Skocz do zawartości

[SSAT] Addicted


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jest to moje pierwsze podejście do jakiejkolwiek bitwy.

 

 

Koncept i obraz tego jak ewoluował:

 

Na początku miał być maniak, którego telewizja doprowadziła do totalnej deprawacji i psychozy. W momencie odcięcia źródła "zatrucia" , chory umysł zaczął sam produkować obrazy napędzające tą całą szopkę ( TV śnieży mimo to w wybałuszonych oczach wciąż widac obrazy z ulubionego programu ).

Maniak nie jest w stanie oderwać się od pasożyta jakim stał się TV.

szkic2copyvv7.jpg

 

 

Po przemyśleniu :

 

szkic3copyxo2.jpg

 

 

Być może będzie potrzebne odpowiednie skadrowanie, aby urojony refleks oczu był odpowiednio widoczny.

 

 

Nie wiem czy moje ubogie umiejętności pozwolą mi ukończyć tą pracę, alę tak czy inaczej - bedę próbował :)

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez gumaCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

klicek : dzieki

 

briz : postaram się przekazać samym jego wyglądem , że coś z nim jest nie tak.

"do tej pory choroba rozwijała się w ukryciu, teraz gdy TV ulegl awarii, nastąpiło

nasilenie objawów, jego mózg zaczął sam generować obrazy , których zdrowy

człowiek nie uświadczy". Straszne skutki awarii jak sie patrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omar: Gorzej pewnie będzie z oteksturowaniem :P

 

Nvidia: Ja to mocno zielony jestem , tak szczerze, to chyba porywam się z motyką na

słońce :)

 

Master Kiełbaster: dzięki ! czyżby to był nasz prowadzący Tusk? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pochlebne komentarze ,ale przy koncepcie posiłkowałem się uprzednio zrobionym zdjęciem. Z biegu bym tak nie potrafił :)

 

Odnośnie 3D to ... utknąłem na modelowaniu ciała .... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update z modelowania :

 

wtrakciemodelyngu3cc1.jpg

Jak myślicie, da radę zrobić w miarę realistycznie wyglądające ubranie w taki sposób, że na prymitywną siatke ciala rzuca się ubranie za pomocą reactorowskiego cloth'a? Czy lepiej to modelować? ( oby nie :P )

 

 

Edit: usunieta czesc siatki ktora teraz dlubie

Edytowane przez gumaCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tylko zastanawiam, jak przy tym kadrze, będzie widać odbicie w oczach (są dość małe, w stosunku do całego obrazka)... a może jakiś kadr bardziej na oko w którym odbija się telewizor...

pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, da radę zrobić w miarę realistycznie wyglądające ubranie w taki sposób, że na prymitywną siatke ciala rzuca się ubranie za pomocą reactorowskiego cloth'a? Czy lepiej to modelować? ( oby nie :P )

 

 

 

 

Możesz rzucić colth'a a później przemodelować go trochę przez soft selection żeby lepiej leżał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

ebaen3.jpg

 

Co do poprawy?

 

 

P.s. Czy ciało modelować od razu w pozycji finalnej, czy tez zaczac od pozycji standardowej i potem ułożyć ten model tak jak trzeba?

Edytowane przez gumaCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to lecim z koksem :)

Tam gdzie czoło łączy się z nosem masz górkę taką, wygładź ją bo wygląda jak jednorożec :P Chyba że łuk brwiowy uwypuklisz i zrównasz z tym elementem.

Maseczkę bym trochę rozciągnął w kierunku brody, bo jest trochę za mała moim zdaniem. Anatomicznie go dopieścić trzeba ale tym pewnie zajmiesz się w późniejszej fazie :) Co do pytania twojego, to jeśli lubisz rigować to zrób base mesh, do niego szkielet, ustaw model w danej pozie i dosculptuj szczegóły i poprawki. Bo czasem trudno jest wymodelować prawidłowo postać od razu w danej pozycji.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MISIEKasd: Dzięki za rady! Nosa na razie nie ruszam, model ma generalnie pociągłą twarz. Ale będę na to zwracał uwagę i ewentualnie w późniejszym etapie poprawię jeśli coś będzie nie tak.

Creator: Noo, to rozumiem :P Krytycyzm jak się patrzy :)

Coś pokombinuję z tym "rogiem jednorożca" , bo rzeczywiscie trochę trąci.

Z maską popróbuję i wybiore najlepsza opcję. Natomiast anatomicznie będę go pieścił poźniej - o ile starczy czasu.

oj chyba będę musiał przerobić pare tutkówna temat kości .. no i sculptowania.

 

Master Kiełbaster: Dlaczego to tylko złudzenie? Jeśli możesz to wytłumacz mi tak na chłopski rozum :]

Nie modelowałem jeszcze ubrania, więc możliwe że źle to sobie zaplanowałem.

 

 

Edit: Jak sie podmienia miniaturki ? Te co widać przy nazwie tematu.

Edytowane przez gumaCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się rozleniwiłem ostatnio.. wiadomo wakacje :P

 

Kamiś90: dzieki, miniaturka juz podmieniona.

 

Master Kiełbaster: spróbuję jednak za poimoca clotha uzykac "mniej wiecej" to o co mi chodizlo i reszte domodeluję.

 

Kellyq: tak, masz racje, to jest do poprawki jak i wiele innych spraw, trzeba sie wziasc w weekend do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pokazać film w oku będziesz chyba musiał się napocić, pozatem nie wiem czy kamera typu rybie oko nie będzie na miejscu skoro chcesz pokazać dwa punkty naprzeciwko siebie, wiesz o co mi chodzi.

 

Innym rozwiązaniem może być pokazanie twarzy gościa z filmem w oku, natomiast szum z telewizora możesz pokazać symbolicznie przez "tv-śniegowe" oświetlenie na jego twarzy i otoczeniu.

 

Koncept bardzo fajny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno sie nie udzielałem, więc umieszczam postęp prac:

 

asdct9.jpg

 

 

Dużo się zastanawiałem nad kadrem i ostatecznie zdecydowałem się na taki.

Refleks w oczach będzie widoczny. Mam parę pomysłów aby zasugerować odbiorcy ,że TV jest niesprawny. Nie wiem jak się sprawdzą, ale to wszystko wyjdzie w praniu.

 

Głowa jeszcze nie poprawiana.

 

Levus:] Jeśli nie będę w stanie uzyskać w maxie zadowalających refleksów w oczach, to dorobię je w post prod.

Tv śniegowe oświetlenie ? hmm tylko jak ? ;P

Dzieki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie wycofuję się z bitwy.

 

Niestety nie będę w stanie ukończyć tej pracy w wyznaczonym terminie, a nie chcę oddawać obtanionego produktu.

Rozpocząłem bitwę z dość dużym entuzjamzmem, jednak szybko zaczęły pojawiać się problemy.

winowajcy: brak podstawowych umiejętności i leń :)

 

 

Proszę o przeniesienie wątku do WIP.

 

Powodzenia wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie poddawaj się!!! Zmodyfikuj tak pomysł i zakres żeby się dało (np jakieś nastrojowe oświetenie pierwszego planu a reszta taka..."subtelna i niedopowiedziana"...), wszak potrzeba matką wynalazku:) Problem to poprostu dodatkowa inspiracja...

Pozdrawiam i powodzenia.

 

P.S. Poza tym wg mnie masz już całkiem dużo...Narzuć kilka tekstur, zrób jakiegoś fryza Bohaterowi, dopracuj oświetlenie i walcz o zwycięstwo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze umieść kamerkę blizej zmniejszając jednocześnie ogniskową (bo póki co 50% kadru to monitor, a nie potrzebujemy oglądać dziurek w obudowie) głowa tym samym sie zwiększy i bedziesz miał wieksze pole do manewru z mimiką i refleksami)....a co do światła to jedno vray light z monitora by Ci wszystko załatwiło....ale poczynaj jak chcesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można wrócić do bitwy, ale jeśli jest taka możliwość to chętnie skorzystam ;)

 

 

Anomal & JmTm00: Dzięki za motywację!

 

Spróbowałem vray'a (po raz pierwszy w ogole) i rzeczywiście.. szybko i bezboleśnie,a w MR męczyłem to oświetlenie i coś nie szło.

 

Niedawno wróciłemz urlopu, więc nie dam rady nic więcej ruszyć przed północą, wrzucam to co mam:

vray2oo3.png

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez gumaCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności