Skocz do zawartości

Dylemat wieku sredniego...


CrystalEye

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat i nie wiem dosłownie co począć w życiu, uczyłem sie przez 2 lata photoshopa, flasha, plasmy, i htmla. ale kumpel uswiadomił mi że przyszłosc i duza kasa lezy w modelowaniu obiektow 3D, wiec nie wiem teraz co robic, czy nadal zajmowac sie stronami internetowymi za marne pieniadze czy zaczac sie uczyc 3Dmaxa, nie wiem tylko czy nie jest juz dla mnie za pozno....

 

Ps: ile czasu potrzeba zeby dosc dobrze opanowac 3Dmaxa, tak zeby robic taka grafike jak w galeriach na stronie max3D?

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

\"czy nadal zajmowac sie stronami internetowymi za marne pieniadze\"

 

Hyhyyh, pieniadze w tej branzy sa bardzo duze, ale jak ze wszystkim - wsyzstko zalezy od Twoich umiejetnosci. Mozesz stawac na rzesach, ale jezeli bedziesz to robil kiepsko to nikt Ci nie zaplaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 lat...? ho ho... nie no - w tym wieku to juz nie ma sensu zaczynac zycia od nowa.:(

 

babcia mi mowila ze raczej trudno robi sie duze pieniadze na(czytaj \"jest sie dobrym w...\") czyms czego sie w istocie nie lubi.

jesli lubisz strony, to rob strony. jesli lubisz 3d to rob 3d.

 

 

a pozatym to pieniadze szczescia nie daja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe,khe, 18 lat? i juz kryzys? khe,khe, to moze trzeba sie zbadac, co? Duzo zycia przed soba. Jeszcze pare razy mozesz zaczynac od poczatku zanim sie kostucha upomni.

Tak jak Kru - rob to co lubisz, to jedyna rada.

A jesli to co lubisz to \"robienie kasy\" to zapomnij o grafice w ogole. Zajmij sie bankowoscia - za 20 lat bedziesz robil 300 tysi miesiecznie. Zasponsorujesz paru grafikow na forum, khe, khe.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek---> tak wg mnie to chyba kazdy w wieku \'okolo dwudziestoletnim\' przez to przechodzil... w 200% normalne!!! tak na prawde to moze pare procent populacji do...powiedzmy dwudziestegoktoregos roku zycia wie na stowe co chce ze swoim zywotem zrobic... ja do dzisiaj nie wiem:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak jak już poprzednicy powiedzieli. Bądź w czymś najlepszy to praca zawsze się znajdzie, a o pieniążki się nie martw bo wszędzie czekają odpowiednie. Tyle że trzeba na nie zapracować.

 

A co do CG3D to z rok, dwa. Ale tak naprawdę to zależy od twoich predyspozycji oraz nakładów czasu jakimi dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy a ja tak z ciekawosci sie zapytam a gdzie lezy ta kasa z 3D? cos ogloszen w tej branzy jak na lekarstwo. czyzby za chwile mial nastapic boom na animacje, ilustracje 3d i gry???

 

pewnie znowu narzekam i robie ot ale prosze o oswiecenie gdyz uwazam ze branza graficzna jest raczej niszowa.

70% ogloszen dam prace to grafik-operator maca na quarka, 30% to grafik-informatyk do netu bo ciezko to nazwac webdizajnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, w polsce jest to kasa widmo niestety... no ale zaloze sie , ze kazdy (lacznie ze mna ;) ) marzy sobie po cichu , ze zrobi kiedys wypasionego shorta i po jakims czasie ktos z IL&M czy Pixara zadzwoni, zaoferuje prace w LA, C.A., i bedzie sie do konca zycia zajmowac 3d i kasowac 200tys $/rok :D hehe ok, juz sie obudzielm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn: Pewnie, ze khe, khe, branza jest niszowa, i to nie tylko w Polsce. Na swiecie tez tym fachem zajmuje sie nikly procent ludzi. To nie znaczy, ze nie mozna z niej zyc.

Tylko dwie grupy znalazles? Ojoj, cienko, cienko, trzeba dalej. Skad to przekonanie, ze prace marzen znajduje sie w gazecie? Marzyc trzeba szerzej.

Jak lubisz ta robote, jestes dobry i w miare niekonfliktowy to bedziesz na tym zarabial. To dotyczy nie tylko tej roboty- kazdej innej tez. Ha, tkkkktt.

 

Salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a ja wam na to tak :

 

miłość bywa różna... Miłość do 3D... Miłość do czego lub kogokolwiek potrzebuje zazdrości... Tak. Trzeba mieć taką odskocznie.... \"grafika\" musi być o \"coś\" zazdrosna tak samo to \"coś\" musi być zazdrosne o grafikę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak ponownie zostalem nie zrozumiany :)

Dziadek wszystko ok, tylko jak to sie ma do robienia nadzieii mlodym ludziom na wielka kase i swietlana przyszlosc dla mas fanow 3D.

jak ktos jest dobry to praca sama go znajduje, ale trzeba miec dorobek.

zapominacie chyba o tym ze istnieje cos takiego jak srednia, przecietna, ogol.

a wy uogolniacie zawyzajac poprzeczke. przecietny poziom kandydata na grafika jest baaardzo niski.

kolega zadal pytanie czym sie zajac by miec za co zyc to sorry, wystarczy porownac ilosc firm zajmujacych sie filmem produkcja, postprodukcja, grami do ilosci agencji reklamowych zajmujacych sie drukiem czy internetem.

a jak zadal takie pytanie to chyba odpada dyskusja o `pracy marzen`.

 

 

takie sprostowanie, nie szukam pracy jako grafik, jestem konfliktowy, nie umiem pracowac w zespole i nienawidze szczerze specjalistow od marketingu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khe,khe

akdsn

\"tylko jak to sie ma do robienia nadzieii mlodym ludziom na wielka kase i swietlana przyszlosc dla mas fanow 3D\"

hmm powiem tak, pojde w analogie:

Muzyka ma fanow jeszcze wiecej a tylko maly procent tych fanow z czasem ma szanse stac sie muzykami. Jakos nikt o to nie kruszy kopii. 3D ma byc inne?

Nie kazdy fan spiewania tak naprawde CHCE spiewac. Nie kazdy fan sportu CHCE uprawiac sport. Hmm, nie wiem czy jest to jasne, ale mysle, ze zalapiecie.

A ja mowie tylko zeby znalezc dziedzine ktora sie lubi i ktora bedzie sie wykonywac dobrze ( a moim zdaniem idzie to w parze ). Kasa wczesniej czy pozniej przyjdzie wtedy sama.

( wiem, wiem, takiemu ustawionemu staruszkowi to latwo gadac - no ale ten staruszek tez kiedys sie przebijac musial przez mury, az sie lumbago nabawil khe,khe )

Piszesz, ze zawyzamy poprzeczke i zapominamy o przecietniakach. Ale powiedz mi, jakim cudem ktos kto przecietnie wykona swoja robote ma byc swietnie oplacany? Bo Imho powinien byc oplacany przecietnie, nie?

 

Desten jak na razie zadal jedno pytanie i sie nie ustosunkowal do naszych odpowiedzi. ( miejmy nadzieje ze nie popadl w depresje )

Khe,khe, de facto nie wiem o co mu dokladnie chodzilo. Moze i o \"prace marzen\" ;-)

 

wracam do respiratora

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zająć się czymś z branży import-export lub sprzedażą tanich mebli, z tego będzie kasa bez specjalnego potencjału i trudu zgłębiania własnej jaźni w poszukiwaniu ciekawych pomysłów.

 

czy to był Off Topic?

 

Szybki Bill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności