wahania zainwestowalbym w ktoregos z tych dwoch radkow.

Co do reszty konfiguracji:

Płyta główna: Asus P5Q Deluxe- slyszalem ze wybredna na pamieci, (choc nie u wszystkich) ale pewnie w sprzedazy sa juz revizje nowe poprawione. Zawsze mozna i trzeba zrobic updat biosu :)

Zasilacz: porzadny wybrales lepiej miec nadmiar jak potem dokupowac i podwojnie przeplacac.

"dobrze gada, nalać mu wódki" ;) dzięki za rady, zawsze miałem "dżiforsy" i chyba dlatego szukałem tylko w GF i bez waszych raz chyba bym kupił jakiegoś ;) co do płyty gł. to jeśli macie jakies jeszcze ciekawe propozycje to jestem otwarty, byłem w Vobis dzisiaj i gość się skrzywił w ogóle co to za firmy wybrałem, procesor mieli tylko Q9300, pamięci i zasilacza brak, grafy brak, obudowa-pierwsze słysze o takiej firmie, dysku nie ma, nic nie było, a potrzebuje kupić kompa i mieć fakture na cały zestaw a nie na części bo tak to nie byłoby problemu i kupiłbym tam gdzie mają taniej poszczególne podzespoły. Tak że jak macie jeszcze jakieś propozycje co kupić dobrego a tańszego to nie ma sprawy ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś szalony, że chcesz kupić w Vobisie. Poszukaj innego sklepu, nawet jakiegoś malutkiego, i spytaj czy są w stanie sprowadzić takie części z hurtowni. Dla Vobisu 6k PLN to pryszcz, więc pewnie nie będą się specjalnie starać tylko spróbują wcisnąć to co mają, co z resztą potwierdził przykład procesora. Natomiast mały sklepik nie pogardzi takim klientem. A z wystawieniem faktury nie powinno być najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś szalony, że chcesz kupić w Vobisie. Poszukaj innego sklepu, nawet jakiegoś malutkiego, i spytaj czy są w stanie sprowadzić takie części z hurtowni. Dla Vobisu 6k PLN to pryszcz, więc pewnie nie będą się specjalnie starać tylko spróbują wcisnąć to co mają, co z resztą potwierdził przykład procesora. Natomiast mały sklepik nie pogardzi takim klientem. A z wystawieniem faktury nie powinno być najmniejszego problemu.

spoko byłem tylko spytać i szybko wyszedłem jak zobaczyłem co tak na prawde potrafią ;) jest taki malutki sklep w tarnowie w wtórym często kupuje ale był już dziś zamknięty jak się wybrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem z nety zamowic w sklepie i dostac fakture ? apollo.pl , emarket.pl np.

Vobis to porazka...

 

Dal bym slabsza zasilka i 2 dyski , chyba ze masz jakies inne/inny do backupa badz magazyna , jednak sie przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie ze 166 Mhz będzie miało widoczną różnice ?? przypuszczam że po tym co teraz mam to będzie w ogóle inny świat, podkręcić zawsze coś będzie można, tylko jakiegoś coolera trzeba będzie kupić, nie chce mi sie szczerze czekać nie wiadomo ile, kilka zmian, HDD, wahania co co pamięci, zasilacz, procesor wezmę taki jaki będzie dostępny w sklepie czyli albo 9300 albo 9450 i nie wiem jakiej firmy grafikę brać (gigabyte, sopphire, asus)

 

Procesor: Intel Core2 Quad Q9450 BOX // Q9300

Płyta główna: Asus P5Q Deluxe // zostaje na 100%

Grafika: Radeon HD4870 Asus // Sopphire // Gigabyte ??

HDD: WD Caviar Back 750GB WD7500AYPS // ma NCQ ?? podobno dobry dysk

Pamięć: (1) 2x Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5-5-5-15 DHX Technology

(2) 2x OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe

(3) 2x GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4

(4) 2x Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX

Zasilacz: (1) Corsair CMPSU-750TXEU - 750W // troche tańszy

(2) Tagan TG700-BZ // może się dopłaca za futerał :P

Obudowa: Antec Nine Hundred // zastaje też na 100%

DVD: DVDR Asus DRW-2014L1T SATA BOX Black nie mam upodobań, wszystko ok 100zł

Mysz/klawiatura: Logitech MX620 / Logitech Wave // myśle że wygodne

 

Monitor: LCD HP LP2465 (S-PVA) // na EIZO mnie nie stać :P

 

 

i jeszcze jedno pytanie, dziś mi ktoś zaproponował zestaw na AMD Phenom 64 X4 9850 BOX 2,5GHz podobno lepszy do renderowania, jak myślicie, mi się podoba to co jest wyżej ale tak tylko dla usłyszenia opinii :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , nie jest lepszy

 

majac na uwadze 9300 to bym wolal 6600 starszego , nie wiem jak to teraz cenowo stoi

 

zasilacz bym wzial jak cos slabszy i tanszy a doinwestoal w co innego

 

firma grafy nie ma znaczenia

 

pomysl o dodatkowym nie boxowym chlodzeniu proca i wzglednie grafy jak chcesz miec cisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan AMD polecę ci...

 

...Core 2 Quadro :)

 

zabrakło ci jeszcze systemu operacyjnego w tej liście.

 

a tak BTW - nie wydałbym 6tys na PC'ta ;)

 

grafa - IMO ASUS, ew SAPPHIRE. Gygabyte to jednak druga liga w porównaniu z dwiema pierwszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , nie jest lepszy

 

majac na uwadze 9300 to bym wolal 6600 starszego , nie wiem jak to teraz cenowo stoi

 

zasilacz bym wzial jak cos slabszy i tanszy a doinwestoal w co innego

 

firma grafy nie ma znaczenia

 

pomysl o dodatkowym nie boxowym chlodzeniu proca i wzglednie grafy jak chcesz miec cisze

 

q9300 - q6600 = różnica 200 zł, zasilacz: między corsairem 750W a 600W z tego co pamiętam to ok 30 zł różnicy, w jednym sklepie mi zwrócili uwagę na to żeby części miały 3 letnią gwarancje, przyznaję im racje :) dodatkowe chłodzenie nie teraz, narazie kręcić zestawu nie mam zamiaru, a jak będzie z ciszą zobaczymy, dzięki za komentarz

 

Jako wielki fan AMD polecę ci...

 

...Core 2 Quadro :)

 

zabrakło ci jeszcze systemu operacyjnego w tej liście.

 

a tak BTW - nie wydałbym 6tys na PC'ta ;)

 

grafa - IMO ASUS, ew SAPPHIRE. Gygabyte to jednak druga liga w porównaniu z dwiema pierwszymi.

 

Vista Ultimate 64, będzie ?? :P a co do wydawania kasy na pc'ta to na pake idzie 4k bo monitor muszę kupić, a on kosztuje 1950zł :/

 

 

doradźcie w sprawie pamięci, zasilaczy chyba zostanie corsair. Dzięki za komentarze i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostateczna wersja to:

Procesor: Intel Core2 Quad Q9450

cooler Scythe MUGEN

Płyta główna: DFI Lan Party DK P45 T2RS

Grafika: Radeon HD4870 Sopphire

HDD: Samsung F1 640

Pamięć: 2x GeIL ULTRA 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4

Zasilacz: Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

Obudowa: Antec Nine Hundred

DVD: LG jakies tam :P

Mysz/klawiatura: Logitech MX620 / Logitech Wave

 

Monitor: LCD HP LP2465 (S-PVA)

 

postawione na XP x64, jutro bede testował. ogolnie wrażenia nieziemskie :P po przesiadce z tamtego kompa po prostu inny świat :D obudowa troszke ciasna ale tylko troszke, gdyby były odpinane kable zasilacza to byłoby OK, poza tym cisza jak makiem zasiał, czasami sie zastanaiwam czy żyje :P pozdrawiam :)

Edytowane przez rallyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podzielę sie spostrzeżeniami. Polece po kolei:

- procesor: cóż wiele mówić... Z******ALA można go podkręcić i będzie jeszcze lepiej. Renderując w mentalray'u po okienku latają 4 kwadraciki a nie jeden i wszystkie 4 rdzenia pracuja na 100%

- cooler jest troszke ciężki (niecały KILOGRAM) i zamówiłem specjalny koszyk który będzie go lepiej dociskał. Wcześniej był zamontowany na 4 szpilkach do płyty

- płyta główna: bardzo ładnie się sprawuje, nie było problemów z ramem ani czymkolwiek innym

- grafika: masakrator, polecam

- HDD: cisza i bardzo fajna wydajność

- pamięci: komfort pracy w maxie z 8 GB ramu jest boski, po przesiadce z 512MB robi robote ;)

- zasilacz: bardzo cichy i jak narazie bezawaryjny :) nie daje dużo ciepła

- obudowa: tak jak wspomniałem wcześniej troche mało miejsca na kable ale da się przeżyć, z przodu 2 wentylatory 120mm a tłu jeden 120mm i u góry 200mm, wszystkie z 3 stopniową regulacją, cisza, zimno i ładnie świecą

- o dvd powiem tylko tyle że działa :P

- myszka: jestem bardzo zadowolony, świetnie leży w dłoni, odpowiednia waga, fajny bajer ze scroolem ( 2 ustawienia)

- klawiatura cicha i wygodna

- monitor: więc chyba nie był potrzebny aż 24 calowy, 22 by wystarczyło ale jestem zadowolony.

 

w 3dmarku 03 zestaw osiągnął 35000 dokładnie nie pamiętam, jak podkręce to jeszcze raz zrobie test i napisze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności