Skocz do zawartości

Liczne zmiany!


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

oki to będie pare propozycji i pytań.

1) może dodac takdził maya, bo wiem że pare osób bawisie w tym programie, a nie ma żadnego forum/ stronki polskiej o tym programie.sam sie na niegoniedlugo przesiadam, a nie chcę tracić kontaktu ze stronk±. nawet na tym forum sa prace w maya( dinozaurek w dziale WIP)

2)KASACJA LICZNIKA- posalem o tym w na luzie, ale chyba lepiejbedzie jak tu to wrzuce.

3) pytnie - po co jest dział archiwum??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam!!!

 

Saygon co do pierwszego pytania to mi podpadles :mad: co chcesz zrobic na maye chcesz sie przezucic ?? :mad:

 

Ale dzial sie zawsze przyda bo na innych forach juz sa takie dzialy ;-)

 

2) tak pisalismy o tym na naluzie i jestem na tak :-)) licznik jest nie potrzebny niejlepiej niech tylko zostana gwiazdki i reszta a licznik wywalic :-)

 

3) :O??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za :) ponieważ od tamtego tygodnia nie siedze już w maxie przesiadłem sie na MAYA :) na stałe :) teraz zagl±dam żeby ogl±dać czasem dział bitwa i Wip :)

 

tak wogóle klicek to mówiłem że sie przesi±dzie a nie chciałe¶ wierzyć :) hehehe :) wygrałem tym razem :)

 

POZDRAWIAM

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do archiwum pójdzie Bitwa jak się zakończy:) (przynajmniej tak mi się wydaje). A co do Maya to się nie wypowiadam. Nie siedziałem i nie usi±dę:)

Gwiazdki zamieńmy na baloniki (zbyt serio tego nie traktujcie, po prostu jest mi wszystko jedno w tym temacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Nehru prosze wywal ten avatar :p ty zdrajco 3d maxowosci ;p

 

Gotham , Adek nie robcie tego dzialu ;-) zartuje dzial sie przyda na pewno i tez bedzie nim duze zainteresowanie nie powiem ze nie wezme udzialu w roznych dysputach ;p

 

Baloniki ?? mi sie podoba moze lizaki ??? :D faza na maxa na bank ;p

 

Nehru jak cie spotkam na zjezdzie ROTNU to dostaniesz w oko ;p

 

A na pewno nie zostane sam moj qmpel becry ;-) zostanie ze mna co prawda jest starszy ale mi to nie przeszkadza :P

 

I bedziemy razem prwadzic ludzi swiatlosci w strone maxa :-) bo to jedyna prawidolowa droga zycia ;p

 

wspominalem ze jak cie spotkam na zjezdzie ROTNU to masz w oko ?? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gwiazdkami to tak wła¶nie kombinuje, że można by wprowadzić jak±¶ ¶redni± ważon±.

tzn:

działy mniej ważne-x0.5

działy ważne-x0.7

działy bardzo ważne -x1

pytanie - 0.7 pkt.

odpowiedĽ -1 pkt.

wszystko mnożone x czas na forum dyskusyjnym tylko nie koniecznie razy ilo¶ć dni bo to by dużo punktów wyszło:)

ale co¶ w tym stylu.

może jakie¶ dodatkowe punkty za wygran± Bitwę, albo za jakie¶ ładne rysunki albo teksturki albo modele:)

Pozostawiam pod dyskusję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co licznik??dla podbudowania sie że jestem np 3 czy ktory¶ tam na stronie? to powwoduje tylko za¶mecanie forum głupawymi wpisami. stopniowanie nic nie da bo dale luidize będ± piać nie lepiej ale więcej. a o to wlasnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy traktuja pomysł usunięcia licznika z przymróżeniem oka. no coż nie każda idea sie udaje. ale dalej apeluje o kasacje tego r±banego licznika. wtedy beda pisali ludzi którzy chca pomóc, a nie ci co chc± miec dużo czego¶ tampod nickeim( gwiazdek, baloników, piw itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Lojej, jak juz pisze to i kilka ogolnych komunikatow, tak aby tematow nie zabraklo przypadkiem.

 

W przyszlym tygodniu ruszy ankieta do bitwy nr. 3, ktora rozpocznie sie najpewniej 16. Wiec ankieta bedzie trwac dwa tygodnie...

 

W ankiecie bedzie jeden stary temat ktory uplasowal sie poprzednim razem na drugim miejscu + 4 nowe (znowu bede musial pokumac...), ostatnio zebralem dobre noty za tematy... Wiec teraz przyloze sie dwa razy mocniej ;).

 

Obecnie jest juz kilka zmian skolejkowanych... Ale o nich byla juz mowa.

 

No dobra, teraz czas sie ustosunkowac do postulatow:

 

Saygon:

 

1. To jest postanowione juz od dawna.

 

2. Nie ma szans.

 

3. Zobaczysz jak ta bitwa sie skonczy... (Juz wiesz?)

 

BTW. W Mayi robi duzo osob. Sam pracowalem w praktycznie wszystkich programach do 3D i Max jest swiadomym wyborem. Jednak jak ktos uwaza inaczej, to nic nie mam przeciwko.

 

BTW2. Nie przyzwyczajajcie sie na stale do jednego programu... Jak sie zakuma co i jak, to Softimage, Lightwave, Maya etc. nie ma problemu w pracy w nich. Diabel tkwi w interfejsie, poznasz go... I po wszystkim ;).

 

BTW3. Naprawde smiesza mnie komentarze o Maxie 5... I o zapozyczeniach z Mayi. Widzial ktorys Power Animatora? Jesli nie to jest to starszy brat Mayi (jest tym samym dla niej co 3d studio dla Maxa). AliasWavefront tworzac Maye czerpal calymi garsciami z interfejsu Maxa... Przy czym rozklad narzedzi w Maxie wciaz jest niedoscignionym wzorem ;).

 

Bacry:

 

Ciekawe, nie powiem ciekawe... Tylko ze wtedy nie byl by to juz licznik... A jakis twor niestworzony...

 

A dopoki pamietam:

 

Co do kwestii kontaktu ze mna (o ktora kiedys bylo pytano). GG i ICQ dodam do profilu w grudniu (zlapac mnie na nim jest super trudno... Ale moze).... Wiec doradzam lapanie na e-mail, jedynie w kazdy poniedzialek o 8.00 bede na chatcie na max3d.pl. Ktos ma ochote pogadac to zapraszam.

 

Heh, starczy tego... Chociaz powinienem wspomniec jeszcze o paru sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zmienili nazwę ale daruje to :-:P:P

dziekiza uwzględnienie propozycji o maya, bo chyba ja pierwszy opublikowalem ta idee na forum( chyba - upewniam się)

codo licznika to jak juz pisalem widze ze wielu ludziom na tym zależy( większo¶ci forum bo poparło mnie raptem 2 osoby- zawsze co¶:-))( jakis sposób dowarto¶ciowania samego siebie ?? - nie wiem, ja tegonie potzrebuje, ale traktuje zdanie innych)

a co do kontaktu to mam jedon pytanie do ciebie Gotham- o 8 rano czy wieczorkiem?? bo niby 8 to rano, ale to troche malo wygodna pora dla większo¶ci( raczej ucz±cej sie, lub pracuj±cej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Co do may to dzieki bogu skasowalem to cholerstwo jakies kilka godzin temu bo prawie dalem sie namowic ;p przez panow saygon i pana nehru ;-) bo zacietych wymianach zdan prawie peklem ;p

 

Nie martw sie gotham mnie tez to bardzo smieczy ;-)

 

i jak by ktos sie pytal to powiem tak : bardzo podoba mi sie standardowy render w maxie 5 jest wspanialy nie potrzebuje juz fr;p ani brazila :-) effekty sa zblizone :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saygon:

 

Na forum opublikowales ja jako pierwszy. Ale nie zmienia to faktu ze o tym sie juz mowilo ;).

 

Jejku... Czego sie tak czepiliscie tego licznika (jakis kompleks ;) ), to jest najnormalniejsza rzecz na ziemi :D.

 

A godzina to 8 rano.... Nie spodziewam sie nikogo, ale i tak tam bede ;).

 

Hihi, a wy dalej wojna Max Maya... Swoja bitewke prowadze w Maxie, ale nastepny projekcik pewnie bede realizowal w Softimagu XSI 2.0... Taka mam ochotke, a i z jego interfejsu zdalo by sie podciagnac...

 

Tak aby bitwa nie wygasla ;), niech Mayarze wytlumacze czemu sporo osob modeluje w Maya... A potem ucieka z tym do Maxa, tam teksturuje, kompozycja i rendering. No, prosze o wyjasnienia ;D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wim ze sie o tym owilo,ale muszę sie podbudować:-DD a co do maya to bawilem sie tym malo, ale max nie sie często wychrzania( przypotężnych obliczeniach- operacje logiczne na 2 mln poly) i mam tego do¶ć. maya podobno jest stabilniejsza. tylko dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham zniszczłes moje mlodzieńcze marzenie:-(((( jak mogłe¶.:-PP

a tyle poly było w mojej kolumnie jak dałem tam meshsmooth( potem sie z tego wycofałem) i próbowalem to power boleans poł±czyć w jeden objekt,tak żeby zbęde ¶cuiankisie usuneł. nie wyszło.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że jak najbardziej znienawidzony użytkownik tego forum nie powinienem odzywać się juz nigdy

 

 

Ja tam ciebie lubię ;), jestem przeciwko zamykaniu się w ogóle na maxa, baaa, na 3d, w ogole na grafike.... Na komputery etc.....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by NEHRU

To co z tym działem bo dalej nie iwem ?? będzie założony ?

 

POZDRAWIAM

Przemek

 

Będzie, będzie... Ale to będzie sam czubeczek zmian.... Baaaa, dodanie jeszcze dwoch takich zmian to tylko czubeczek czubeczka krysztalka na szczycie gory zmian.... Na razie rozpoczynaja sie rozmowy... Nie moge powiedziec wiecej... Ale polskie CGComunity bedzie nie do poznania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mAYaRZy będzie dużo postów :) i więcej niż 3 osoby :P

>>>ja tam uwazam ze kazde zmiany prowadza do gorszego stanu

MAYA nigdy jeszcze do gorszego stanu nie doprowadziła :) hehehe tylko max pogrąża ludzie :P

>>>Ja tam ciebie lubię

Ja ciebie też chociaż ci nie znam :) ale popierasz moją propozycje :) hehehe

>>>Ale ty sie niecierpliwisz przemku

:) zawsze byłem i zawsze będe niecierpliwy :) nie moge sie doczekać jakichś poważnych i długich dyskusji o MAYCE na forum :)

 

POZDRAWIAm

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze i ty Klicek?

 

Ja siadlem do Maya\'i i jakos nie moge sie polapac... jako ze interfejs Maxa jest BARDZIEJ intuicyjny niz Maya\'i... na poczatku chcialem stworzyc boxa - z tym poszlo gladko, pozniej pare extruded i bevelow... to troche trudniej - 5 min szukania, a meshsmooth, czy tam smooth jak to sie tam nazywa - 2 min, material 6, no a rener 3... to w sumie 16, dla porownania z tego co pamietam jak pierwszy raz odpalilem Maxa - od razu box (gdzie moglem ustalic sobie rozmiary przy tworzeniu), pozniej (jeszcze nie znalem extrude i meshsmooth) walnalem kilka modyfikatorow - 2 min, material editor - mialem farta bo nacisnalem \'m\' :D

ale tez nie sadze zebym dlugo szukal, no i renderer pieknie w listwie, a jak zobaczylem effects to i dodalem kilka glowow i bylo pieknie :D

 

Coz podsumowujac - nigdy nie siade do Maya\'i chyba ze moi pracodawcy (obym cos znalazl :P) beda tego wymagali.

 

A tak na marginesie - w Maya\'i mozna to samo zrobic co w Maxsie, tylko ze niektore rzeczy sa trudniejsze a niektore latwiejsze...

 

A tak w ogole to jest forum o stronce Adka

a nie Maya vs Max :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Hmmm Maxa nigdy nie porzuce chociaz mam juz takie przerwy w dostawie maxa do mojego mozgo ze shock ;-) dzieki ci boze ze wmysliles boze narodzenie ;-] bo moglem przynajmniej dobrze zasiasc do maxa wiecie problemy w szkole itp ;p

 

A teraz zasiadlem na dobre do maxia ;-) chociaz pogobilem wszystkie szkice do mojego wipa ;-] ale jakos sie pracuje kocham maxa za jego interface , dlatego ze sie do niego przyzwyczailem ;p

 

Maya hmm co moge o niej powiedziec na 1 dzien pracy z nim ciekawy interface chociaz bardziej taki trodny , ale przy okazji mamy prawie wszystkie dobre effekty bez plugsow , ogien , futerko itp.

 

Modeluje sie w miare przyjemnie nawet na myszcze z 2 przyciskami ;p

 

Po tescie maya 1 : max 1 = remis :-)

 

zobacze jak dluzej popracuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za MAYką... :D zresztą jak siedzisz w maxie tol ogiczne że jak siądziesz do programu z innym interfacem to ierwszy raz sie trudnirj połapać... ale tak naprawde wbrew pozorom jest banalna... :D łatwiejsza w obsłudze niż max bym nawet powiedział :) tylko trzeba poświęcić na początek jeden dzień żeby obczaić co do czego służy a potem to juz jest z górki :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności