Skocz do zawartości

Laptop z dotykowym LCD


makko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pomyslalem, ze fajnie by bylo pomazac sobie od czasu do czasu w painterze bezposrednio na kolanach. Na sieci widzialem sporo laptopow z dotykowym wyswietlaczem ktory po przekreceniu zamienia sie w tablet. Czy uzywal ktos kiedys takiego sprzetu i czy jest to faktycznie sprawdzone by wydac pieniadze?

Edytowane przez makko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Laptop = mniejsza wydajność.Nie nadaje się kompletnie do grafiki.Wiem bo sam miałem laptopa.I to nie starego.

 

jestes tego pewien ze sie kompletnie nie nadaje do grafiki?

 

Marek Denko wykonal/ wyrenderenowal na laptopie "Heritage" wiec chyba na upartego da sie :]

 

a co do tych laptopow ze screenem dotykowym to sie nie wypowiadam bo nie maluje.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A laptop z 20'' matrycą, czterema rdzeniami na pokładzie, 8 gb pamięci i dwoma geforcami 8800 w sli też się nie nadaje?

Kij, że waży więcej ale w samochód bez problemu wrzucisz;)

 

A pisząc w temacie:

tablet PC chyba nie czuje stopni nacisku.. więc do bani sprawa. Choć mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się kompletnie do grafiki

Każdy sprzęt się nadaje. Tylko niektórzy "GRAFICY" się nie nadają

 

Czy uzywal ktos kiedys takiego sprzetu i czy jest to faktycznie sprawdzone by wydac pieniadze?

Osobiście posiadam Acer'a travel mate c302 i stwierdzam że to dupa a nie tablet.

Levus - stopnie nacisku są, jak najbardziej.

 

Problemów jest kilka:

1- Sprzęt trzeba często kalibrować. lubi się rozjeżdżać. Przy krawędziach ekranu zupełnie wariuje.

2- Opóżnienie jest dość spore. około 0,3 sek. Praktycznie nie da się swobodnie machać pędzlem, o pisanie nie wspominając.

3- Brak klawiatury. to dość poważny problem. Niby są softwarowe rozwiązania. ale np w grach już totalna lipa.

 

Fajny bajer, ale zupełnie nie praktyczny w grafice.

 

makko -> Ciebie interesuje Wacom cintiq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatnia praca na laptopie (3h render) skończyła się , spaleniem płyty głównej i procesora -.-.Praca z takim wentylatorem to bezsens , wszystko strasznie się grzeje.

 

Spaliłeś laptoka przy renderze? Lepiej się pochwal coś Ty z nim tak naprawdę zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie o to chodzi aby zastąpić stacjonarny,

tylko żeby mieć małą lekką mobilną maszynkę w razie potrzeby ;)

 

Jak to jest z grafiką 3D w takich laptopach,

da się podłubać w Zbrushu? (lekkie siatki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz mowa o laptopach i renderingu to powiem szczeze, ze swego czasu mialem stacjonarny komp z athlonem 1,7oraz laptopa takze z athlonem 1,7. Co sie okazalo, gdy puscilem ta sama scene tu i tu laptop liczyl prawie 2x szybciej niz stacjonarka mimo tego iz mial o polowe mniej ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwaliła mnie opinia że laptop nie nadaje się kompletnie do grafiki ;x Jest wiele mocnych konfigów na których spokojnie da się porobić nawet coś większego. A co do samego laptopa typu tablet pc to np. HP ma w swojej ofercie od niedawna (od niedawna w PL bo w usa to już od daaawna jest) tx2500 http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF05a/321957-321957-3329744-64354-64354-3717590.html sam się nim troszkę zainteresowałem i poczytałem testy i muszę powiedzieć ze wart uwagi. Choćby dzięki w sumie mocnym bebechom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z grafiką 3D w takich laptopach,

da się podłubać w Zbrushu? (lekkie siatki)

 

 

da sie i to bez problemu ja osobiscie pracuje na laptopi i jak narazie nie mam wiekszych problemów z praca w 3d [3dsMAX,Zbrush]

 

jednak musze zaznaczyć ze jak na laptopa mój jest dość mocny... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Ja tam się bawie na laptopie i 3dsmax i zBrush działają bez problemów.

Mam laptopa firmy ntt , corrino opartego na podzespołach compala (nie polecam, słaba jakoś wykonania, chciałem zaoszczędzić) ale procesor dwurdzeniowy intela 1,8, wszystko w technologi Centrino Duo i karta nvida GeForce Go 7600 robią swoje i nie czuje jakiegś spowolnienia lub niewygody w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności