Skocz do zawartości

[SSAT] "Too Far"...


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

pomysł jest taki:

Ładnie przedstawiony telewizor, z tych nieco starszych z wypuklym kineskopem, w jakimś ciekawym otoczeniu, pokoju, na ekranie leci film o... morzu, wodzie itp.... i właśnie esencja polega na tym na na ekranie widać spore pęknięcie z którego wydostaje się prawdziwa woda i pada ciurkiem z ekranu na stolik, dywan, podloge...

 

edit: Biurko ma otwarte szuflady, co powoduje że wypełnia je woda, przelewa sie i tworza sie jakies wodospady.

 

cos takiego wlasnie...

 

 

--- KONIEC --- KONIEC --- KONIEC ---

 

Tytuł: "Too Far"

 

 

Opis po polsku: "Czy to wina zbyt interaktywnej telewizji? Usterki? A moze po prostu łódź nie zdążyła wyhamować? W każdym razie skutki nie należą do najprzyjemniejszych."

 

 

Opis po angielsku: "Is this a fault of too interactive television? A tv malfunction? Or just maybe the boat didn't make it to stop?

However the consequences are not very nice."

 

 

Wersja do DRUKU:

http://astanisz.superhost.pl/mateusz/tmp/too_far_BIG.jpg

 

 

Wersja dla JURY:

http://astanisz.superhost.pl/mateusz/tmp/too_far_MEDIUM.jpg

 

 

too_far_MEDIUM.jpg

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Apdejt do konceptu:

Tak jak poprzednio Telewizor stoi na biurku, na ekranie coś o morzu, pęknięcie i z niego woda wypływająca ciurkiem.

 

I teraz żeby było fajniej, stolik czy raczej biurko na ktorym stoi TV będzie miało nie domkniete szuflady do których nalała się woda, będą przepepełnione i będzie się z nich wylewać woda tworząc jakieś takie wodospady :)

 

sory za brak wizualizacji, pisac to sobie mozna, ale jakos nie moge sie zebrac...

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R: Tylko jakoś dużo stworów zaczyna wyłazić z TV od momentu kiedy założyłem swój temat, hmmm ciekawe ;)

 

PS: Nie to, żebym kogoś oskarżał, bo pewnie 65% osób nieświadomie zrobiło podobny temat, tylko szkoda bo myślałem, że wymyśle coś oryginalnego a tu 2tyg później 6 prac i wszedzie coś z TV wyłazi ... ehh życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Obrazek nr 5] KONCEPT-SZKIC

 

updejt do konceptu, pomyslalem, ze fajnie jak kolo TV pojawi sie proca... potencjalna przyczyna awarii :)

 

edit: woda, pekniecia i proca to szkice oczywiscie :) zrobione na szybko w fotoszopie

 

tv_tv06.jpg

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest ok- ale jakos slabo czuc groze sytuacji - zalane mieszkanie ?? - i nie rozumiem po co w szkicu pokazales ta procke i dwa kamyki (?) sugerujace przyczyne dwoch pekniec w kineskopie -dopowiedzenia na maksa jak w typowych filmach dla srednio kumatych ktore powstaja w U.S.Army

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, posłuchaj rad kolegów lepiej i zmień kadr bo ten jest wyeksploatowany mocno, i nudny niezmiernie. Moze jednak daj kamere lekko w dół i pokaż trochę wody jak juz zalała podłoge, i jeszcze pływających marynarzy :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Obrazek nr 7]

 

progres przy texturach i bibelotach. chyba deczko za ciemno sie zrobilo. na ekranie bedize oczywoscie co innego, zostaje pomysl z zaglowka przebijajaca ekran, mysle ze jak to dopracuje to wyjdzie spoko. przy finalnej kompzycji dorzuce jeszcze warstwy z ciemnym AO i jasnym AO zeby zasymulowac kurz w zakamarkach.

 

tv_tv09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Obrazek nr 8]

 

dalszy progres z bibelotami, juz chyba wiecej nie bede balaganil, teraz musze przygotowac obrazek na ekran tv, czyli lodke, potluc ekran i wystawic przez niego dzib lodki, potem zajme sie woda wyplywajaca...

 

mam dziwne wrazenie ze pisze sam do siebie od jakiegos czasu... whatever...

 

tv_tv10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zielony ale jak cie interesuje moje zdanie powinienes wyeksponowac wielkosc calego zdarzenia. Tak jakbys przedstawial nie telewizor na stole a pekajaca tamę. Maksymalne zblizenie i kamera patrzaca z dolu. Wielkie kawalki szkla z kineskopu spadajace na kamere i olbrzymie ilosci wody. Obraz znajdujacy sie na ekranie powinien byc zmapowany z fronu telewizora tak aby po kontem mozna bylo zobaczyc ze obraz jest plaski (jak sie przypatrzy widac ze kazdy punkt sklada sie z trzech kolorow) i dopiero w miejscu gdzie statek przekroczyl "granice" ekranu bedzie widać jego trzeci wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

happy-angel: nieźle wymyśliłeś ;) Nie wiem czy koniecznie tak to przedstawić, ale na pewno inaczej niż teraz, bo póki co nuda :| Pomysł mi się podoba, ale aby to były "straszne skutki" to muszą być jakieś "ofiary"... Będę kibicować, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz lepiej...chociaż się zastanawiam czy nie było by jeszcze fajniej jakby ta "nadbudówka" wyszła z telewizora (albo zwiększyć przejrzystość wody)..bo jak dla mnie trzeba się przyjrzeć żeby zobaczyć że to łódź podwodna a nie np fragment jakiejś rakiety

 

Myślę czy nie było by dynamiczniej gdybyś światło dał z telewizora a nie z okna...bo teraz wszystko ma tę samą "skalę ważności i dokładności" ...chociaż to też ma swój urok prozy życia....

 

Pozdrawiam i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba pomysł. :)

Tylko jedna uwaga: rozsyp szkło z kineskopu po kredensie i półkach oraz oświetl dziób łodzi podwodnej ewidentnie światłem dziennym, w pokoju, bo na razie to wygląda nieco tak, jakby na łódź nadal działało światło rozproszone z głebi morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za cenne uwagi :) zobaczymy co z tego wyjdzie jak pojawi sie woda...

 

myslalem tez zeby dodac w TV, tzn w tym 'programie' o łodzi jakies logo tego kanału telewizyjnego...

 

Shogun3D-> robilem juz jedno podejscie do rozsypanego szkla, ale skoro na biurko ma padac woda nie wiem czy bedzie to widoczne, no ale sprobuje zrobic potem drugie podejscie...

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, wszytko git, bardzo mi sie podoba, tylko 1 ale, hehe woda cieknie jak by sie szklanka wody rozlala, wydaje mis ie ze zdecydowanie bardziej dynamicznie bylo by gdyby zrobic efekt tryskajacej wody pod ciesnieniem, to tak jak bys byl w batyskafie i rozbil szybe, woda z duza sila staralaby sie przedostac do srodka, szkoda ze nie ma tego efektu.

render materialy i modele na wysokim poziomie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności