Skocz do zawartości

[SSAT] Babka wchodzi będzie główka!


Rekomendowane odpowiedzi

Prosty temat, chłopu puściły nerwy i chce wyrzucić telewizor przez okno, stoi na balkonie za nim żona która próbuje go powstrzymać a pod balkonem idzie sobie babcia z pieskiem + może jeszcze ktoś na ulicy obserwujący cała akcję. Koncept wkrótce.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim uczestnikom!

Edytowane przez Tomala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

koncept fajny, ale pierwszy kadr taki trochę za bradzo oddalony a na drugim nie widać całej sytuacji,

może coś takiego:

kamera nad ludźmi z balkomu skierowana w dół, telewizor właśnie wypadł z rąk a na dole babcia z wytrzeszczem patrzy w górę ale ze strachu nie może się ruszyć piesek chcę ją odciągnąć ale to mała psinka więc nie daje rady ;)

nie wiem czy wyjdzie to w 3d ale widzę to oczyma wyobraźni :D

 

o modele się nie martwię bo wiem że organikę młucisz równo :P

 

niech zgadnę w mentalu zrenderzone? ;)

 

i mam nadzieję teraz chyba zdążysz ukończyć bo pamiętam dramatyczną końcówkę poprzedniej bitwy :/

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek to jest tylko taki podgląd na cała sytuację. Ujecie będzie inne i umieszczę jednak wszystkie postacie bliżej siebie. Zlituję się też nad babcię i telewizor wyleci z tego balkonu niżej.

Render w mentalu.

Dzięki za komentarz :) teraz trzeba sie chyba wziąć za szukanie referek budynków i jakieś koncepty postaci sporządzić. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo fajny, a jeśli chodzi o ujęcie to można by było przyciąć kadr trochę z prawej strony i może dorzucić jeszcze jedno piętro (które nie musi być w całości widoczne), żeby zasłonić tą szczelinę, jeśli chcesz skupić się na organice, a przypuszczam, że tak właśnie jest to rzeczywiście pewnie będzie lepiej wyrzucić ten telewizor z pierwszego piętra :D, a jeśli stawiasz na większą dramaturgię ;) to proponuję zostawić ich na tym piętrze... ale co ja tam się znam, w końcu specem od kompozycji to ja nie jestem :).

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora scena. Kadr nieciekawy taki, punkt centralny będzie za mały a i tak będziesz musiał się nadziergać niewiele znaczącego otoczenia.

No chyba, że zrobisz zbiegowisko:D

 

powodzenia, będę zaglądał!

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze wszystkie wezmę pod uwagę :)

Uuu prawie miesiąc minął od ostatniego update'a ale od dzisiaj już się zabieram za modele. Pomysł się nie zmienił ale oczywiście poprawię koncept i wrzucę niedługo bo na chwilę obecną jeszcze nad nim mylę. Wiem na pewno że będzie mi potrzebny jakiś samochód na ulicy i rower. Zacząłem więc robić rower, taki stary jakiś, będzie na nim jechał jakiś dzieciak:

ramaqb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fikołek co z Twoją pracą? A rower też mam pod ręką taki jak robię bo ze zdjęć znalezionych w necie ciężko by było a tak sobie każdą część pomierzyłem i robię.

Gorzej będzie z samochodem bo chyba zrobię trabanta a jak tak dzisiaj zdjęć szukałem to nie było za dużo takich na których coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł przeżyłem wizytę u dentysty :D

JmTm00 dzięki :)

Klicek no fakt ale rower ma być bliżej kadru będzie na nim jechał chłopiec i obserwował całą sytuację :)

Vaticinator dzięki :)

 

Dziękuję Wam za komentarze, następnym razem postaram się już wrzucić jakieś postacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PLS, rzadko wrzucam update'y bo ostatnio coś innego robiłem ale teraz już tylko bitwa. Te dwa najbardziej skomplikowane modele już prawie skończyłem modelować, w weekend mam nadzieję dać jakiegoś większego updejta całej sceny. Pozdro.

 

roweraz7.jpg

trabantuo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

modele super ale detal zniknie a Ty pewno nie wyrobisz sie w terminie, dawaj szybciej a mniej dokladniej, jak czasu starczy to se spokojnie dopiescisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty, wszystkie wezmę pod uwagę.

Bacry faktycznie maska coś za bardzo odstaje w najwyższym punkcie, tak było na blueprincie ale nie był on pierwszej klasy mówiąc delikatnie więc postaram sie poprawić.

fikołek dzięki :)

_Kreska_ damy radę o ile w ogóle przejdę eliminacje bo jest dużo dobrych prac w tej bitwie.

 

A tu szybki koncepcik dzieciaka zrobiony w zbrushu około 1,5h, powiedzcie co w nim zmienić:

dzieciakbw5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos ja w górna warge ukasilo

 

To nowa sztuczna szczęka jest za duża.

 

Czy mi się wydaje, czy babcia to przerobiony dzieciak ??

 

Dzieciak to przerobiona babcia.

 

Trochę sobie pobiegałem po boisku i jak świeżym okiem zobaczyłem babcie to się przestraszyłem. Pozmieniałem trochę teraz robię głównego sprawcę zamieszania czyli gościa wyrzucającego tv. Postaram sie jeszcze dzisiaj wrzucić. Jeszcze mi sie w babce oczy nie podobają ale to później zmienię. Dzięki za komenty i pozdro.

 

babka2mp7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze modele bardzo fajne. Może skleisz na szybko jakiś zarys całej sceny? Czy kadr zostanie taki jak w poście #2? Bo trochę zbyt duży wycinek domu pokazany, dałabym pionowy kadr z balkonu widok na babcię, albo na odwrót od dołu od babci widok na balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo z komentarze :)

Ania koncept jest mniej więcej taki, kamera będzie 35mm zamiast 50mm więc chłopak na rowerze będzie trochę większy i kamera będzie prawie na równi z ulicą. pracuję właśnie nad kamienicą i retopologią postaci więc dzisiaj już raczej nic nie wrzucę. Pozdro.

konceptcv1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował kadr w drugą stronę. Tzn. kamera nie z lewej a prawej, auta itp. też bardziej na środku lub lewej stronie, bo inaczej, tak jak Pecet wspomniał główny wątek gdzieś ucieka na rzecz prawej strony i pięknych modeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, robią sie dwie odzielne pracki jedna z ludkami i druga z obiektami, rower taki szczegółowy ze pewnie smutek jest odywać go od kamery ;)? A moze podjedź jeszcze blizej ludka z malpka a kamere wyceluj na balkon? testowane było? ...albo odwrotnie, kamera "zza ramienia" tych co rzucają

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za komentarze :) Komisji dziękuję za nominację :)

Co do kadru to będzie raczej coś w stylu tego co na koncepcie, niedługo wrzucę kilka ujęć to się wybierze najlepsze ale najpierw muszę skończyć ulicę. Muszę też przerobić trochę postacie bo te nie pasują.

JmTm00 to co ma babka na smyczy to nie małpka tylko pies :P Właśnie muszę zrobić psa.

Do jutra wieczorem ustaliłem sobie deadline z ulicą, na razie mam jedną kamienicę prawie gotową teraz obok zrobię drugą i powinno wypełnić kadr.

Jaka ma być rozdzielczość końcowej pracy???

 

kamienicase1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenty :)

Gomez to by był świetny kadr gdybym dopiero zaczynał może bym go użył ale w tej bitwie nie chciałem skupiać się na postaciach za bardzo. Chciałem przedstawić sytuację i środowisko i przede wszystkim chciałem pomodelować coś nieorganicznego i dlatego zrobiłem rower, trabanta ulicę i inne pierdoły po prostu chciałem żeby było dużo.

Taki kadr pozwoli mi to wszystko ogarnąć chociaż ujecie z góry albo od dołu na pewno lepiej pokazuje postacie i jest bardziej dynamiczne. No ale trudno, może jak będą już wszystkie modele to się jeszcze coś zakombinuje.

Fikołek są różne cegły ;) Te akurat jeżeli to cegły są takie jak na zdjęciu znalezionym w necie. Wiele kamienic ma takie udziwnienia w pisz w google grafika - kamienica to szybko znajdziesz mój "koncept".

 

Czyli jak robię panoramę to wysokość ma być 1200 a szerokość więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala hehe widzę, że też pod bitwy podciągasz to co chesz zrobić ale nie masz motywacji, to tak jak ja :) z tą różnicą że ja próbuję podciągnąć organikę a Ty nieorganikę :D w poprzedniej robiłem kobietę bo od dłuższego czasu zamierzałem a reszta sceny to dodatek :D

 

Czyli jak robię panoramę to wysokość ma być 1200 a szerokość więcej.

tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności