Skocz do zawartości

Kolory na TN


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ze względu na brak miejsca na biurku chciałbym się przesiąść z 17 CRT na 22 LCD. Grafiką zajmuję się czysto amatorsko, w wolnych chwilach. I tu mam pytanie odnośnie monitorów na matrycy TN - czy odwzorowanie kolorów jest naprawdę tak tragiczne, jak się czyta w niektórych opiniach w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie , nie sa tragiczne , to kretynskie czasem opinie "pro" specjalistow z koziej wolki , grom monitorow to TN i co , nadal ludzie je kupuje , sa zadowoleni itd , mam 24" tn i nadal nie zaluje zakupu i jestem zadowolony , patrzac na tn i spva stojace obok sie , owszem inne odcienie ale tylko ty , jak ktos ma fiola na pkt kolorow to moze faktycznie mu to roznice zrobic

 

co do katow u siebie nie mam problemow pracujac przy kompie , siedzac na kanapie i ogladajac film np. widac ze czasem brakuje paru stopni ale nie wplywa to jakos specjalnie negatywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zajmujesz sie grafiką profesjonalnie to imho nie opłaca się kupować innych niż TN. Ja też grafikę traktuje raczej jako hobby, a tak to na kompie głównie gram, i TN do takich sytuacji całkowicie wystarcza. Będą co prawda niektóre BARDZO delikatne gradienty poszarpane, ale to nie przeszkadza.

 

Co do kątów widzenia, co za różnica czy jest 45 czy 180 stopni jak przed monitorem siedzi się (przeważnie) na wprost? To ma znaczenie tylko jak siedzi więcej osób i np. oglądają film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do siedzenia na wprost to nie do konca sie zgodze. Wystarczy prosty test. Otworzyc okienko ku gorze ekranu i przesuwac je szybko pionowo w dol. Okienko na gorze bedzie ciemniejsze niz na dole. Taki gradient mnie bynajmniej bardzo denerwowal.

 

Tak naprawde to kwestia indywidualna. Ja na twoim miejscu poszedlbym do sklepu i sprawdzil wypatrzony model czy odpowiada twoim wymogom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności