Skocz do zawartości

podpiecie plazmy do komputera


huzdebos

Rekomendowane odpowiedzi

witka,

 

Czy ktos probowal skutecznie podlaczyc plazme do komputera? Zalezy mi na tym, aby film puszczany na kompie mozna byloby ogladac na plazmie. Nie wiem czy problemem nie bedzie odleglosc - cos moze potrzeba do wzmocnienia sygnalu

Parametry:

- karta graficzna w kompie z wyjsciem DVI (w telewizorach jest to chyba odpowiednik HDMi)

- plazma panasonic Th-42PV80, 42 cale, HDMI

- odleglosc miedzy kompem a TV 10-12 m

 

Jaki najlepiej kabel, lacze?

Mozecie polecic jakis soft do obslugi tego wszystkiego?

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dvi i hdmi w żaden sposób nie są swoimi odpowiednikami - dwa różne gniazda i kable - jedyne co je łączy to, że są cyfrowe :) Nie wiem jak wygląda sprawa z dvi przy takiej odległości, w dodatku nie wszystkie tv mają gniazdo dvi, ale za to świetnie poradzi sobie hdmi - 10-12m to żadna przeszkoda, do karty kupujesz tylko przejściówkę dvi->hdmi i działa, softu żadnego nie trzeba bo ustawiasz tv jako dodatkowy monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro - w saturnie mają strasznie drogie kable (też ostatnio chciałem kupić i szybko uciekłem). Nie wiem jaką masz karte, ale w ati można przesyłać też dźwięk po hdmi (na przykładzie hd3xxx), mają jakiś tam kontroler dźwięku - instalujesz do tego sterownik i jak się w windowsie na niego przestawisz, to wyłącza dźwięk na komputerze i leci tylko na tv (niewygodne, dużo klikania). Nie wiem dokładnie jak to działa, bo nie ja podłączałem/konfigurowałem, tylko widziałem efekt końcowy. Ogólnie to dźwięk lepiej po coaxialu przesłać albo toslinkiem (światłowód) - wszystko zależy jaką masz dźwiękówkę i złącza na tv. Oba kable do kupienia za mniej niż 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to monitor podepnij przez przejściówke vga->dvi, a tv prze dvi->hdmi. Możesz też wymienić karte, bo 6600 to troche antyk już ;). Co do dźwiękówki, to jak masz karte realteka (na większości płyt to montują), to one mają albo coaxiala albo toslinka (albo to i to). Możesz też kupić sobie dźwiękówkę np. małego asusa xonar (ok 200-250 zł) - na niej jest toslink, albo dużego xonara (ok 500zł) - ten z kolei chyba (podkreślam 'chyba') ma coaxiala z przejsciówką na toslinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu do czasu podlanczam kompa do plazmy kabelkiem DVI>HDMI 6 metrow. W zasadzie zadnych problemow. Taki kabel ponoc potrafi bez problemu przesylac dane na odleglosc 15metrow.

 

Pod zadnym pozorem nie kupujcie w MM, Saturn itp. Tam kupic kabel to smierc dla portfela. Na allegro 10m kosztuje cos ok 50zl-60.

 

Dzwiek tak jak pisano, podlancza sie osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności