Skocz do zawartości

Bitwa #14, Uwagi/pytania/propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako poczatkujacy mam pytanie czy w pracy mozna wykozystac pojedynczy darmowy model (rzecz jasna nie będzie stanowił 90% sceny)- albo nie doczytalem albo w regulaminie nic o tym nie pisze tak więc proszę o wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animację trudno wydrukować ;)

 

Edit:

 

tweety tylko na samym początku jasno ustalcie czy można korzystać z generatorów drzew, kamieni, śrubek, kół zębatych, łańcuchów i innych takich rupci

czy można korzystać z modeli z posera, make human, quadima lub innych podobnych programów

czy można korzystać ze swoich starych modeli w sytuacji gdy np. zrobiłem kiedyś desert eagle a teraz na bitwe robie hitmana a nic tak do niego nie pasuje jak deserciki a modelowanie raz jeszcze tego samego jest głupotą

w poprzedniej bitwie nie było to ustalone i powstawały pewne spięcia ;P

Edytowane przez Sebastian Ozga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma sprawa z matte paintingiem ? w regulaminie nic o tym nie znalazlem , ale pytam sie tylko dlatego ze, zakladajac ze ktos cos zrobil w 3d i to by bylo 60% pracy, a 40% to byl by matte painting . mozna tak czy calosc musi byc tylko w 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

 

- mozna oddac iles renderow czy tylko 1 ?

- czy mozna zakladac wipy odnosnie modeli robionych na konkurs ?

- w regulaminie pisalo 10x10cm minimalny render. ja sie nieznam i chcialem zapytac jaka to jest rozdzielczosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem zbiorczo. Będzie chyba czytelniej.

 

W tej edycji pracujemy samodzielnie. Prace powinny być wykonane samodzielnie, indywidualnie.

 

Kolejne etapy pracy należy prezentować w wątku bitewnym więc nie ma potrzeby zakłądania WIPów. Jesli ktos nie zdazy zrobic pracy na czas zawsze moze nas poprosic o przeniesienie do dzialu WIP. Ale prace tworzymy na forum Bitwy.

 

Oddajemy jedna pracę. Kazdy moze oddac tylko jedną pracę.

 

W Bitwie nie mozna używać gotowych, darmowych modeli, modeli z wszelakich bibliotek.

 

Pracę tworzymy samodzielnie, używając programów do 3d.

 

Szczerze: chcielibyśmy, aby Posera nie było, ale faktycznie znowu moglibyśmy się spotkać z opiniami, że to aplikacja 3D,to nie jest gotowy model, więc teoretycznie możliwe jest jego użycie, ale konieczne jest wtedy napisanie o tym i podkreślenie tego w wątku. Jednak wiadomo, taka praca ma zdecydowanie mniejszą wartość edukacyjną. Pamiętajcie, że Poser nie zapewni Wam wygranej w Bitwie i jury takie programy.

 

Nie zabraniamy używać skryptów, warto wtedy również napisać jakich skryptów użyliśmy.

 

Nie można używać wcześniej stworzonych modeli. Tak było zawsze.

 

Odnośnie matte paintingu. Niestety, to jest konkurs 3D i tego się trzymajmy. Nie zabraniamy natomiast podrasowania końcowego pracy (np. kolory, światło).

 

--

Organizacyjne, wątki bitewne:

Co do błędów - powinno już ich nie być. Serwer wysiada. To drugi serwer, zabity przez serwis. Czeka nas wkrotce zmiana serwera chyba.

 

Miniaturki będą. Jeszcze nie zostały włączone. Ale będą.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można użyć cudzych konceptów np. postaci, które nie zostały zrealizowane w 3D ?

 

Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji należy napisać to w wątku, że concept jest autorstwa takiej i takiej osoby. Oczywiście należy mieć też zgodę autora conceptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no właśnie temat :D Taki trochę ograniczający i mało co można wymyślić ale już chyba na coś wpadłem :D

 

temat cie nigdy nie ogranicza tylko twoja własna wyobraznia [mam namysli ogulnie wszystkich nie kakretnie twoją os. :)]

nie jest powiedziane że obowiązkowo na planie musi być TV.

nie zdziwił bym się jakby 1 praca nie miała wogule TV w projekcie :D

 

przejrzałem trochę prac i niestety sporo osób buduje scenę w okuł TV a to strasznie spłyca temat :]

 

...dobry obraz to taki co daje do myślenia.

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciał, na razie szukam dobrego pomysłu i takiego któremu podołam bo wtedy będę miał motywacje do pracy ciągle jeszcze muszę się sporo nauczyć...ale powstają pierwsze projekty na kartce, myślę że z teksturami sobie poradzę ale modeling muszę potrenować wiec jak tylko coś w głowie zakwitnie to wkraczam bo temat mi się podoba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JunioR dzięki za klocka - bardzo dorosłe. Widzę że jesteś człowiekiem wysoko rozwiniętym intelektualnie.

 

PS: Jeśli mój pierwszy post w tym wątku aż tak bardzo cię uraził, to najmocniej cię przepraszam, a jeśli tą wiadomość weźmiesz sobie do serca, równie mocno co poprzednią, to już żałuję że ją napisałem.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kamiś90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Załóżmy, że jakiś uczestnik ma dwa pomysły, które wydają mu się bardzo dobre, ale nie wie, na który się zdecydować. Czy w takim razie, ten uczestnik może w swoim wątku realizować obie koncepcje pracy, a gdy już skończy, zdecydować który weźmie udział w bitwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz w jednym wątku prowadzić dwie prace. pamiętaj jednak, że do nominacji musisz się zdecydować która praca trafia pod ocenę.

 

no i raczej odradzam ciągnięcia kilku tematów na raz. robiąc dwie rzeczy naraz żadnej nie robi się dobrze. lepiej przemyśleć cały temat 20 razy niż potem na gwałt zmieniać tematykę i spieszyć się przed nominacjami. pomyśl nad tym, bo naprawdę rzadko wygrywa osoba która nie jest pewna swoich decyzji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety, dzięki- o taką odpowiedź mi chodziło. Wiem że robienie dwóch prac na raz może źle wpłynąć na efekt końcowy, lecz moje pytanie miało charakter czysto informacyjny. Choć przyznam się, że chodzi mi po głowie drugi pomysł, ale tak ma chyba każdy uczestnik konkursu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka :)

 

1.Skoro grafika ma mieć wymiar 10x10 to znaczy że kadr ma być kwadratowy ?

2.Takie pytanko już było ale chcę się upewnić. W obróbce grafiki mogę tylko zmieniać kolory i światło ? Czy mogę też dodać rozmycie lub chmurki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności