Skocz do zawartości

Co z czym połączyć...


cfaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przejrzeniu różnych testów, tego fora zdecydowałem się na q6700 z uwagi na to, że chcę podkręcić trochę mu osiągi. Teraz czas na pytania:

1. Jaką płytę główną wybrać przy założeniu, że grafa to będzie radek 4850, pamięci DDRII na początek 2x2GB potem więcej, jakiś seagate 500gb pewnie, na której da się bezpiecznie kęcić i która mieści się cenowo w granicach przyzwoitości (jakieś może 300-400, da się w tej cenie?)

2. Jakie chłodzenie do tego wybrać, by procek kotłowni nie wyręczał w sezonie grzewczym?

3. Jakie zasilanie (ile W) by wszystko to ładnie chodziło (zakładając pokręcony procesor oczywiście i lepsze chłodzenie)

4. Jakiego producenta polecacie jeśli chodzi o chipset rad 4850.

 

Dzięki za rzeczowe odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2. Nie ważne jakie chłodzenie wybierzesz - procesor będzie oddawał tyle samo ciepła, kwestia jest tyko w jaki sposób będzie to robił (czy cicho, czy wręcz przeciwnie).

3. http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

4. Zależy - jak bierzesz jednoslotowe chłodzenie (takie czerwone) + 512ram - to jest to karta referencyjna od ati - bierz co będzie tańsze, jak chcesz co innego... to ja ci doradzać nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płyt to looknij na DFI,ja mam zamówiony zestaw na DFI LanParty DK P45-T2RS, chyba bo nie jestem pewien co do płyty :P tyle razy to zmieniali w sklepie że szok ale jak nie ta to na P35. Jednak na 90% na p45, w środe dam znać jak się sprawuje komp tylko troche inna konf ale z tego co czytałem to DFI mają mega płyty do podkręcania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_Corsair_CMPSU_750TXEU__750W/pelny,id,47105/

popatrz tutaj, jeśli myślisz o tym http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Chieftec/Zasilacz_do_obudowy_Chieftec_CFT_560A_12S_560W/pelny,id,27526/ to jak zależy Ci na ciszy to ma 14cm wentylator a nie 12 jak chieftec, komentarze też same pochlebne. Co do płyty głównej to jednak mam na p45, różnice są w tym że masz crossfire na p45, moster ich-10r i różnice w ilości złączy pci, pci-express x16, x1. Wcześniej nie pisałem o dysku ale polecam samsunga F1 640 cisza i niezła wydajność za nieduże pieniądze. Pozdrawiam :)

EDIT: jakie chłodzenie do podkręconego procka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności