Skocz do zawartości

[SSAT]: "Apokalipsa"


Rekomendowane odpowiedzi

/Edit

Witam.

 

////PL

Po tym jak w przewodach popłynęły ostatki prądu, żyjące w telewizorze stworzenia zaczęły walczyć między sobą o resztki ciepła wydzielającego się przez nieliczne diody. Były one kluczem do przetrwania. Bitwę o życie mogli wygrać tylko najsilniejsi.

 

///ENG

After, when a last remains of electric current went through wires, creatures living in tv have bagun to fight between themselves for the very last remains of heat going from leds. They were a keys for survive. Only the strongest ones could win the battle for life.

 

 

konceptv2zr6.jpg

Życzę powodzenia pozostałym uczestnikom.

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę elektroniki.

elektronikaml0.th.jpg

edit/

Takie pytanko. Czy jest możliwość renderowanie całej sceny po kawałeczku tak by nie bawić się w layery. Wymyśliłem sobie kurzową ławkę, ale draństwo sporo ramu żre i potem może braknąć na inne elementy. Takie ot coś:

lawkaxr3.jpg

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwsze testy płytki z komponentami ( muszę jeszcze proporcje dopasować i ich umiejscowienie). Zamotałem się w doborze kadru. Wg wcześniejszej koncepcji kamera miała być bardzo nisko, mniej więcej w poziomie, ale wtedy widać prawie same druty i jest to mało ciekawe.

Any idea?

kadr1fy9.th.jpg kadr2cr1.th.jpg kadr3aq4.th.jpg

 

greetz

 

edit/

 

Zostanę przy tym kadrze:

kadr4hj4.th.jpg kadr5yr1.th.jpg

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncepcie podoba mi sie to ze nie jest to pokazane doslownie. W oddali widac jakies elementy elektroniki ktore wygladaja jak wiezowce i to jest fajne. Na 1 planie jest zielona laka/laminat, a po prawo pomaranczowa dioda ktorej na poczatku nie zauwazylem, natomiast mialem wrazenie ze ogladam krwisty zachod slonca i blekitne niebo.

Ostatni kadr, ale bez kolorow, tez wydaje mi sie fajny ale nadal upodobnilbym to do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy robal skończony. Będzie dość oddalony od kamery, więc ma 16k faców.

Wciąż szukam kadru, zastanawiałem się też, czy nie zrobić wszystko w kolorystyce a'la mikroskop elektronowy + sincity + 300.

Co Wy na to?

86763915bk0.jpg

37153433dg0.th.jpgtestei4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikroskop elektronowy + '300'? :D men! jak ty chcesz to połączyć...

ustaw najpierw jakiś kadr konkretny, to może wpłynąć na dalszą zabawę kolorami i światłem - np. nie zrobisz wszędzie rozjaśnień na konturach, bo będziesz chciał przyciemnić tło, etc.

robal jest spoko, fajne detale, nogi tylko brzydko się zginają i mało "praktyczne" przy stopach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się skupiał, żeby pokazać wielkiego złego robaka ogrzewającego się przy diodzie jako oprawcę tych mniejszych, wyziębionych i gdzieniegdzie zdechłych. Stąd te kolory, mam nadzieje, że będzie dało się domyśleć o co chodzi.

kadrti3.jpg

 

 

Kolejny robalrobal2ul9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy robal naprawde mi sie podoba natomiast co do drugiego trochę ciężko sie połapać jak on jest zbudowany, może powiększ mu głowe i ten garb trochę zmniejsz, może jeszcze nogi zrób bardziej ludzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy robal naprawde mi sie podoba natomiast co do drugiego trochę ciężko sie połapać jak on jest zbudowany, może powiększ mu głowe i ten garb trochę zmniejsz, może jeszcze nogi zrób bardziej ludzkie

Próbowałem zrobić coś na wzór tego ziomka:

micro2lt4.th.jpg

 

Ale dzięki za uwagi, jeżeli w końcowej scenie będzie bardzo widoczny to napewno go poprawię.

 

/edit

Kilka detali dorobiłem i przemeblowałem graty.

widesp2.th.jpg

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem robić kolejnego robala - najważniejszego. Będzie zajmował względnie najwięcej kadru. Być może nie ma puki co dużo do oceniania, ale jak znajdzie się jakaś krytyka to będzie dla mnie w tym momencie bardzo cenna.

87785560pk5.th.jpg87443778td9.th.jpg98450110mi2.th.jpg

pozdrawiam

 

Bryłka już raczej skończona. Doda się teraz jakieś włoski na dupie i trochę detali.

29198483hm5.th.jpg91038037vj4.th.jpg34846441yu0.th.jpg90653522ve0.th.jpg83779200qj5.th.jpg29016226dg0.th.jpg

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby trochę oderwać się od modelowania, to pobawiłem się światłem.

Zastanawiam się czy użyć dofa, bo w sumie to jest makroświat, więc...

pomóżcie, co o tym sądzicie, jak oświetlenie puki co się sprawuje?

 

Wersja surowa:

swiatlosurowevi3.th.jpg

 

Po ps z dofem

swiatloiw4.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update.

Dopracowałem pająka i widzę, że resztę robali pewnie przerobię na kolor, bo jednak wygląda to lepiej. Wie ktoś jak w shaderze miss_fast_simple zmniejszyć odbicia światła? Cały specular zrobiłem praktycznie czarny, a cholerstwo dalej się połyskuje.

 

Pająko-modliszko-coś:

37594865xt2.png

 

23737432wx3.th.jpg83427954bq2.th.jpg

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne elementy sceny myślę, że są już skończone. Teraz będę brał się za oteksturowanie całego stuffu wokół, poprawienie oświetlenia i może jeszcze jakies dodatki w postaci mini robaczków poumieszczam.

31 sierpnia wyjeżdżam, więc w razie gdyby moja pracka dostała nominację, to potem będzie tylko kilka dni na doszlifowanie renderu, dlatego uwagi w tym momencie będą bardzo cenne.

 

Narazie bez futerek, bo za rozkładanie na layery wezmę się, jak już wszystko będzie na scence.

 

ccce937503e0583fm.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem troszkę z materiałami i oświetleniem.

Skutki raczej marne i nie bardzo wiem jak polepszyc rezultaty. :(

materialyfh4.png

 

edit//

Troche przyjemniejszy kolor.

jpgli1.th.jpg

 

p.s.

Nie wiem czemu, ale poprzedni plik zniknął z imageshacka.

 

#2

Wracam dopiero 14 września, więc powodzenia dla reszty.

Załączam to, co do tej pory zrobiłem. Futro robiłem na oddzielnym layerze i trochę kolory stracił i jest kilka drutów na które zapomniałem nałożyć materiał.

prawiekonieceg2.th.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem trochę z materiałami i dodałem kilka detali, których jeszcze trochę przybędzie. Chciałem zdążyć z renderem przed ostatnim gwizdkiem, ale za bardzo obciąłem jakość kaustyków, przez co wyszedł śnieg. Tak czy siak, będę jeszcze brudził scenę i wyrenderuję w lepszej jakości.

 

 

////PL

Po tym jak w przewodach popłynęły ostatki prądu, żyjące w telewizorze stworzenia zaczęły walczyć między sobą o resztki ciepła wydzielającego się przez nieliczne diody. Były one kluczem do przetrwania. Bitwę o życie mogli wygrać tylko najsilniejsi.

 

///ENG

After, when a last remains of electric current went through wires, creatures living in tv have bagun to fight between themselves for the very last remains of heat going from leds. They were a keys for survive. Only the strongest ones could win the battle for life.

 

kaurk7.th.jpg

Edytowane przez SzyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś błyskawice od spięć, żeby zaznaczyć że telewizor się psuje?

Jak na mnie scena jest trochę zbyt kolorowa, ale to sprawa gustu.

W ostatnim obrazku masz aliasing, a w przedostatnim światło nie oddziaływuje na włoski na zwierzątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności