Skocz do zawartości

SCENA 3D: Biblioteka


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli jedyna różnica między nimi to słup wenwn±trz, to dlaczegoby nie wykorzystać obydwu. Np. ze słupem umieszczona gdzie¶ centralnie, a same szkielety po bokach (zależenie od kształtu samej biblioteki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to jest zarys caej biblioteki. mniech i polka z ksi±kami jest jedna aby bylo widać cało¶ć i mniejwiecej umieszczenie polek. kolumny wejda na miejsce tych kolo nwy głónej( najbliżej ¶rodka). OKi krytykujcie panowie / panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No saygon pora na krytyke :)

 

Przedewszytskim dziury w suficie i między ¶cian± a drzwiami.

 

Po bokach z przodu za mocno o¶wietlone

 

Mnich za wysoki w stosunku do reszty ciała :)

 

Ta szata powoinna być troche na ziemii wtedy lepiej będzie wygl±dać :)

 

To chyba na razie tyle :) czekam na w pełni oteksturowan± wersje :)

 

POZDRAWIAM

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze ten mnich ma troche schrzanione proporcje - wygl±da na bardzo wysokiego, ale mnie to sie od razu spodobalo. Nadaje to pracy mistycznego, donioslego klimatu, tak wiec uwazam, ze mnich jest OK - a sam stwierdziles, ze cala budowla bedzie przeczyc prawom fizyki, wiec nie musi byc proporcjonalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zrobic bardziej wymy¶lny filar - np z ubitych ko¶ci lub ażurowych - tak żeby nawi±zywał do do tych szkieletów i nie było takiego kontrastu między ich delikatn± i kruh± sylwetk± a solidno¶ci± i surowo¶ci± filaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gomo tez o tym marzylem ale liczba poly mnie przeraziła. bior±c pod uwarę że filarow bedzie 6, a obecnie jeden zajmuje mi 60 mega na dysku i ma 371 tys poly to jakos mi ten pomysł schodzi z głowy. a co do zgarbienia to dzięki za pomysł. niektorych mnichów pewnie zgarbię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to jest pierwszy texture kolumn. teksturka potzrebuje dopracowania, ale kolorystyka w tym stylu.wewnętrzny slup pochlania swiatło i ocemnia przyslupowa czę¶ć szkieletów 0 to jest zamierzone.teksturki tez musza byc jasne bo biblioteka jest ciemna.to na tyle.prosze oto co zawsze.s± 3 rzuty. na gorę, dół i jeden cało¶ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

No no :-) naprawde podoba mi sie szkieletki pierwsza klasa widze ze tutaj juz poszedles dalej niz widzialem wczesniej ogolnie fajnie teraz ma zajebisty klimat nie wiem co mi sie podoba w texturach ale sa wyjebiste nie potrafie tego wytlumaczyc maja jakas artystyczna dusze no podoba mi sie i tyle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie podoba fakt tego ze widac jakies dziury albo cus to wina tego ze jest to jeszcze low poly co widac ewidentnie na przykladie arkady drzwi ....i w przeciwienstwie do NEHRU nie bede sie czepial z tego wzgledu ze jest to wersja robocza ...(a doskonale wiem jak SAYGON lubi optyamlizacje :D szczegolnie jesli chodzi o rendy probne :) ) mnich to w koncu posag i nie ma sensu zachowywania proporcji gdyz w tym przypadku musialby byc on szerszy a to by zaklucilo styl biblioteki ....w koncu ma to byc jedynie azdoba ....jesli chodzi o oswietlenie na tym etapie obserwacji to rozniez jest dobre ...ja bym rozniez dazyl do tego efektu gdyz chcialbym by biblioteka miala taki \"przydymiony\" klimat a jakies logicznie usytuowane zroblo swiatla musi przeciez byc w tym przypadku jest to cos w rodzaju klatki schodowej kolumna ze szkieletow mysle ze nie bedzie pasowala mocno do tej kompozycjie w miejscach gdzie widac narazie slupy ale bylaby idealna w miejscach przy scianie .np przy dzwiach a scene zapelnil wieksza liczba polek zwienczonych postumantami mnicha (w koncu to ma byc biblioteka nie ktypta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech znowu wtrace swoje 3 grosze ... ale lepiej bedzie to wygladalo kiedy obwoluty ksiazek wybija sie z tla w starszych wiekach knigi mialy porcz twardych okladek rowniez obicia i byly bogato zdobione rowniez szukateria i zlotem

wiec dobrze by bylo gdybys dodal im wiecej koloru a procz tego postawil postument a\'la mownica z ksazka otwarta oczywiscie w ktorej widac te wielkie pierwsze litery akapitowe... no i jeszcze na ziemi jakies male wekscie do piwnicy z takim okraglym uchem ... tez fajnie by wygladalo i dodaloby ksztltu podlodze ...jesli chodzi o postument to daj mu cos sttywniejszego mu pod nogi bo nie widzielm zeby kamien czy cus wspieralo sie na tak malej powierzczni ...no i zmien sposob nalozenia tekstury na polki bo wyglada to krapke monochromatycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esh... chcialbym kiedys osiagnac chociaz taki poziom... ale mniejsza... ja tutaj mialem krytykowac, a nie zachwalac... :P

 

ta szata tak troszke nienaturalnie sie uklada na rekach (na lewym przedramieniu) moze by zawinac material na koncach - chodzi mi o takie jakby mankiety. Wtedy material nie bedzie sie wydawal taki cienki... :)

 

powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm troszke malo tu widac ... to niejest dobry pomysl aby pokazywac render na ktorym nie wiele widac i prosic o krytyke :D no ale z tego co wiedze ( mimio iz jest tego malo ) to powiem ze bardzo fajnie szkoda tylkoz e material nie zawsze sie uklada na kosci a tylko wisi gdzies w przestszeni ;P poprawil bym jeszce uklad dloni ... tak aby wygladaly bardziej naturalnie ... ale jest ok jeszce troszke przcy cie czeka roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... poza tym nigdy nie uda Ci sie wyrzezbic tak dokladnie wnetrza rekawa (ew. kaptura) - otwor jest tylko do pewnego momentu, a dalej sie wszystko zlewa w jeden kawalek... No ale to juz by zajelo troche czasu... :(

 

powodzenia

boms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ci zajelo wymodelowanie szkieletow?? calkiem fajniutkie :) Jest jednak pare rzeczy ktore mnie martwia odnosnie teksturowania bo w modelowaniu nie ma sie za bardzo do czego przyczepic no chyba tylko do tego ze te szkielety dziwnie wygladaja w tych wdziankach z blachy :), materialowi brakuje troche miekkosci, ale na pewno to naprawisz. Co do tekstur to poki co dreczy mnie powtarzalnosc, dosc widoczna, a jak juz jestem przy powtarzalnosci to moglbys pokusic sie o zrobienie chociaz 3 roznych wersji rozstawienia ksiazek na kazdej pulce bo klony troche raza. Zdecydowanie musisz posklejac ten sufit, i sciany bo masz ogromne szpary, chociaz z drugiej strony jakbys je powiekszyl gdzieniegdzie to mozna by z tego zrobic bardzo zniszczona bibloteke z plyty pilsniowej :). Skad tu tyle tej zieleni?wydaje mi sie ze troche przesadziles, w takiej bibliotece byloby wiecej kurzu ktory praktycznie wszystko by zakryl. Z pozytecznych rad to mysle ze przydaloby ci sie pare swiec na podlodze i troche zniszczone zyrandole na swiece, ale raczej juz bez swiec. Mpglbys rowniez probowac pobazgrac na sciasnie krwia, rzucic na srodek pare szkiletow i troche poprzewracac pulki wtedy widz zastanawialby sie co tu sie dzialo, i praca nabralaby wiekszej tajemniczosci :). Dobra za bardzo sie rozpisalej, jak zwykle. Tak czy siak mysle ze praca bedzie w deche :D . Tak trzymaj. Powowdzenia. Greetz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksi±zki( ulożenie powtarza sie szafami, a wszelka inna powtarzalno¶ć jest przypadkowa( brzm,i jak telenowela) a co do zieleni to biblioteka jest zawilgociała, gdzieniegdzie będzie kapala woda itd, ale pewnie jak skoncze to zrobie 3 wersje biblioteki- czest±, zakurzon±,i zawilgotnial±. narazie skupiam sie na mordelowaniu. jesli chodzi o material na mnichach to pododaje do niego przetarcia i jesszcze go ręcznie poprawie. teraz zmierniam final rendera na mentalray-a, bo final mi maxa wywala na prostych scenach( do 300 tys ¶cianek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy mnich. narazie ich nie mapuje, bo mi sie nie chce :-) jak wymodeluje tyle ile jest potrzene to zaczne je mapowac a tymcaserm to jest to w sumie 2 mnichów( tu jest tylko jeden z kieczem, ale ten z toporem niczym ssie nie różni poza broni±)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox... chociaz z drugiej strony, to jak na szpade ma za dluga rekojesc... :P

 

a... i jeszzce jedno... - jakiej plci jest ten szkielet? (o ile szkielety maja plec :P) nie daja mi spokoju te wybrzuszenia klatki piersiowej... :D

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dar(e)k

Hmm...... co do tego ostatniego obrazka to nie wiem czy tylko ja to widze, ale ta klatka piersiowa jest troszke za duza, i ta Toga nie opiera swego ciezaru na postaci. Brakuje takiego malego realizmu jak by cos jeszcze bylo w srodku pomiedzy toga a postacia, moze dodac troszke wiecej takich fald na tej todze a takze te rekawy nie opieraja sie calkowicie na dloni:)

Saygon nie denerwuj sie to sa tylko moje wnioski:) 1 post i juz krytyka hehhe pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki updacik, po dluigim czasie. niewielki, bo nie mam na to zcasu( matura egzaminy) jednak dokoncze ten projekt( moze zanim mi 30-stka stuknie:-( ). jak zwykle prosze o konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna ta polka. Dobrze wyszla textura drewna z tymi zaciekami czy zabrudzeniami.. ale troche zbyt niewyrazne to drewno.. zapewne sie to zemieni jak wrzycisz wszystko do sceny z klimatycznym oswietleniem.. i dorzucisz do tego bumpy i speculary (szczegoleni to pierwsze) ;)

Biorac pod uwage klimat calosci polka moglaby byc bardziej poharatana - stara - nadgryziona zebem czasu (nie chodz o tex. ale o model) :)

Pracuj dalej i czekam na koniec calego projekciku jescze przed 30-tka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche sie doczepie do regalu - otorz ma on zle proporcje, powinien byc krotszy, a zarazem wyzszy - mniej wiecej taki jak bys go teraz odwrocil o 90stopni. Jesli projekt ma byc w granicach rozsadku to musisz to przekonstruowac. Dlaczego?

Czy wiesz ile to wszystko wazy ? Te polki polegly by natychmiast, wyginajac sie pod ciezarem tych tomow.

Mialem taki wypadek w biurze - wiszacy regal wyladowany folderami i gazetami pierdyknal ze sciany, bo nie wytrzymal ciezaru, miazdzac przy okazji sliczna wiezyczke Technicsa (4 klocki) i niszczac stojace obok nim biurko. Sprzecik przezyl ale po naprawie i odksztalceniu obudowy.

 

Postaraj sie to poprawic, ewentualnie dodaj jedna pionowa deske w srodku.

 

Tyle o katastrofach budowlanych....

:P

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by MaggeM

eeehhh! ja tam bym sie kucil... to sa solidne i mocne dechy :D

 

EEE no dobra niech bedzie ze sa usztywnine stalowymi pretami zbrojeniowymi. Ale na Twoja odpowiedzialnosc MaggeM ;)

 

pozdr

Mar - eG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny wypadek, tyle, że w domu. U mnie nie wytrzymały kołki w ścianie. Dokładnie mówiąc to się z niej wysunęły, w momencie układania książek przez żonę. Nie wiedziałem co łapać żonę czy książki:)

A tak na serio, to może by tak wygiąć odrobinę te pułki. Troszkę by to urealniło ciężar tomów zgromadzonych przez wieki. I jeszcze jedna uwaga, wydaje mi się, że pułki wchodzą w ścianki pinowe i wystają z nich. Nie wiem czy mnie rozumiesz, coś nie bardzo mogę to wyjaśnić. Całkiem niezłe, zróżnicuj tylko fakturę okładek, nie tylko napisy.

Czekam na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Saygon,

Nareszcie znalazłem czas, aby coś napisać. Zacznę może od samego wnętrza biblioteki.

Proponuję dokładnie zapoznać się z konstrukcją sklepienia krzyżowo – żebrowego, bo to co widzę u Ciebie, nie jest nim do końca, a lepiej gdyby było :) Nie będę zwracał uwagi, na wszelkie niedociągnięcia techniczne, jak na przykład wspomniane już przez kogoś szczeliny w sklepieniu. Rozumiem, że nie trzymasz się konkretnego stylu i wszystko jest bardzo wolną stylizacją, nie mniej jednak powinieneś pamiętać o tym aby być konsekwentnym i nie przesadzić z mieszaniem styli architektonicznych. Chodzi mi o wejście, które nie bardzo pasuje do reszty obiektu. Teraz w zasadzie nie wiem, czy jest to stylizowany gotyk, czy architektura wschodu. Mnisi raczej przywodzą na myśl gotyk, ale to wejście….. Te barierki przy podeście są chyba z zupełnie innej bajki, tak mi się wydaje. Co do mnicha, to ma on faktycznie złe proporcje, oczywiście postacie mogą być wysmukłe, aby na przykład podkreślić ich nie materialność i uduchowienie, tak jak to robiono w średniowieczu. Jeśli ma to być posąg, to czeka Cię jeszcze dużo pracy, bo patrząc na to nie ma się wcale wrażenia, że jest to rzeźba. Aby uzyskać taki efekt, nie wystarczy okryć szkieletu szmatą, musisz to wszystko ze sobą scalić. Zauważ, że rzeźby zwłaszcza takie, są jednoelementowe, zrobione z jednego kawałka. U Ciebie jest odwrotnie, nie widzimy rzeźby, lecz szkielet zasłonięty czymś, co nawet nie przypomina szat, ale jakiś rulon (zdecydowanie brakuje fałd). A może warto pomyśleć o tym, aby zintegrować mnichów mnichów półką? A właśnie to do półek, to również nie jest taka prosta sprawa. Te półki pochodzą z PRL-owskiej fabryki, półki na które były zapisy i czekanie w długich kolejkach. Jak na te płyty pilśniowe obłożone tanią okleiną patrzę to przypomina mi się meblarski „design” z epoki przed rokiem ’89, ale na pewno nie z epoki, o której myślisz pracując nad projektem. Tak więc projektując mebelki też warto pomyśleć o rzeźbie 

A teraz trochę o kolumnach. W zasadzie powiem to samo co przy mnichach. Twoja kolumna to szkielety sklejone butaprenem, nie ma się wrażenia całości, są to osobne elementy. Chciałem dodać również, że w tym wypadku nie należy się trzymać szczegółowego odwzorowania szkieletów, należy je raczej zasugerować. Czasem warto zrezygnować z niektórych elementów (kości), niektóre ze scalić ze sobą inne zdeformować, aby uzyskać bardziej przekonywujący efekt. To na razie tyle z mojej strony, czekam na dalsze rendery i postępy. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze. wydaje mi się że te półki będą trochę trochę zbyt surowe w stosunku do kolumien które wyszły Ci przednio. Może dodałbyś jakieś rzeźbienia, ozdobniki w klimacie odpowiadającym całości. Poza tym wydaje mi się że widok tych jednolitych ksiąg jest dość monotonny może podorzucasz jakieś skrole albo inne papirusy, ale może to zbyteczne wchodzeie w szcegóły. pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności