Skocz do zawartości

[SSAT]: "Mój Telewizor Mój Dom"


Rekomendowane odpowiedzi

-------------------------

46403f35e77f0e5f.jpg

 

-------------------------

HI-RES

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f48d800be1116605

-------------------------

3ds max 9 oraz Vray 1.5 RC3 + Photoshop

 

Opis pracy:

 

Czy gdy oglądasz telewizje zastanawiasz się co się dzieje w środku ? Pewnie nie… i słusznie bo co miałoby się dziać ? Jednak ten telewizor nie był zwyczajny. Mieszkały w nim stworki, które ciągle rosły.

W pewnym momencie nie wytrzymał i nastąpiła awaria. Biedne stworzenia straciły swój dom.

 

While watching TV are you wondering what's happening inside? I guess not... and that's right. What should be happening?

 

But this TV wasn't an ordinary one. Creatures living inside it were constantly growing.

 

At one moment the TV couldn't endure this and there was a failure. Poor creatures lost their home.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fikołek: Dzięki! I wzajemnie :_)

A wiecie kto ufundował kartę graficzną ? :)

-----------

Mały łabdejt.

Powoli zaczynam modelować ponieważ concept mam w głowie i na kartkach, a że aparatu,skanera przy sobie nie mam to kicha, ale i tak to takie bazgroły więc mało istotne. Z czasem pokażę jakiś lepszy rysunek ale też bez szału.

031edabd655ac9ec.jpg Detal z czasem na razie zarys w jakim klimacie będzie TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4a6724fa18aa0ae2.jpg

Tak to mniej więcej widzę. Zwykły pokoik ale klimat bardziej bajkowy niż realistyczny, ma być dość ponuro, ciemno, trochę krwi itd :D Na 100% będą jakieś roślinki, stara podłoga, obdrapane ściany, meble również klasyczne, starego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty i miłe słowa :) Pracuje w 3ds Max 9 SP2 & Vray.

Dorobiłem klasyczną szafkę, oficjalnie to nietypowa szafka pod telewzior ale o to mi chodziło :D Teraz znów wracam do detalu telewizora. Robie na przemian w wolnych chwilach aby się nie zniechęcić do roboty :) A! i co do kadru to może oczywiście ulec zmianie ale z założenia widok będzie chyba taki "gólny" i panoromiczny.

--------------------------------------------------------------------------

83d08c81ce320428.jpg

17acda9c9b9bc375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: Szczerze mówiąc nie ma być realistycznie, tylko tak bajkowo. Nie wiem czy mi się to uda. Dlatego może coś wyjśc z pogranicza, ale myślę, że jeśli uda mi się dobrać tekstury a wszystko przedstawić w dość nietypowy sposób, nie będzie wrażenia wizki ( mam nadzieję ).

--------

Dokładnieszy koncept za kilka dni z dawką nowego detalu. Planuje dać łącznie 4 stworki. 2 jednego rodzaju i 2 innego. Jedni będą mieszkańcami telewizora, i po jego awarii usiłują się wydostać, sąsiedzi natomiast (może w szufladzie) Będą ich ratować, lub przeciwnie :) Jeszcze się okaże. Nigdy nie wchodziłem w tematy organiki wiec rigowanie itd. jest mi obce... stworki będę dłubał pewnie długo i dużo później. Jakoś damy rade :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd71f5e9be3d87d2.jpg

 

Tak to widzę :) Aczkolwiek kadr będzie inny. Tam gdzie czerwone to krew, to co czarne to wstępnie i nie musi takie być. Czyli np. okno może zrobie z innej strony. Napewno dojdzie jeszcze jedna szafka + deski (prawdopodobnie) modelowane, listwy, roślinka/i sporo detalu w okolicach telewziora, szafki ( śmieci idt.)

 

Mam nadzięję, że stworki mogą być? Tekstura będzie inna może dostaną jakieś atrybuty, jeszcze nie wiem ... model stworka jest średni, dlatego w finale nie będzie się ON sam w sobie rzucał w oczy a bardziej telewzior i fakt że coś z niego ucieka. Zrobię jeszcze chyba jeden rodzaj stworka który będzie siedział w szafie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... wydaje mi się, że pęknięcia na ekranie są wypukłe, a powinny być raczej wklęsłe ;)

Daj zooma na te stworki, a nie pytaj się czy mogą być, bo nic nie widać :P

No i coś za dużo krwi jak na takiego małego stworka :)

O, ale ten zwisający wymiata :D Nogi masakra i ma brązową pupę z oczami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawy pomysł, ale moim zdanie powinieneś dopracować tego stworka, bo to on bedzie najwazniejszym detalem na którym będzie można zawiesić oko, bez tego cała praca pójdzie na marne, a telewizor i cała reszta to tło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci już mówiłem jaki ma być kadr, ale się słuchać nie chcesz :P

Jedna rzecz mnie dziwi, a mianowicie jeśli ten stworek z tv umiera od razu po wyjściu z niego, to te monstery z szuflady muszą wyglądać inaczej, bo przecież żyją ;)

Wątpliwości mam jedynie do tego co tak zwisa... ale może one się tak relaksują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie sprint ale prace musze skończyć przed Wrześniem więc tempo musi być ;) ALe tak jak mówiliście stworek potrzebował miłości, imo jego ciało ;p Bo główka jak dla mnie jest zabawna i zostaje. Tak więc zrobiłem coś takiego i się namęczyłem ... Organika jeszcze długooo pozostanie w sferze czarnej magii :) Jeszcze tylko łapki mu poprawie troszkę i ubranko dokończę. No chyba że znów cały do wymiany :((

5021475011c9ff8.jpg

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dobry tutek o edycji bipeda? Chodzi mi o jego przystosowanie do modelu ( nie łaczenie skora itd.) tylko modyfikacja kości, dłuższe, inne itd. ?????

---

Coś ostatnio małe zainteresowanie tematem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89ccf11206b0ae40.jpg Nowy Stworek z kolorkami ;) Taki chyba zostanie, zobaczy się jak to będzie wyglądac gdy wszsytkie trzy będą ustawione oraz dojdą modele pokoiku i szerszy kadr. Na razie nic juz ze stworkiem nie robie, czas na szafki,listwy,podłoge,okna,śmieci,dywany,fotele itd. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taki teścik ( Nie bawie się jeszcze w materiały ale pokazuje jaki klimat będzie mniej więcej) Mam sporo roboty, teraz tylko modele będę już wrzucał, a jak sie ich nazbiera to kolejny render z teksturkami, światło się troche zmieni, szczególnie cieniowanie (układ cieni ze względu na inny kąt padania promienie i na obiekty przed oknami itd.)

060f3014ad079f5b.jpg

 

Ten stworek co leży to się będzie czołgał do nowego tv, na podłodze będą ślady krwi :D

-------

Dojdzie jeszcze fotel, szafka, grzejnik, okna, roślinki, dywan, zegar, pierdoly na szafke, troche brudu i kurzu i pewnie kilka nie planowanych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: Hmm pomyśle, ale wcześniej może stworki ustawie inaczej a potem zobacze inny kat kamery. Dzięki ! :)

SzyQ: To pewnie dlatego, że nie widać grubości ( a jest tylko przez to że śwaitło tam nie pada, to nie widać, postaram się doświetlić i z teksturą będzie widać grubość drewna, bo teraz to faktycznie takie papierowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dopiero teraz znów zabieram się do pracy. Miałem ciężki tydzień. Zmieniłem trochę koncepcje. Obok łóżka (którego jeszcze nie ma ;p) bedzie stał telewzior nowej generacji a przed nim stworki które go bronią. Jeden będzie rzucał czymś w tego na podłodze, inne będą celować w uciekinierów ze starego Tv. Tak jak mówiłem dojdzie sporo modeli, o ile się wyrobie z tym wszystkim. A potem jeszcze walka ze światłem i renderem, choć klimat ma być zbliżony do tego >

b4bfcfa94f3d0720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę krytyki:

 

1)deski wydają się płaskie walnij na nie bumpa albo coś żeby to wyglądało ;)

2)przynajmniej pozmieniaj ubranka tym stworkom :D

3)czy od strony kamery są jeszcze 2 okna? :P

4)pleśni i grzybków byś dodał na te ściany bo to wygląda jakby detektyw Monk tu mieszkał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho191

1) Oks

2) Jest to w planie

3)Tak bo tak miało być :P

4) No pobrudze cośtam :) Pokazałem ten test render aby nie było, że porzuciłem projekt, więc teraz modele dojdą, potem trochę materiałów i znów modele, dopiero na końcu dodam jakiś brud itp.

Dzięki za uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)deski wydają się płaskie walnij na nie bumpa albo coś żeby to wyglądało ;)

Wyciągnij jakąś deskę do góry, jakieś wystające gwoździe, dodaj trochę pęknięć. TRochę kurzu, no i jakiś okrągły "puchaty" dywanik by dodał uroku.

4)pleśni i grzybków byś dodał na te ściany bo to wygląda jakby detektyw Monk tu mieszkał :P

i odklejającą się tapetę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba stworki przeskaluje :) Bo coraz mniej osób je widzi. Najwyżej w opisie pracy zrobi sie tak, że awaria TV nastąpiła w wyniku "ciasnoty / ciśnienia" jakie powodowały już za duże i grube stworki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim krześle bujanym nikt by się długo nie pobujał - jest zdecydowanie za płaskie. No i stworki zajmują tutaj zdecydowanie za mało miejsca (chyba że w domyśle dodasz ich całą armię, wydostającą się z ekranu na sto różnych sposobów).

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25030f46f0aec063.jpg ///////////////////////////////////////zmiana światełka. Heh a miałem modelować ;p Detale, gwoździe w podłodze, szafki, łóżko dam we czwartek :) Postaram się zastosować do porad. To tylko takie testy ...

 

EDIT: A i takie pytanko, skoro minimalna rozdzielczość to 1118x1118 to czy każda inna, o takiej samej hmmm "wartości pikseli" będzie dobra? Czyli dowolna dająca wynik 1249924 pikseli na powierzchnie ?

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ale do przodu.... może gdybym poświęcił więcej czasu to by wszsytko wyszło lepiej no ale teraz to juz muszę dokańczać a nie robić od nowa. Firanka testowo, dojdą jeszcze tak jak mówilem szafki/pólki, może te stworki co bronią nowego tv ale jeszcze nie wiem. No i detale, jakies kwiatki, talerzyki itp. itd.

/////////////////////////////////////// ---------- Usunięte

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm słuszna uwaga :) U mnie jest w pewnym sensie "strasznie". Dla odbiorcy jest kolorowo / bajkowo nawet zabawnie, ale stworkom już mniej do śmiechu ;) Każdy interpretuje temat po swojemu, nie mniej jednak może byłoby lepiej w mrocznych klimatach ale teraz nie będę zmieniał całej koncepcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja tam widzę cień człowieka, albo mam coś z oczami :D :P

We wnętrzu TV powinno być chyba ciemniej... ;)

I ten stworek co się czołga (lub już leży) powinien zostawić za sobą plamy krwi, a pod sobą powinno być jej dużo mniej (że się niby wykrwawił) tak jakoś mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności