Skocz do zawartości

drugi komp z Quadem do Maxwella


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

czy opłaca się brac drugi komp jako tzw. render farme do Maxwella?

Chodzi mi o takie gotowe "trupki" z allegro za powiedzmy 1, 200 zł

Jak ma się to do przyspieszenia renderingu, no i czy nie ma problemu ze współpracą... ściślej, czy nie natkne się na jakieś problemy typu za wolna sieciówka itp.? Na co zwrócic uwage, przy takim zakupie i czy warto w to wejść.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A nie lepiej jest podbudowac glowny komputer ? Na jeden komputer raczej nie ma sie co napalac bo wiecej bedzie ustawiania a przyspiesszenie niewielkie jak na jednego kompa za 1200zl. Lepiej kupic 8Gb pamieci i dobrego quada albo xeony na dobrej plycie glownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie przesiadłem się z duala na quada i wielkiej różnicy nie zauwżyłem :-)))

hmmm jeszcze nie kręciłem tego quada, może spróbuje :/ ale, żeby dwa quady były wolniejsze od jednego podkręconego to troszke dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj na forum http://www.benchwell.com/

sa tam równiez moje ( choc stare) wyniki

dziś mój czas tego testu to na pojedynczym kompie 5min30s ( ale to 2xQX9775 oc do 4,5 Gz)

a przy wykorzystaniu 1 noda renderującego ( 4 xeony 5472) 4 min 30s.

a ten sam nod ale 4x Xeon oc do 3,6 Ghz to 4 min

tak wiec jest różnica

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm , co do pamieci ... zrobilem kiedys test ,do pc z 1024 ramu wsadzilem druga kosc 1024 i render przyspieszyl sie tylko o 3 sec , jesli dolorzyl bym kolejna 1024 zyskal bym kolejne 3 sec ? i czy to wogule jest oplacalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm , co do pamieci ... zrobilem kiedys test ,do pc z 1024 ramu wsadzilem druga kosc 1024 i render przyspieszyl sie tylko o 3 sec , jesli dolorzyl bym kolejna 1024 zyskal bym kolejne 3 sec ? i czy to wogule jest oplacalne ?

 

tego tak nie przeliczysz. Wszystko zalezy od sceny. Jedna scena uzyje 1gb ramu, dla innej 8gb bedzie malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pozatem szybkość renderu zależy od procka... część zasobów będzie zmagazynowana chyba na dysku jak zabraknie ramu??

 

Jesli do modelowania to tak, pamięć workami można kupować i będzie mało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mozna jesze wtrącic to zasada jest taka.... jak sie ma 4-8 GB to dodanie pamięci już niewiele wnosi ( umożliwia tylko pracę z duzymi scenami).

Przy takiej ilosci ram tylko zmiana ( upgrade) procesora (procesorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to bardzo wygodne. Jak w pracy mielismy nawal roboty to przynosilem lapka, na lapku domodelowywalem/robilem poprawki w scenie, a workstation mi przeliczal w tym czasie. Wg mnie swietna rzecz jak musisz robic duzo testow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach: źle się wyraziłem, chodziło o drugi komp połączony sieciówką, żeby przyspieszyć render. Taka renderfarma bez monitora :-)

Nie wiem, jaki będzie stosunek przyspieszenia do logiki zakupu drugiego kompa i całej tej zabawy w liczenie po sieci. Jesli ma mi to przyspieszyć kilka procent to chyba nie warto, bo więcej za prąd zapłace niż tego przyrostu będzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja bym wolal dokupic dodatkowe 4 GB, kupic chlodzenie bardzo dobre i krecic procka, przyrost bylby imo wiekszy i nie trzeba bylo by sie bawic tymi kablami i ustawianiami

 

Bullshit bejbe :*. drugi komp da ci w okolicach 100% przyrostu, tym kręceniem nie podniesiesz wydajności więcej niż kilkanaście procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach: źle się wyraziłem, chodziło o drugi komp połączony sieciówką, żeby przyspieszyć render. Taka renderfarma bez monitora :-)

 

No tak, ale zawsze będziesz miał możliwość pracy na jednym i renderowania na drugi. A to naprawde fajna sprawa, tymbardziej jak się ciągnie kilka projektów naraz.

 

Co do wydajjności Master dobrze prawi ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrost mocy obliczeniowej jest liniowy tzn to co robisz w czasie x na jednym, kompie w przypadku dwóch bedzie w przybliżeniu x/2 itd.

Nie chce ani się chwalic ni nikogo draznić czy epatować:

u mnie pracuje lacznie dwadziesciakilka Xeonów rozbitych na kilkanascie kompów.

Działa i jest opłacalne.

Uwaga dla tych wszystkich którzy nie zdaja sobie sprawy z dodatkowych implikacji takowej sieci: często gęsto konieczne jest dokupienie dodatkowych licencji na pluginy czy silniki renderujące , bo to ze trzeba kupić tyle systemów ile kompów to chyba dla wszytkich (!??) jest jasne.

Ale i tak sie opłaca.

Oczywiście myśle o tych którzy używaja ( we właściwym znaczeniu) słowa praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm skoro 100% przyrostu to wchodze w to ;)

a jak ma się sprawa z pamięcią, czy ten tzw. Nod, Farma itd. musi mieć tyle pamięci ile główny komputer, czy wystarczy powiedzmy 1GB? Moim skromnym wystarczy znikoma ilość pamięci, ale wole zapytać fachowców :-)

wallop: no 20 komputerów nie planuje kupować ;) a w licencji maxwella chyba się jeszcze zmieszcze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wykonałem teścik skromny:

V-ray w 15 minut

Maxwell (HDR) w 2 godz.

 

Render Maxwella własciwie nie ma materiałów, V-ray też nie jest kompletny, ale mimo wszystko wole zdecydowanie Maxwella.

 

V-ray

 

1cd0712426b072f7.png

 

Maxwell

 

95eff5ea04ba5640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ma w sobie tę głębie ;)

poza tym, świetne materiały i mało ustawień, a V-ray to taki szybki mental ray i nic ponad to :-)

jak w maxwellu dam metal czy porcelane to wyglądają jak metal i porcelana :-))))))))

w V-ray'u tylko przypominają metal... i porcelane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ma w sobie tę głębie ;)

poza tym, świetne materiały i mało ustawień, a V-ray to taki szybki mental ray i nic ponad to :-)

jak w maxwellu dam metal czy porcelane to wyglądają jak metal i porcelana :-))))))))

w V-ray'u tylko przypominają metal... i porcelane ;)

Bo nie umiesz obsługiwać vraya.

A gdyby vray był szybszą wersją mentala, to byłby najlepszym rendererem na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje bez bicia, że V-raya zobaczyłem wczoraj pierwszy raz, ale nie podoba mi się jego render, tak po prostu... przypomina mi mental raya - i nie chce żadnej wojny rozpoczynać :-)))) Zastanawiam się między Maxwellem, a Fryrenderem, tylko, że ten drugi nie ma możliwości importu .obj do sceny, więc trzeba do niego dokupić kombajn typu Maya :/ Do Maxwella moge mieć Silo, MOI3d i być szczęśliwy :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje bez bicia, że V-raya zobaczyłem wczoraj pierwszy raz, ale nie podoba mi się jego render, tak po prostu... przypomina mi mental raya

Jak nie wiesz na jakiej zasadzie dziala vraya i jak przelicza, a widziales go tylko raz to sie nie wypowiadaj i nie oceniaj go. Porownujac z MR

Sorry ale draznia mnie takie sytuacje gdzie osoba nie znajaca np vray wypowiada sie na jego temat !

RA dobrze napisal "bo nie umiesz" i to wyjasnia wszystko.

Nie chcesz rozpoczynac wojny o rendery to nie rozpoczynaj takiej dennej gadki tymbardziej ze w mw jakis super fajerwerkow nie pokazales.

Master- taa ? ja juz tak kiedys robilem i dziekuje. Dalo mi tyle przyrostu mocy ze moglem grac w sapera na najwyzszej rozdzielczosci i detalach na maxa a nie rendernowac w MW komp byl na tamte czasy (byl dosc szybki), pozniej kupilem c2duo podkrecilem go na dobrym chlodzeniu i to dopiero byl przyrost. Watpie by mozna bylo kupic za 1000zl quada z 4gb pamiecia itp bzdetami by miec to 100% przyrostu mocy

Edytowane przez hcpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i wreszcie głos rozsądku....

wątek jest hardwerowy i niech taki pozostanie.

Spory w tematach wyższości jednego renderera nad innym umiejscawiajmy w innych działach. Każdy lubi to ...co lubi ( czytaj : co mu najbardziej pasuje).

Bardzo sie ciesze ze żaden z rendererów obecnych na tym forum nie jest tym na którym jest mi dane pracować , bo byc moze tak samo bym się zachowywał.

Wracając do kwestii sprzętowych...

każdy renderer ma to do siebue ze morduje sprzęt a dokładnie moce procesora.

I w każdym wypadku rozsądnym jest kiedy myślimy o tym aby te moce powiekszyć.

A najrozsądniejszym jest chybryda maszyn wieloprocesorowych w połączeniu z rozłozeniem obliczeń na wiele takich komputerów pracujących w sieci.

Ot i cała prawda o tym jak przyspieszyć rendering....

 

ps.

 

nieczęsto zabieram głos w sprawach oprogramowania między innymi dlatego że mam swojego faworyta któremu wierny jestem od 9 lat... , ale nie czuję powołania aby prostować czyjeś kręgosłupy.

Swoja rolę ograniczam do w miarę mam nadzieje że kompetentnego źródła informacji w kwestiach maszyn wieloprocesorowych i najnowszych technologii do jakich mam dostęp.

Staram się tym którzy chcą mnie wysłuchać poradzić , doradzić a nawet jak wiecie i sprzedać. I choc juz pare razy zarzucano mi ( na szczescie dotychczas prywatnie) że traktuję forum jako targ handlowy to przeciez juz kilku ( a nawet wiecej i to dużo więcej ) osobom umożliwiłem w wejscie w posiadanie sprzętu o jakim nie marzyli czasem ze wzledów finansowych a czasem z tej dziwnej przyczyny jaką jest w Polandii kompletna niewiedza , ba... wręcz niekompetencja a na pewno brak zainteresowania ze strony duzych firm rodzimych kwestiami stacji roboczych czy tez rendernodów.

Słowa które napisłem powyżej , choć poczatkowo ich nie planowałem niestety sa efektem prywatnych postów jakie co jakiś czas dostaję a dotyczacych kwestii obecności na forum3d.

Niezależnie od tego przepraszam wszystkich tych którzy czują się zdegustowani moją działalnościa ( handlową) na forum3d

 

To piszę ja ...Jarząbek...trener 3-ej klasy..... :)

I tym cytatem z klasyki filmowej pozdrawiam tych którym moja osoba na tym forum nie wadzi.

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie by mozna bylo kupic za 1000zl quada z 4gb pamiecia

 

Myk polega na tym, że w zasadzie można:

http://allegro.pl/item401744127_pcs_office_q6600_250gb_2gb_dvd_rw_gratis.html

 

Pytanie czy zasilacz wytrzyma obciążenie na dłuższą metę. Ja bym raczej wymienił. No i trzeba dokupić 2 GB pamieci. Ale dalej koszt kompa zamyka się w kwocie niewiele wyższej niż 1000zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak ze sam testowalem i Fray i maxwella na 10quadach 2.6 moge wam nawet nagrac filmik jak tak naprawde wyglada renderenowanie np we Fry`u, nie mowiac juz o 1kompie dodatkowym gdzie minimalnie 4GB pamieci sa potrzebne zeby wieksze sceny byly odpalane normalnie i nie opoznialy glownego kompa, bo jezeli mowa o tych malych to po co dodatkowe kompy jak mozna na glownym. Na jednym kompie tak naprawde nie widac super roznicy ze liczy ci scene 2x szybciej wiec lepiej wpakowac wiecej w maszyne niz kupowac dodatkowa.

Ale mowie tutaj tylko o MW czy frayu

chrupek wez przestan, sam zaczales te porownanie, nie mam zamiaru rozpoczynac jakis glupich klutni, ale te porownania mnie rozbrajaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności