Skocz do zawartości

[SSAT] Wisielec


Rekomendowane odpowiedzi

[sSAT] Wisielec

 

Witam, uczestniczę pierwszy raz w tego typu "Bitwie 3D", Jak zarówno pierwszy raz zamierzam umieścić moją przykrą i wprawiającą w kompleksy "prace" na Forum :)

 

Scena ma się prezentować następująco:

 

"Z dawien dawna, studenci w akademikach, lub w prywatnych mieszkaniach zbierali się przy puszce piwa lub przy większych ilościach by podziwiać mecze piłki nożnej... Pewnego razu mecz miała rozstrzygnąć decydująca bramka, nasza reprezentacja miała sytuację podbramkową i w tym momencie wysiadł telewizor. Telewizor LCD nie miał szans z rozzłoszczoną gromadą wstawionych studentów. Został zabrany z dotychczasowego miejsca pobytu, razem z podpiętymi kablami, które zostały zerwane z racji przeważającej siły studentów. Telewizor zapłacił najwyższą cenę, został powieszony na drążku sportowym znajdującym się w futrynie drzwi... a studenci urządzili sobie zabawę "piniatą" uderzając w telewizor z kijów baseballowych, i innych rzeczy znajdujących się pod ręką..." - Bogaci rodzice studentów pokryją koszty zakupu nowego jeszcze lepszego TV :)

 

Nie wiem czy projekt zdołam zrealizować, i jak wyjdzie... Lecz jedno jest pewne, wezmę udział w "Bitwie 3D" i zajmę szczytne ostatnie miejsce, w końcu ktoś musi je zająć :) Mam nadzieję że wam się poszczęści i ktoś z was wygra =]

Poza tym nie wiem czy uda mi się wykonać taki projekt, z względu ograniczeń jakie nakłada na mnie mój komputer...

 

Życzę wam powodzenia.

Postępy z moich nikłych prac zostaną okazane już niedługo.

 

Proszę moderatora o przetłumaczenie mojej historii nieszczęsnego telewizora na język angielski.

Edytowane przez Fafik
Lekka zmiana koncepcji... xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witaj w bitwie :) Dziwi mnie niska ocena twoich zdolności, ale wiem czemu tak jest - jeszcze nie widziałeś tych wygibasów, które ja pokazałem w swoim wątku :D

 

Co do koncepcji projektu, to myślę że studenci powinni pić piwo - to najlepiej pasuje do kibiców oglądających mecz. Czekam niecierpliwie na pierwsze rendery.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widziałem twoje Dzieło, ty umiesz wymodelować już człowieka a ja nie, ale za to pracuje w 3D łącznie gdzieś około 2 - 3 miesięcy, więc startuje tylko po to żeby się czegoś nauczyć, żeby komentowali moją twórczość, i ewentualnie Zebrać jakąś nagrodę :D - oczywiście żartuje, nie liczę nawet na nagrodę :)

Startuje żeby się czegoś nauczyć i dla zabawy, nic tak nie uszczęśliwia jak przegrana rywalizacja i 3D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafik, człowieka umiem wymodelować (bez szkiców wychodzi koślawy, ale wychodzi), ale model, który pokazałem na jednym z renderów, został wygenerowany przez MakeHuman, więc się nie liczy. Dałem go tam, bo łatwiej mi było ocenić skalę domu do poszczególnych elementów (np. płot, czy samochód, który będzie stał przy drodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie słabo sie prezentuje

tyle że na razie nie ma co się prezentować. Zbyt mało nam pokazałeś, by powiedzieć "tak, to jest ładne, a to z powrotem na warsztat". Dodaj jeszcze kilka elementów, stwórz pomieszczenie za drzwiami, a wtedy powiemy ci coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak tworze post pod postem, ale mam ważną sprawę, zupełnie z innej bajki, więc tworze nowego posta, otóż mam nowy render, mam nadzieje że wam więcej pokaże i przypadnie do gustów :D

 

ouqhe0.jpg

 

Edit:

 

Niestety jest słaba jakość obrazu, niw widać wielu detali, ale to jest JPG, nie ma co się dziwić...

Jak dołoże tekstury zapisze to w lepszej jakości... :D

Edytowane przez Fafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma detalu i tak:p

 

opcja nr 1

Zakładam, że renderujesz scanlinem w maxie. Jak nie masz tam sufitu to daj na scenę światło skylight (obojętne gdzie), w nim włącz cienie i ustaw sample dla cieni na jakieś 8-10. Zmień kolor światła na biały.

 

W opcjach renderowania w zakładce bodajże rendering, znajdź opcję render filter i zmień area na catmull-rom, będzie ostrzej.

 

opcja nr 2

Przełącz renderer na mental ray: (opcje renderowania->zakładka common->assign renderer i przełącz dla production na mental ray)

Następnie w opcjach renderowania->indirect illumination włącz enable final gather i zmniejsz ilość rays per FG point na powiedzmy 50-100, będzie trochę szybciej liczyć.

Następnie w zakładce renderer zmień filter type z box na lanczos i ustaw jego parametry oba na 3,5. To wyostrzy render.

 

Jakość rendera w mentalu możesz zwiększyć przełączając Samples per Pixel w zakładce renderer na powiedzmy min 4 max 16 albo 16/64, im więcej tym lepiej ale dłużej się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus Dzięki za porady, chętnie bym skorzystał ale mój sprzęt i tak jest przeciążony, a jak zrobiłem opcje 1 jak zarówno i drugą to mi renderowało prawie 3 minuty 1 render, a tak to na ustawieniu default mi renderuje około 5 - 15 sec. Mój komputer w ogule jest za słaby do grafiki 3D, mam nadzieje że w najbliższym czasie uda mi się przerzucić na coś znacznie mocniejszego... :)

 

Mój Komputer ma parametry takie jak:

Procek: 2.5 GH Athlona

Grafika: 64 MB Nvidia Gforce 4 MX

Ram: 512 MB

Dysk: 80 GB

 

Więc sam widzisz te parametry jak dają w ogule możliwość zabawy z 1 boxem to jest dobrze :D

Na przyszły rok lub pod koniec tego roku zamierzam kupić sobie jakiegoś laptopa o lepszych parametrach i możliwościach do 3D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności