Skocz do zawartości

[SSAT]: "Nie mam czasu!"


Rekomendowane odpowiedzi

- Tato, tato poczytaj mi bajkę na dobranoc.

- Nie widzisz, że oglądam mecz, czekałem na niego cały tydzień, muszę go oglądnąć, nie zawracaj mi głowy, nie mam czasu.

//W telewizorze zaczyna śnierzyć ekran.

Cholera widzisz, przez ciebie zepsół się telewizor, wyjdz i nie zawracaj mi głowy, muszę to naprawić, albo pójdę do sąsiada, on ma lepszy telewizor od tego naszego grata.

//dziecko z płaczam wychodzi z pokoju

 

W mojej pracy chcę przedstawić to, że często poświęcamy więcej czasu rzeczom materialnym (tutaj telewizor) niż ludziom. Telewizor w tym momencie jest czymś ważniejszym od dziecka. Może w tej pracy jest to wyolbrzymione ale chciałem to właśnie dobitnie podkreślić. W scenie przedstawię, ojca jedną ręką trzymającego telewizor, a drugą wskazująca wyjście dziecku. Dziecko będzie właśni wychodzić z płaczem z pokoju, w jednej ręce trzymając pluszowego misia, a drugą wyciarać będzie spadające łzy.

Edytowane przez bapi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mała zmiana,a jakże istotna, facet z wbitym pilotem będzie żył(pilot wbity w serce), obok będzie stało płaczące dziecko, on będzie spokojnie jak to mówił kolega "fajczył szluga" i oglądał TV,a na rękach i nogach będzie miał niewidzialne łańcuchy:D

 

PS. a pamiętacie motyw z telewizorem w filmie Requiem? heheh

Edytowane przez bapi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala chyba nie rozumie symboliki;p

Ostateczna wersja ( chyba;p). Facet siedzący przed telewizorem w jego serce wbity jest pilot obrastający już skórą , który żyje razem z nim, właśnie trwa długo oczekiwany mecz, a do pokoju wchodzi dziecko, które chce aby tatuś poczytał mu bajkę, w tym momencie obraz zaczyna śnieżyć, tato, wkurza się i wygania swoją córkę z pokoju, mówiąc że nie ma czasu. Chce przedstawić moment kiedy ojciec rozkłada ręce, lub jest wkurzony na TV, a córka wychodzi z płaczem przez drzwi, trzymając pluszowego misia.

Edytowane przez bapi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zajmę się chyba organiką, bo z tego cienki jestem strasznie (hmmm.. zastanawiam się z czego dobry i nic mi nie przychodzi do głowy;p). Wrzucam na razie twarz "ojca" dzisiaj dopiero znalazłem refki takiego grubasa, na której będę się wzorował, w dalszej części modelu.

 

twarztg5.jpg

twarztg5.7327105b4f.jpg

Edytowane przez bapi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mały" up. Tak pozatym to 3ds max doprowadza mnie już do furii, zaczyna mi to przypominać corac bardziej windowsa Viste i cały zasrany Microsoft, a może to ci sami panowie?;p. 3ds max 2009 ma jakieś starszne problemy w zaządzaniu pamięcia i mowie tutaj o sp1. Mam scene 420k poly i co drugi render wywala mi 3ds maxa, nawet jak renderuje jeden element ze sceny powiedzmy 100k poly dalej to samo, wrzucam to co udalo mi sie wyrenderowac. rendering w mental ray-u

panojciecrf3.jpg

panojciecrf3.1a670a8c5e.jpg

 

Scena:

scenaoo5.jpg

scenaoo5.1204d61242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny render, tym racem córcia, tam gdzie jest otwarta dłoń, będzie właśnie upuszczała jakiegoś pluszowego misia

Dzięki Moudy za komenty, popracuje jeszcze nad mimiką ojca, będzie tak wnerwiony jak ja wtedy gdy max pyta sie czy wysłać raport o błędzie;p, będę musiał popracować tez conieco nad tą smutna dziewczynką, ale narazie chce miec taki ogólny zarys wszystkiego:).

 

corciayt6.jpg

corciayt6.b999ef3c6a.jpg

 

Może ktoś napisze, co sądzi o scenie, bo nie miałem zupełnie konceptu, co pewnie widać;/. Może inny kadr, lub całkiem inny pokój i ciągle zastanawiam się nad tym czy scena będzie nocna, bo nigdy nie renderowałem takowej:D, może ktos ma jakiś tutorial dla scen nocnych do MR?? Jak ustawic światło, jak zrobic aby to jakoś wyglądało? Z góry serdeczne dzięki!

Edytowane przez bapi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze problemy z 3ds maxem czyli "co się stalo że się zesrało". Czym wieksza cyferka przed 3ds(hit) max tym bardziej gowniany produkt, czym więcej elementów w scenie tym więcej błędów;p. Ostatnio wyskakuje mi błąd z alokacją pamięci i jak zmieniam na mr prim w efektach (hair and fur) to jakos idzie, ale efekt jest duuuuzo gorszy od ustawienia na buffer. Moje pytanie: czy ktoś renderował włosy w MR te standardowe z 3ds maxa? I jak ustawiał w efektach mr prim (jak jest opisane w manualu) czy buffer, bo moj udział w tym konkursie może niedługo dobiec konca przez ten program.

ps ze tez niechcialo mi sie przeinstalowac 9;p

A moze mozna jakos szybko wrzucic plik z 2009 do wczesniejszej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mozna jakos szybko wrzucic plik z 2009 do wczesniejszej wersji?

 

Jedyne, co przychodzi mi na myśl i jest w miarę kompatybilne to pliki Autodesk *.FBX, ale musiał być do max 9 i 2009 poszukać tej samej wersji pluginu FBX.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze problemy z 3ds maxem czyli "co się stalo że się zesrało". Czym wieksza cyferka przed 3ds(hit) max tym bardziej gowniany produkt, czym więcej elementów w scenie tym więcej błędów;p. Ostatnio wyskakuje mi błąd z alokacją pamięci i jak zmieniam na mr prim w efektach (hair and fur) to jakos idzie, ale efekt jest duuuuzo gorszy od ustawienia na buffer. Moje pytanie: czy ktoś renderował włosy w MR te standardowe z 3ds maxa? I jak ustawiał w efektach mr prim (jak jest opisane w manualu) czy buffer, bo moj udział w tym konkursie może niedługo dobiec konca przez ten program.

ps ze tez niechcialo mi sie przeinstalowac 9;p

A moze mozna jakos szybko wrzucic plik z 2009 do wczesniejszej wersji?

 

ja renderuje na mr prim + shader muh hair. jak zmienisz na mr prim to przestaw voxelization na 1 by szybciej liczył

 

co do zwisów to może masz padnięty ram/ albo za mało że ciągle błędy wyłażą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość włosków możesz poprawić zwiększając parametr hair passes w menu haira.

Im więcej passów tym dłużej będzie liczyć oczywiście.

 

Te błędy to wina braku pamięci, tylko nie wiem jakiej:p

Możesz renderować w paskach backburnerem, tak się robi przy większych scenkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem tego Muh hair, ale nie wiem jak to dziadostwo zainstalować;p. Tak jak pisałem mam maxa 9, wgrywam wszystkie pliki jakie znalazłem w tym ściągnietym pliczku do /stdplugs, /plugins, mental/standardshader i jeszcze jakiegos z shaderami w folderze mentala, ale max tych plików nie widzi;/. Nawet w plugins nie ma tych plków widocznych, tak samo jak nie ma muh hair w shaderach;/. TO JEDNO

DRUGIE : Z tym buffer chodzi mi o to ze przy ustawieniu na buffer wywala mi blad, natomiast przy ustawieniu na mr prime idzie wszystko ok, lecz buffer jest duzo duzo szybszy i daje lepszy efekt, tzn wlosy sa duzo bardziej realistyczne przy standardowych passes ustawieniach nawet, natomiast Mr prim jest duuuuzo razy wolniejszy i daje byle jaki efekt przy ustawieniach standardowych, i tutaj jest "pies pogrzebany", wydaje mi się, że przy ustawieniu na mr prim rendering zuzywa mniej pamieci i dlatego wtedy nie wywala mi bledu. Więc chyba nie pozostaje mi zaden wybor i bede musial renderowac w mr prim i zadowolic sie takim efektem jaki otrzymam (chyba ze ten muh hair okaze sie dobrym shaderem).

TRZECIE: Planeow nie probowalem, bo uwazam ze daja gorszy efekt niz hair, a moze nie umiem tego dobrze zrobic (tutaj prosze o tutorial)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd nie wyskakuje, ale podczas renderingu zostawia puste, niewyrenderowane czarne pola, chyba dalej problem z pamięcią, bo 3ds max podczas renderingu zajmuje ponad 800mb pamięci fizycznej. Czy ktoś może mi powiedzieć jak ustawić backburnera, żeby renderował w paskach, lub jakąś cząść obrazu a później drugą, lub dzielił na kilka części? Może jakiś mini tutorial, byłbym wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, moze pomoge

 

no z tym backburnerem to mniej wiecej tak o ile dorbze pamietam:

1. trzeba urochomic managera (poczekac chwile), potem serwer (znowu poczekac chwile) a potem monitor. monitor sluzy do podgladania stanu wiec jak go uruchomisz trzeba kliknac na connect.

2. w maxie w panelu render->common zaznaczac net render i klikasz render.

3. pojawi sie okno z opcjami, zeby robil paski trzeba zazanczyc SliptScanLines, dac Connect a potem Submit i powinno sie liczyc.

 

z co do tych wlosow, to moze sprobuj je wyrenderowac w scanlinie z alfa i potem zrobic kompozycja w afterze albo fotoszopie. nie bawilem sie jakos specjalnie we wsiory maxowe, ale pamietam ze lepszy efekt i szybciej renderowalo sie ze scanlina.

 

mozesz tez sprobowac np. z hairfx - ornatrix, ale wtedy bys musial uzyc innego renderea np. finalrender albo vray, bo mental nie wyrenderuje tego, zreszta mental rzadko renderuje jakies zewnetrze pluginy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak włosy renderuje w scaneline (czyli buffer), ale z tym backburnerem to tak, zrobiłem wszystko tak jak znalazłem w pewnym tutorilu, właczam menagera, odpalam server, wszystko ok, wyskakuje ze client accepted, w backburner queue monitor tez mi sie laczy, ale jak w maxie odpalam net render i daje connect ( z maska 255 standard) to wyskakuje ze nie znalazł serwera, a jak wpisuje tam nazwe serwera to wszystko sie zwiesza, a na samym dole tego okienka wyskakuje napis %missing message% (cos takiego), wi może ktoś co jest nei tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja zostawiam domysle wartosci przy wlaczeniu managera, serwera i rendera w maxie, nic nie zmieniam i jest ok, powinienno raczej Ci dzialac przy standardowych ustawieniach, ja zaczalem cos kombinowac z nazwami itp tak jak Ty i cos zaczelo mi sie kaszanic, przy renderze nie chcial znalesc managera ale sie nie zawieszalo, zeby to naprawic odlaczylem sie od neta i wylaczylem firewalla, render nie znajdywal managera gdy mialem wlaczonego neta albo firewalla, sprawdz czy maszy wylaczeonego windowsowego firewalla i odlacz sie od neta i wtedy sprobuj.

 

moze przeinstaluj backburnera.. nie wiem juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Mateusz! Przeinstalowanie backburnera przyniosło pozytywny efekt, wszstko ok...ale teraz wyskakuje mi, ze nie może znaleźć bitmap jakiś, i do tego niby znajduja się w folderze scene asset, czy jakoś tak, a o ile dobrze pamiętam to tam nic nie ma i nigdy nie podawałem ściezki takiej:/. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. W tym okienku ktory sie pojawia jak klikasz Render, sprobuj zaznaczyc Include Maps, jak nie pomoze to wejdz File->AssetTracking i sprawdz czy statusy sa ok, tzn czy nie gubi mapek i ewwntulanie popraw. na razie nic mi innego do glowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest wszystko ok, tylko kolejny problem, bo backburner nie renderuje włosów ae scaneline;/. Tzn jak ustawione mam hair na buffer to dostaje tylko czarne placki na czołach;p. Jest jakis sposób, aby renderować backburnerem, lub chociaż regionem i renderowało włosy (przy ustawieniu na buffer, bo z mr prim nie ma problemów, ale mr prim daje gorszy efekt). Proźba do Master Kiełbaster.. mógłbyś pokrótce omówić jak wgrać tego sahdera, bo mam zbyt wolnego neta, żeby obejrzeć to co mi dałeś w linku;p.

Edytowane przez bapi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy testowy render:

scena02ac1.jpg

scena02ac1.bdc4f10769.jpg

Oczywiście jest kilka błędów, które żucaja się w oczy, takie jak brew córki, której zapomniałem zmienić kolor na ciemniejszy:D, czy też jakieś paski pozostałe po pracy backburnera. Proszę o jakieś uwagi, wiem że praca ma masę błedów, ale ja ich tak dobrze nie widzę;p

Edytowane przez bapi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie wiem co tutaj moge zmienić, żeby to jakos wyglądało, i nikt chyba się nie kwapi zeby mi podpowiedzieć. Prawda jest taka, że na pomoc mogą liczyć tylko ci, którzy mają ciekawy temat i duże umiejętności;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie wiem co tutaj moge zmienić, żeby to jakos wyglądało, i nikt chyba się nie kwapi zeby mi podpowiedzieć. Prawda jest taka, że na pomoc mogą liczyć tylko ci, którzy mają ciekawy temat i duże umiejętności;p

 

Jakby nie patrzeć, to jesteś jedną z osób, która otrzymała najwięcej pomocy w tej bitwie. Zamiast marudzić, to poczytaj jakieś tutki.

np ten:

http://www.floze.org/2008/07/six-tuts-on-light-and-shade-part-iv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności