Skocz do zawartości

Problem z renderingiem Blender + Yafray


Meri

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu opadły mi dzisiaj ręce, pracuję sobie nad prostą wizualką, wszystko pieknie działa, miodzio! Do czasu...

Poprawiłem troszke materiał, wciskam render, pojawia mi sie dokładnie ten sam obrazek.. ok, może poprawiłem za mało? Więc poprawiam mocniej, render znow wyrzuca ten sam rysunek.. chwila zastanowienia.. zamknałęm blenderka i włączyłem znowu, wciskam render i dostaje... czarny output z niezwykle niskim render timem (~0.5s), patrze na konsolke a tam pieknie brzmiący błędzik:

COMMAND:

YAF_displayImage(): Could not open image file

 

Probówałem juz zmiany ścieżek, usuwanie tekstur/materiałów, usuwanie plików tworzonych przez jayfraya, przeinstalowywanie łącznie z usuwaniem pozostałości w rejestrze, importowaniem całej sceny do nowego pliku, ręcznego renderowania z lini poleceń,nic nie pomogło, nawet konsultacje z wujciem Googlem.

 

Problem dotyczy tylko Yafraya, defaultowy blenderowski renderer działa.

Miał ktoś kiedyś taki problem? Albo wie jak go naprawić?

Pls >.

 

Edit:

Używam Blendera 2.46 i Yafraya 0.9

Edytowane przez Meri
Błedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No ok, nikt nie wie co sie stało najwyraźniej ale ja już wiem! Nasz super opensource skasztanił mi plik z sceną, bo jedna z wcześniejszych wersji (całe szczęście często zapisuje) działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Yaf(a)ray'em (nie mylić z Yafray),a co do sceny to mi jak się coś kaszaniło ze sceną ,a nie zapisywałem wcześniejszych wersji ,to otwierałem nowy plik i importowałem(Append or link plik blend i object) całą scenę ,i też problem się rozwiązywał , poniżej link do Yaf(a)ray:

 

http://www.yafray.org/forum/viewtopic.php?t=1159&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności