Skocz do zawartości

[SSAT] szum (?)


Rekomendowane odpowiedzi

Było kiedyś takie cudo inżynierii radzieckiej o nazwie RUBIN. Oprócz wyświetlania programu tv oferował dodatkowe atrakcje w postaci samozapłonu (ew. zamowybuchu) :) Moja scena przedstawiać będzie rodzinkę przy kolacji podczas "awarii".

Na razie tylko bukuje temat :/ szkice będą później..

Edytowane przez scyguo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po przeglądnięciu wszystkich wątków w bitwie doszedłem do wniosku, że mam chyba najbanalniejszą interpretację tematu. I jakoś straciłem ochotę na rozwinięcie tego w sensowną scenkę. Tzn. można to by pokazać w bardzo humorystyczny sposób ale tematów z wybuchającym tv jest kilka i nie chcę jakichś nieporozumień.

Ale przyszedł mi do głowy nowy pomysł: Wieczór lub noc. Bezdomny dziadek w prochowcu pcha wózek ze swoimi skarbami. Jednym z nich jest mały, czarnobiały, zepsuty samochodowy tv podłączony do starego akmulatora. Na ekranie widać biało-niebieski, typowy szum. W tle na drugim planie, wystawa sklepu ze sprzętem tv. Nowoczesne LCD i plazmy, nadające różne programy, serwisy info, bloki reklamowe. Taka metafora.

Na razie szybki szkic.

 

konceptszczyglogv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałem, patrząc na rysunek skojarzyło mi się coś takiego: Idzie ten dziadzio w nocy, na peronie (w tle metro z gapiącymi się ludźmi)... dziadek bezdomny, ale na głowie ma słuchawki, a w wózku różnego rodzaju odtwarzacze MP3, radia etc. Gdzieś widziałem taki koncept ale nie wiem czy potrafiłbym go znaleźć...

Edytowane przez GerL@nT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muody: no właśnie, trochę się boję, że to się nie będzie "czytało". Bo zasadniczo chodzi o to, że to jest taka metafora. Te telewizory z tyłu to "my" społeczeństwo konsumpcyjne. Ludzie co wstają rano do pracy, mają rodziny, domy, mieszkania, komputery, ipody. Śledzą notowania giełdowe, żyją sprawami tego świata, nowinkami technicznymi, konfliktami zbrojnymi, euro 2008 i F1. Łykają codzienną porcję reklam i innej papki z tv i zasadniczo pędzą w wyścigu szczurów czyli są w głównym nurcie cywilizacji europejskiej :) Bezdomny dziadek jest jak zepsuty tv, żyje sobie gdzieś z boku i jedynym jego zmartwieniem jest żeby miał co zjeść i wypić. Ma inne priorytety. Nie odbiera już na tych samych falach. Nie obchodzi go czy ATI dogoni w końcu Nvidię, czy nowy iphone jest szybszy od poprzedniego. Dla niego to wszechobecny szum. Tacy ludzie byli kiedyś przeciętnymi obywatelami tylko coś im nie wyszło, czasami sprawy materialne czasami rodzinne. Coś się im w życiu zepsuło i wypadli z obiegu. Straszne są dwie rzeczy: pierwsze to położenie w jakim się znajdują, bo nie mają żadnych gwarancji na przyszłość (przyjdzie mróz - mogą zamarznąć, poważniejsza grypa i kaplica). Drugie: jest pewien procent bezdomnych, którzy są zadowoleni ze swojego położenia i nie zamieniliby go na normalne życie

 

GerL@nT: b. chętnie zobaczę jakbyś gdzieś znalazł to wklej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scyguo: Najlepsza, wg mnie, praca. Mam nadzieję że wykonanie będzie równie dobre co przesłanie.

 

@Nvidia: Praca nie musi przedstawiać bezpośredniej przyczyny awarii -

Zapuśćcie wodze fantazji i postarajcie się zaskoczyć wszystkich swoim oryginalnym podejściem do tego tematu.

Myślę, że te słowa z regulaminu dają uczestnikom dość dużą swobodę, jeśli chodzi o interpretację tematu konkursu, więc koncept Scyguo jest jak najbardziej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności