Skocz do zawartości

[SSAT]: You're not going anywhere today!


Rekomendowane odpowiedzi

KONIEC:http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=738630&postcount=59

 

Temat jakoś średnio mi pasuje ale coś wymyśliłem i postaram się zrealizować:)

 

Scena: kolo (być może taki typowy z beercepsem i tygodniowym zarostem) właśnie zakłada buty, żeby w końcu wyjśc z domu, ale nie!! TV ma drobną awarię - pęknięty ekran z którego wylatuje wielgachna łapa (pewnie z postplatanych kabelków) i sięga po biednego człowieka, żeby przywrócić go na jego miejsce.

 

Moment tuż przed złapaniem, mina typu "WTF?",raczej kreskówkowy klimat - chociażby dlatego, że kiepski jestem w organice więc nie chciałbym zbytnio wnikać w szczegóły twarzy, poprawnośc natomii itp.

 

To tak apropos ogólnej kichy w telewizji, i zniewolenia - często ogląda się dla samego oglądania, nie ma totalnie nic ciekawego ale człowiek i tak nie może się oderwać, a gdy zdarza się awaria - jest już tylko gorzej...

 

Taki mega szybki koncept

 

c1ua6.jpg

 

Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia:)

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście im mam więcej czasu tym mniej mi się cokolwiek chce;). Ale trzeba się ogarnąć i modelować, na początek telewizorek, teraz będę robił kabelkową dłoń.

01bn5.jpg

 

A tu takie trójwymiarowe rozwinięcie koncepcji z ujęciem, które pewnie i tak się zmieni

02xr8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej, trochę ręki już mam - dość upierdliwa robota a i tak myślę, że wypadałoby zrobić conajmniej ze 2x więcej tych kabli, no i oczywiście muszę dorobić więcej między palcami.

 

03le2.jpg

 

04uq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym ostatnim zdjęciu zaczyna to być to mój faworyt, ja tez bym poszedł w kierunku "abstrakcji" bardziej, zrezygnował z pokoju, zostawił telewizor, rękę , postać i .... zastanowił się jak wypełnić resztę przestrzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem i w końcu jakoś wymyśliłem - będzie abstrakcja, dzięki za tę sugestię:)

 

Koncept trochę się zmienił, ale sens pozostaje zgrubsza ten sam, dlatego nie zmieniam nazwy tematu.

 

c2vi3.jpg

 

W tym układzie głowa powinna być wymodelowana raczej realistycznie, tak więc sporo roboty przede mną i okazja, żeby się w końcu tego nauczyć:)

 

A tu dalej rąsia

 

07rm7.jpg

 

08dk3.jpg

 

10fs8.jpg

 

09cq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra ta rączka - niby kilka line poskręcanych, a jadnak coś.

Nie bardzo przemawiały do mnie te wtyczki na końcu kabli - wiem że tak lepiej wygląda i było przy tym troche roboty, ale czy wychodzące kable "Z" urządzenia miały by końcówki czy raczej pourywane końce? :)

Ale to przecież abstrakcja.

Co do twarzy to też się nie znam, ale mam pytanie czy będziesz ją skulpowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołkiej, mniej więcej jest cała głowa

24tq9.jpg

 

Myślałem nawet, żeby pobawić się w sculpting, ale jak w końcu po godzinie bólu zaimportowałem model do ZBrusha i zrozumiałem, że totalnie nie ograniam tego programu;).

Chyba skończy się na tym, że dołożę jeszcze trochę detalu (siatka i tak już jest gęsta więc dużo nie stracę), zrobię dobre textury z dobrym bumpem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolin101, być może nie tyle za długie, co za wąskie i dlatego tak się wydaje, pokombinuję jeszcze.

 

Mimo iż głowa nie jest jeszcze w pełni skończona, zacząłem już bardziej ustawiać kadr i niestety okazało się, że pierwotna wersja fajnie wyglądała na rysunku a w 3d niestety jakoś mi się w ogóle nie klei:/

26ge5.jpg

Trochę dużo wychodzi tej przestrzeni do wypełnienia - no i w ogóle jakoś mi się nie podoba.

Dlatego pomyślałem, że możnaby pójść bardziej w tym kierunku, co o tym sądzicie? (Oczywiście na twarzy trzeba będzie uwydanić strach:))

25pd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helou, trochę dałem ciała z pracą - najpierw nie miałem czasu a gdy już w końcu miałem to dopadł mnie mega niechciej. Ale, że stres i bliski deadline to najlepsze motywatory to spróbuję to skończyć możliwie najlepiej. Niestety głowy napewno nie zmienię - za mało czasu i umiejętności, dokończę tylko textury i spróbuję jakoś naklepać pozostałe błędy.

 

Tu taka próbka bliższa finału - zastanawiam się jeszcze nad dodatkowymi małymi kablami jakby rozpływającymi się po ekranie i dalej oplątowywującymi (?) się w okół głowy. Dodatkowo jakaś ślina i krople potu. Również rozpatruję zwężenie kadru do proporcji kwadratu. I nie wiem czy wszystko ok z kablowymi łapami, coś mi w nich nie pasuje ale nie potrafię powiedzieć co...

 

27on3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablowa ręka lepiej wyglądała jak się nie stykała z głową, tylko do niej wyciągała. Była bardziej rozpoznawalna, teraz wygląda tylko jak pęczki kablów. Układ biały na czarnym z postu #17 mi bardziej odpowiadał. Twarz bym odsunęła od ekranu i wyciągneła rękę z ekranu w stronę twarzy, palce mogą być zgięte w takie szpony. Ddruga ręka może albo już trzymać głowę, albo też się wyciągać.

 

Twarz bardzo fajna.

Oczy bym wykręciła bardziej ekstremalnie albo w stronę telewizora, albo w stronę chwytającej głowę ręki. Teraz się patrzy gdzieś przed siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wsztstko postanowilem zostać przy takiej koncepcji, zmieniłem tylko nieco ułożenie dłoni - nie zauważyliście, że telemonster miał dwie lewe ręce?:)

 

Wygląda na to, że w tym momencie kończy się moja rywalizacja w bitwie - wyjeżdżam w końcu na wakacje więc właściwie nie zrobie już nic z tą pracą, nawet jeśli dostałbym nominację, to do 25.09 też nie będę miał kiedy cokolwiek poprawiać. Dlatego wrzucam wstępny final, ewentualnie jakaś postprodukcja i poprawianie błędów w PSie;). Jutro wrzucam finalny final w dużej rozdziałce i opis.

 

Może nie wyszło dokładnie tak jak chciałem, ale dla mnie to i tak sukces, że w końcu mniej więcej skończyłem coś z organiki. Pewnie sporo dałoby się tu jeszcze zrobić ale takie życie - najpierw nie miałem czasu, gdy już trochę miałem to zabrakło chęci i zapału.

 

f1.jpg

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz pomocnicze światło i to świecenie na skroni nie jest od telewizora i troche nienaturalnie wygląda ... i może jakoś te kable jakoś bardziej "zagmatwaj" na skroni bo są jakieś takie zbyt równe..albo żeby oplatały twarz też z drugiej strony(od telewizora). i będzie dobrze jak dla mnie :) pozdrawiam

Edytowane przez Anomal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności